bryan
30.03.06,07:46
Mozno je vraj letny cas tento rok naposledy. Zaujimalo by ma vase vyjadrenie v ankete.
Dada
30.03.06,05:46
Ja mám rada, keď je večer dlhšie vidno. Zimný čas nemám moc v láske.
Tweety
30.03.06,05:48
Mozno je vraj letny cas tento rok naposledy. Zaujimalo by ma vase vyjadrenie v ankete. Konečne prišli na to, že to bolo zbytočné. Teraz už kompetentí priznávajú, že sa nič tým neušetrilo. Trpel tým len organizmus.
endrju
30.03.06,06:01
Ja mám rada, keď je večer dlhšie vidno. Zimný čas nemám moc v láske.

Ranné vtáča má večer skôr ako sova. :D

To, či je dlhšie vidno, nezávisí od letného alebo zimného času. Pohyb slnka po oblohe sa nedá nariadiť nejakým predpisom uverejneným v Zbierke zákonov.
Mne je jedno, či je letný alebo zimný čas. Neznášam to striedanie.
bryan
30.03.06,06:08
No ved hej, lenze ak mas trcat v robote do 17,00 je rozdiel kde je prave slnko. Ja mam rad, ked si na mna slnko este trosku pocka kym pojdem z prace fuc. To sa da ist aj trosku k vode alebo co. A v zime mi z toho trosku depkuje, ked uz o pol piatej je tma. :)
Tweety
30.03.06,06:11
No ved hej, lenze ak mas trcat v robote do 17,00 je rozdiel kde je prave slnko. Ja mam rad, ked si na mna slnko este trosku pocka kym pojdem z prace fuc. To sa da ist aj trosku k vode alebo co. A v zime mi z toho trosku depkuje, ked uz o pol piatej je tma. :)
Žeby sme navrhli poslancom odhlasovať zrušenie zimy. Už aj iné hlúpostí odhlasovali, tak prečo túto nie?:p:)
endrju
30.03.06,06:16
No ved hej, lenze ak mas trcat v robote do 17,00 je rozdiel kde je prave slnko. Ja mam rad, ked si na mna slnko este trosku pocka kym pojdem z prace fuc. To sa da ist aj trosku k vode alebo co. A v zime mi z toho trosku depkuje, ked uz o pol piatej je tma. :)
Pravidelne "trčím" v práci "podľa potreby". Takže nezávisle od letného času je to spravidla od nevidím do nevidím.
Evaman
30.03.06,07:34
Ja si tiež myslím, že tým trpí len organizmus. Aspoň môj určite.Kým si zvyknem , že idem do práce o hodinu skôr tak mi to trva aj 2-3 týždne, keďže ja som typ "SOVA" a spať chodím neskoro v noci, ráno mám problém vstať.
Tiež dúfam,že to už konečne zrušia !
bepo
30.03.06,09:36
No ved hej, lenze ak mas trcat v robote do 17,00 je rozdiel kde je prave slnko. Ja mam rad, ked si na mna slnko este trosku pocka kym pojdem z prace fuc. To sa da ist aj trosku k vode alebo co. A v zime mi z toho trosku depkuje, ked uz o pol piatej je tma. :)
Keď sa dá ísť k vode tak je svetlo do 21 hod ;) Inak čas podľa slnka je zimný čas
Barbara
30.03.06,10:26
neviem, ale sa mi marí, že sa už minulý rok o tom hovorilo, že tento rok už ten letný čas nebude:rolleyes:
ja som tiež za zrušenie

:D
bepo
30.03.06,12:20
neviem, ale sa mi marí, že sa už minulý rok o tom hovorilo, že tento rok už ten letný čas nebude:rolleyes:
ja som tiež za zrušenie

:D
No vidíš,a máš ho tu :D
Muška
30.03.06,12:28
Pravdupovediac....aj tak sa mi najlepšie pracuje a žije po nociach, takže letný čas a zimný mi je dosť ukradnutý.

Dúfam, že mi nikto nezruší "nočný čas" :D
bepo
30.03.06,12:29
Dúfam, že mi nikto nezruší "nočný čas" :D
Zrušíme ti denný čas :D
Tweety
30.03.06,12:30
Zrušíme ti denný čas :D
Bepo a nemáme my teraz náhodou jarný čas, kedže je ešte len jar.:p
Muška
30.03.06,12:31
Zrušíme ti denný čas :D
Peťo, dala som Ti síce súhlas.
Ale kedy potom budem spať :eek:
Viera123
31.03.06,05:54
endrju
úplne s tebou súhlasím, telo sa nevie prispôsobiť jednohodinovému posunu tak rýchlo, aj mne vadí to striedanie, je to skôr na škodu ako na osoh. Dúfam, že tento rok to bude naposledy, veď aj štatistiky hlásia, že k nejakým veľkým úsporám energie nedochádza a odnáša si to v konečnom dôsledku organizmus.
bepo
31.03.06,09:07
Peťo, dala som Ti síce súhlas.
Ale kedy potom budem spať :eek:
Veď o to ide :p :D
endrju
31.03.06,11:04
Ale kedy potom budem spať :eek:

V noci ;) Kedy inokedy zostane na spanie čas? :cool:
Tweety
31.03.06,11:05
V noci ;) Kedy inokedy zostane na spanie čas? :cool:
Prečo Vy všetci stále o noci, veď spať sa dá aj cez biely deň.:cool:
Jozef Mihál
31.03.06,11:08
Chýba mi v ankete voľba:

Som za predĺženie dňa aspoň o 1 hodinu (na 25 hodín).
endrju
31.03.06,11:11
Prečo Vy všetci stále o noci, veď spať sa dá aj cez biely deň.:cool:

Biely deň prestane existovať po zrušení denného času ;) :cool: :D :)
S.Skrabakova
31.03.06,11:12
Prečo Vy všetci stále o noci, veď spať sa dá aj cez biely deň.:cool:

To sa dá, ale nikdy ten spánok nie je taký ako v noci :p
Tweety
31.03.06,11:12
Biely deň prestane existovať po zrušení denného času ;) :cool: :D :)
Fajn, tak potom budeme mať už len biele noci.;););)
ajobs
31.03.06,11:21
Fajn, tak potom budeme mať už len biele noci.;););)

Ak budeme za polárnym kruhom, tak určite.
Viera123
31.03.06,20:43
Chýba mi v ankete voľba:

Som za predĺženie dňa aspoň o 1 hodinu (na 25 hodín).
No keď tú hodinu "obetuješ" na oddych, tak áno, ale ak na prácu, tak by si sa mohol zodrať :-)
karol.za
31.03.06,21:35
súhlasím z jozefom
konečne by som mohol povedať že som prespal len jeden deň
nakoľko ja som schopný spať aj 25 hodín nepretržite a potom mi každý hovorí,že spím ako medveď ,hoci sú to len dva dni
s pozdravom karol:):):):):)

pre- viera 123 - určite by som tu hodinu venoval odpočinku

:):):):):)
Viera123
31.03.06,21:54
súhlasím z jozefom
konečne by som mohol povedať že som prespal len jeden deň
nakoľko ja som schopný spať aj 25 hodín nepretržite a potom mi každý hovorí,že spím ako medveď ,hoci sú to len dva dni
s pozdravom karol:):):):):)

pre- viera 123 - určite by som tu hodinu venoval odpočinku

:):):):):)
wau! tak jasne, ideme vybavovať po úradoch, aby zaviedli 25 hodinový deň :)
karol.za
31.03.06,22:12
wau! tak jasne, ideme vybavovať po úradoch, aby zaviedli 25 hodinový deň :)

ale neviem či sa nám to podarí vybaviť,to bude asi na dlhé lakte,lebo budú musieť pomeniť mnoho zákonov,vyhlášiek a ostatných vecí okolo toho.
a ešte jedná vec- treba prerobiť aj kalendár, a to naši páni tam hore neviem či zvládnu,keď sa teraz nevedia dohodnúť na normálnych veciach tykajúcich sa života obyčajného smrteľníka
s pozdravom karol
:):):):):)
Viera123
01.04.06,06:24
wau! tak jasne, ideme vybavovať po úradoch, aby zaviedli 25 hodinový deň :)

ale neviem či sa nám to podarí vybaviť,to bude asi na dlhé lakte,lebo budú musieť pomeniť mnoho zákonov,vyhlášiek a ostatných vecí okolo toho.
a ešte jedná vec- treba prerobiť aj kalendár, a to naši páni tam hore neviem či zvládnu,keď sa teraz nevedia dohodnúť na normálnych veciach tykajúcich sa života obyčajného smrteľníka
s pozdravom karol
:):):):):)
No v tomto období, keď každý politik "stľka" svoje predvolebné sľuby, asi ani nie. Alebo že by práve áno? Veď posľubovať už posľubovali dosť :-(, papier a billbordy toho zniesli už naozaj veľa!
abel
01.04.06,09:35
Chýba mi v ankete voľba:

Som za predĺženie dňa aspoň o 1 hodinu (na 25 hodín).
Ak Vám chýba 1 hodina, treba ísť večer o hodinu neskôr spať. A ak Vám je ešte málo, tak ráno treba o hodinu skôr vstať. :D Opakujem sa, ale v tejto téme mi to lepšie sedí.
Viera123
01.04.06,20:34
No veď aj tak si z tej noci už riadne ukrajujeme :-)) Tak by sme tú žiadosť predsa len na ten úrad vlády mali odoslať. Určite by sa poslanci zvoleniachtiví posnažili :-)
monte
02.04.06,05:59
Dúfam že ho čoskoro zrušia, trpí tým psychika od škôlkárov po dospelákov:confused:
Viera123
02.04.06,12:45
No máme ho tu všetci, ja som asi pred 3-4 rokmi volala na ministerstvo, lebo som nemohla nájsť, kedy presne sa čas presúva v onen rok a pýtala som sa, dokedy bude platiť, že budú zavádzať letný čas... Odpovedali mi, že zatiaľ je to schválené do roku 2006, uzniesli sa na tom viaceré štáty a potom príde k prehodnoteniu, či bude pokračovať, či nie... Takže neviem, či tento rok už nebude naozaj posledný rok chaosu, či "veľkého tresku" :-))
bryan
03.04.06,08:31
S tym casovym posunom teraz trosku veselsie :)

Sedemdesiate roky, Sovietsky zväz:
Brežnev sa zamyslí a vraví:
- Teda, súdruhovia, tie časové zóny sú celosvetový problém.
To som chcel nedávno prebrať s Indirou povstanie v Kašmíre, zavolám
jej a ona práve vo vani. Poviem vám, trapas.
Inokedy, idem takto z obeda a pomyslím si, brnknem Ronaldovi a urovnám s ním ten problém s raketami. No v USA bolo práve pol piatej ráno a Ronald ešte spal. Bol taký nasraný, že z dohody zišlo.
Alebo, volám pápežovi do Ríma, ako sa mu darí po tom atentáte...no a ono to bolo hodinu pred ním.
Hlinkovx
02.03.07,06:15
takže už máme zase schválené..že letný a zimný čas minimálne do roku 2011 budeme mať
Z.z. 90/2007
Paula
02.03.07,06:16
takže už máme zase schválené..že letný a zimný čas minimálne do roku 2011 budeme mať
Z.z. 90/2007


tolik štěstí, tolik štěstí :cool:
Rozalka
28.03.09,12:49
Táto téma je zas aktuálna: ja mám veľmi rada letný čas, večer je dlhšie svetlo, asi by som sa mala presťahovať do Bretónska. :D

Teraz ma priklincoval brat s nezvyčajnou úvahou:
v USA už prechod na letný čas tento rok mali, brat už počas ich letného času priletel do nášho SEČ, a dnes v noci si zas ukráti deň o jednu hodinu.
No na jeseň, keď sa bude čas vracať do normálu, on sa bude vracať len o 1 hodinu (nepredpokladá, že by bol zas v Európe).
Ako sa to prejaví uňho, táto strata 1 hodiny?;)
Chobot
28.03.09,18:40
Táto téma je zas aktuálna: ja mám veľmi rada letný čas, večer je dlhšie svetlo, asi by som sa mala presťahovať do Bretónska. :D

Teraz ma priklincoval brat s nezvyčajnou úvahou:
v USA už prechod na letný čas tento rok mali, brat už počas ich letného času priletel do nášho SEČ, a dnes v noci si zas ukráti deň o jednu hodinu.
No na jeseň, keď sa bude čas vracať do normálu, on sa bude vracať len o 1 hodinu (nepredpokladá, že by bol zas v Európe).
Ako sa to prejaví uňho, táto strata 1 hodiny?;)

Bude môcť o 1 hodinu dlhšie spať...:D:D
Rozalka
28.03.09,19:36
:D

Nechcem sa zamotať do dajakej časovej slučky, ale nebude to nakoniec tak, že tú 1 hodinu "získa" ešte teraz pri návrate do USA? Keď odlietal, časový posun bol 7 hodín, keď sa vráti, bude už len 6.
Chobot
28.03.09,21:10
:D

Nechcem sa zamotať do dajakej časovej slučky, ale nebude to nakoniec tak, že tú 1 hodinu "získa" ešte teraz pri návrate do USA? Keď odlietal, časový posun bol 7 hodín, keď sa vráti, bude už len 6.

Nič nezíska ani nestratí. Problémom pri tvojich výpočte len je, že my a USA nemáme rovnaký začiatok a koniec letného času. Ale aj keď preletí nejaké časové pásma, vždy sa vráti do svojho. Rátaj so mnou:

Východzí stav je, že rozdiel medzi naším a napr. v NY je +6 hodín. Pri prechode na letný čas pridajú +1 (rozdiel voči nášmu bude +7), u nás sa potom neskôr zmení na letná pridaním +1 (rozdiel bude +6). Ak sa on vráti späť do USA predtým, než u nás sa skončí letný čas, tak po jeho návrate sa im vráti čas o -1 (rozdiel medzi naším a ich bude +5) a keď sa u nás zmení na zimný o -1, tak rozdiel bude zase len +6.

Takže on len strávi nejaký čas mimo svojho časového pásma a nezáleži na tom, aký bude posun v tom pásme, kde sa bude nachádzať. Čas neukradne ani ho nestratí.
kergulaan
03.04.09,11:11
Len kratko vsetkym tym, ktoryn posun casu nici psychiku a tvrdia ake je to nezdrave.
Zoberte si nasich dedov, ktory hosúpodarili na svojom pred 2. sv. vojnou - ako oni vstavali a kedy chodili spat?!
V lete o 0400 - kosit travu atd a spat ked sa zotmelo t.j 2200
V zime ked klohut zakikirikal abt 0600 a spat ked sa zotmelo, no dobre este nakrmili kravy a kone takze o 2000 - mali vacsi casovy poisun ako my - a to boli tie krasne idilicke rolnicke casy.
Vivat agroturistika.
MMCH - ked na dovolenke chodis spat o 3 hod neskor ako doma a vstavas o 4 hod neskor - tiez mas narusenu psychiku :>D
marjankaj
03.04.09,11:24
No zrušiť letný čas by nebol najlepší nápad. Tí ktorí začali sexovať v noci zo soboty na nedeľu pred 2:00 hod si mohli zdvihnúť sebavedomie vyše hodinovým výkonom.
kergulaan
03.04.09,11:27
No zrušiť letný čas by nebol najlepší nápad. Tí ktorí začali sexovať v noci zo soboty na nedeľu pred 2:00 hod si mohli zdvihnúť sebavedomie vyše hodinovým výkonom.
katastrooofa nastane na jesen
marjankaj
03.04.09,11:33
katastrooofa nastane na jesen


No vtedy treba ísť do roboty na nočnú. Treba vedieť čo, kedy a ako si zariadiť.:D
kergulaan
04.04.09,05:07
No vtedy treba ísť do roboty na nočnú. Treba vedieť čo, kedy a ako si zariadiť.:D
Aha.
Odvtedy co som sa ozenil, sulozim kedy sa mi chce.

Minuly rok sa mi napriklad nechcelo.
abel
04.04.09,06:36
Nič nezíska ani nestratí. Problémom pri tvojich výpočte len je, že my a USA nemáme rovnaký začiatok a koniec letného času. Ale aj keď preletí nejaké časové pásma, vždy sa vráti do svojho. Rátaj so mnou:

Východzí stav je, že rozdiel medzi naším a napr. v NY je +6 hodín. Pri prechode na letný čas pridajú +1 (rozdiel voči nášmu bude +7), u nás sa potom neskôr zmení na letná pridaním +1 (rozdiel bude +6). Ak sa on vráti späť do USA predtým, než u nás sa skončí letný čas, tak po jeho návrate sa im vráti čas o -1 (rozdiel medzi naším a ich bude +5) a keď sa u nás zmení na zimný o -1, tak rozdiel bude zase len +6.

Takže on len strávi nejaký čas mimo svojho časového pásma a nezáleži na tom, aký bude posun v tom pásme, kde sa bude nachádzať. Čas neukradne ani ho nestratí.
Tak toto bolo pre mňa dosť komplikované.
Pre mňa to je logicky takto. Keďže nám noc skrátia vždy v období daňových priznaní, ja keď si chcem na hodinku pospať, zistím, že som podľa hodín spala až hodiny dve.
Keby to bolo na jeseň, kľudne by sa mi mohlo stať, že som vstala skôr, ako som išla spať.
Takže ja navrhujem uzákoniť posúvať letný čas na jeseň a zimný čas na jar, nech naša matka príroda vie, s kým má do činenia. :rolleyes: Logické, nie? :cool: