topolicek
10.03.14,07:49
Dobrý deň, bol som odcestovaný zo zdr. dôvodov. Nestihol som podať vo firme žiadosť o daňové priznanie. Prišlo mi z firmy zúčtovanie. Robil som len v jednej firme, mám 1 dieťa.Chcel by som sa spýtať,ktorý typ daňového priznania mám vyplniť a ako?mám aj dieťa pripomínam, keď si chcem uplatniť naň bonus, treba ta tiež niečo dopísať?Obávam sa či to zvládnem sám, neurobili by mi to aj na sociálke?ďakujem za pomoc.
kn-alka
10.03.14,07:36
... tak teraz si dostala ročné zúčtovanie, alebo potvrdenie? Nie je to jedno !!
Chobot
10.03.14,07:39
Ak si mal príjmy len z pracovného pomeru (teda zo závislej činnosti) podávaš DP typ A. Návod ako ho vyplniť aj tlačivo nájdeš tu:

http://www.pp.sk/7983/Danove-priznanie-k-dani-z-prijmov-fyzickej-osoby-typ-A-platne-za-zdanovacie-obdobie-roka-2013_50615.aspx

Pochybujem, že nájdeš na sociálke niekoho, kto ti to dobrovoľne spraví. Nie je to ich povinnosť. A asi na žiadnom úrade ti to asi nespravia. Môžeš si to vyplniť a ak máte milé a ochotné mzdárky, tak ti to môžu za malú odmenu (čokoláda, káva) skontrolovať.

Nie je to ťažké, ak máš trochu filipa a logické myslenie, tak to zvládneš aj sám.

Inak oficiálne by to mohla spraviť nejaká účtovnícka alebo firma (či podnikateľ) s náplňou práce finančné poradenstvo - ale za poplatok. Ale teraz majú tých daňových priznaní vyše hlavy.