mondes
10.03.14,07:57
Ahojte, keďže mi v komentoch nikto neodpovedá :rolleyes:, tak pridávam súvisiacu otázku.

Teda, ak mám potvrdenie o príjme z ČR, kde nie sú uvedené odvody zamestnanca (len zamestnávateľa), ale k tomu mám aj výplatné pásky (tam je to krásne všetko rozpísané, teda hrubá mzda + odvody zamestnanca a odvody navyšujúce ZD a superhrubá mzda), tak môžem (musím, mala by som..)dať ako prílohu k DP výplatné pásky, alebo len potvrdenie, alebo oboje? Pretože, ak dám len potvrdenie, tak odkiaľ budú vedieť, že koľko zaplatil odvody? ( resp. odkiaľ si to skontrolujú s DP ak nepriložím výpl. pásky? Ďakujem.
Anik
10.03.14,07:55
mondes pridaj potvrdenie od zamestnávateľa a dole dopíš odvody , ktoré si nasčítala z pásky ak ich máš všetky, alebo zatelefonuj do firmy, ktorá vydala potvrdenie nemajú s tým problém. Sumu musíš mať , lebo ju zapisuješ aj do oddielu IX. v DP A
sedmir
10.03.14,09:23
Alebo si daj do vyhľadávača kalkulator čistej mzdy v ČR 2013 a máš tam peknú tabuľku aj s odvodami
http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/cz/kalkulator-cistej-mzdy-cr-2013.php
mondes
10.03.14,11:34
A to môžem sama dopísať odvody? Čo keby som priložila potvrdenieaj kópie výpl. pások (nech si to tam pekne pospočítavajú). Kde ja budem teraz naháňať zamestnáávateľa z ČR a dokonca ten, ktorému to robím, nie je ani doma.
Anik
10.03.14,11:45
modes veď ak je tam číslo, ktoré tam má byť tak nevidím problém. Na potvrdení máš číslo cez prac. deň zdvihnú a povedia Ti nie je problém. Predtým som dokonca aj vypočítala odvody a napísala a nikdy s tým nebol problém.
mondes
10.03.14,12:03
No práve som hovorila s ich ""účetní" a nebola práve najmilšia. Vraj mám napísať žiadosť na to čo chcem a že majú veľa práce a nestíhajú. A že akú formu to má mať, že oni majú veľa SK pracovníkov a keby každý také niečo pýtal, tak či si to viem predstaviť.

No nič. Skúsim im predsa napísať (vyžobrala som si mail) a ak mi nič nepošlú, tak priložím to potvrdenie a kvôli odvodom aj kópie pások.