detektív
30.03.06,07:55
Dnes som zistil, že som urobil chybu v DPH za 2/2006.V riadku č.14 som
zarátal januárovú fa vo výške 2328 Sk. Mali sme nadmerný odpočet, ktorý sa o túto sumu poníži.
Mám podať opravné alebo dodatočné daň.priznanie?
V riadku č.35 mám napísať so znamienkom +?
V akej výške mi hrozí sankčný úrok, ak daňové priznanie som odovzdal
27.3.2006 a opravené podám dnes?

ďakujem
adkars
30.03.06,06:24
Takze, jedna otazocka. Tú faktúru na 2328 Sk si si dal do januárovej DPH a teraz omylom aj do februárovej?
Opravné DP sa podáva, ak si chybu zistíš v termíne na podanie DP. to znm., ze ked odovzdas DPH napr. 23. dna v mesiaci a chybu zistis 25. tak odovzdas opravné(najneskor do 25.)
Dodatočné DP sa podáva, ak si podal DP do 25. dna v mesiaci a chybu zistis dajme tomu o dva tyzdne, teda po termine podania DP.
K tomu znamienku... to je podla rozdielu aky ti vznikne v pripade dodatocneho DP. Ak sa ti zvysi povinnost alebo odpocet tak bude + a ak sa ti znizi tak bude -.
Takze ked sa tebe nadmerny odpocet ponizi das tam sumu o aku sa ti ponizi (rozdiel) so znamienkom -. Podas teda dodatocne DP. Sankčný úrok by ti nemali vyrubit, kedze sa jedna o nadmerny odpocet..... Prajem pekny den :cool:
detektív
30.03.06,06:36
Takze, jedna otazocka. Tú faktúru na 2328 Sk si si dal do januárovej DPH a teraz omylom aj do februárovej?
Opravné DP sa podáva, ak si chybu zistíš v termíne na podanie DP. to znm., ze ked odovzdas DPH napr. 23. dna v mesiaci a chybu zistis 25. tak odovzdas opravné(najneskor do 25.)
Dodatočné DP sa podáva, ak si podal DP do 25. dna v mesiaci a chybu zistis dajme tomu o dva tyzdne, teda po termine podania DP.
K tomu znamienku... to je podla rozdielu aky ti vznikne v pripade dodatocneho DP. Ak sa ti zvysi povinnost alebo odpocet tak bude + a ak sa ti znizi tak bude -.
Takze ked sa tebe nadmerny odpocet ponizi das tam sumu o aku sa ti ponizi (rozdiel) so znamienkom -. Podas teda dodatocne DP. Sankčný úrok by ti nemali vyrubit, kedze sa jedna o nadmerny odpocet..... Prajem pekny den :cool:

Áno, faktúru som mal v januárovom výkaze.Takže idem urobiť dodatočné DP a
čiastku do riadku č.35 dám -2328.
ALBO
30.03.06,17:30
Dnes som zistil, že som urobil chybu v DPH za 2/2006.V riadku č.14 som
zarátal januárovú fa vo výške 2328 Sk. Mali sme nadmerný odpočet, ktorý sa o túto sumu poníži.
Mám podať opravné alebo dodatočné daň.priznanie?
V riadku č.35 mám napísať so znamienkom +?
V akej výške mi hrozí sankčný úrok, ak daňové priznanie som odovzdal
27.3.2006 a opravené podám dnes?

ďakujem No podľa mňa ste v § 35/3 zák 511/92 a tam sú sankcie aj z rozdielu nadnerných odpočtov. Ak je to tak, tak ak podáte doda DP tak máte sankciu podľa 35/1 a z toho polovicu, čo je cca 5% z 2328.-, čo je cca 120 SK. A sankcia pod 500 SK sa nevyrubuje. Takže podajte doda. /
detektív
31.03.06,05:36
No podľa mňa ste v § 35/3 zák 511/92 a tam sú sankcie aj z rozdielu nadnerných odpočtov. Ak je to tak, tak ak podáte doda DP tak máte sankciu podľa 35/1 a z toho polovicu, čo je cca 5% z 2328.-, čo je cca 120 SK. A sankcia pod 500 SK sa nevyrubuje. Takže podajte doda. /

Informáciu som si ešte preverila na DÚ, a je to tak ako píšeš.
Sankcia z uvedenej sumy sa vypočíta ako 3 násobok úrokovej sadzby NBS, čo je teraz 3.5% a z toho polovica, čo vychádza cca tých 120 Sk.
A potoz ešte na to znamienko pri dodatočnom, overovala som si to tiež na
DÚ a má tam byť plusové.Dokonca som si pozerala aj poučenie na vyplnenie
tlačiva DPH, a tam je písané, že hodnota plus-vyjadruje rozdiel v prospech štátného rozpočtu, a hodnota mínus predstavuje v prospech osoby podávajúcej daňové priznanie.