nika.sum
10.03.14,12:34
uz minuly rok sme to tu rozoberali a teraz ked si to citam som z toho zase jelen.
Priklad 1 - FO prijem iba zo zivnosti (odst.1 pism.b):
1Tabulka č. 1 a prijem zo zivnosti r. 2, uvediem do stlpca 1 (to je jasne) a ked si uplatnuje FO pausalne vydavky neuvadzam vobec nic do r.2 a stlpca 2, ale len uhrnom spolu s poistnym do r.9 stl.2 ??
Priklad 2 - prijem zivnost (odst.1.pism.b) a z cinnosti sprostredkovatelov (odst.2 pism.d):
A) uplatnenie pauslanych vydavkov - uvedie sa len suma 40% zo vsetkych prijmov (max.5040)+zapl.poistene na r. 9 stl.2? inde do stlpca 2 nepisem
B) realne vydavky - uvediem realne zaplatene vydavky len uhrnom na r.9 stl.2 (nerozpisujem zvlast pri kazdom prijme z r.1-8? Ja neviem, ci si sedim na kabli ale citam to dookola a mam pocit,ze tomu nerozumiem....
Anik
10.03.14,11:57
nika vôbec si nesedíš na kábli, ale dokonca aj usmernenie z FS sú písané tak, že
50 - 50% asi si z toho veľkú hlavu robiť nebudú aj softy to robia rôzne , ako mi východniari hovoríme - i tak še da - i tak še da
kn-alka
10.03.14,12:08
V DS som podávala:
na r. 2 - 40%-né výdavky +poistné
na r.9 - to isté

naschvál som sa spýtala správkyne, že aj oni to tak doporučujú, systém im to takto zoberie, je to v poriadku.
Ale že sa nič nestane, ak je r.2 prázdny

A už tu bolo pricapené aj toto stanovisko:
odpoved z FS:

Dobrý deň,
DP FO B, tabuľka č. 1 - výdavky na r. 2 sa uvádzajú vrátane preukázateľne zaplateného poistného alebo sa toto poistné zahrnie len do r. 9 ?

Dobrý deň,

Riadok 2 výdavky - daňovník uvedie 40% tné výdavky k príjmom (max. 5040 ) + preukázateľne zaplatené poistnéz príjmov podľa § 6 ods. 1 písm.b) zákona.

---
S pozdravom,
Ing. Jana Jezerčáková
Kontaktné centrum podpory
Finančné riaditeľstvo SR
nika.sum
10.03.14,12:55
inak kazdy rok to robim tak ako pise Jarka v prispevku dole. Len teraz mam klienta, co ma cast prijmov ako poistovaci agent (odst.2), cize r.8 a cast prijmov zo zivnosti r.2. Takze ak to spravim tak ze na r.9 uvediem 40% celkovych prijmov+poistne zapl. malo by to byt v poriadku vsak?
nika.sum
10.03.14,12:58
presne takto mam vyplnene doteraz spravene DP k pausalnym vydavkom. Co ma zaskocilo pisem pod prispevkom pod Anik. Clovek by povedal, ze tolkorocnom vyplnani a vyplneni viac ako stovky DP B, by som uz mala taketo "banality" vediet, ale ked oni sami s tym maju problem. Pokial by islo len o moje DP, kaslem na to len, aby nejaka premudrela spravkyna nevratila klienta...
Anik
10.03.14,13:02
áno ja som to minulý rok tak nerobila, ale jedna pani účtovníčka ma presvedčila, že už minulý rok jej to správkyňa kázala tak urobiť takže tak