szisza
10.03.14,14:18
Viete mi prosím Vás niekto vysvetliť, prečo som dostala list, aby som zrušila DDS a uzatvorila novú zmluvu, aby som si to potom mohla odpočítať od ZD? Oplatí sa to? Nie je v tom nejaká finta, že zruším zmluvu s lepšími podmienkami a uzatvorím si s horšími? Myslím teraz dlhodobo...
Chobot
10.03.14,13:37
V zákone o DDS nastali zmeny. Jednou z nich je možnosť odpočítať si príspevky na DDS, ktoré zaplatí poistenec (nie tie, ktoré mu zaplatí zamestnávateľ) zo základu dane. Ale na to, aby si si to mohla odpočítať, musíš pristúpiť na nové podmienky, ktoré spočitajú najmä v sprísnení vyplácania dôchodku (posunutie minimálnej doby sporenia, zvýšenie veku), teda pre sporiteľa sú z dlhodobého hľadiska (výplaty dôchodku) nevýhodné. Presne ti neviem povedať podrobnosti, treba si vyhľadať témy na internete, bolo to veľakrát popisované, čo sa menilo.

Je len na tebe, či pristúpiš na nové podmienky a budeš si môcť odpočítať zo základu dane, alebo to zníženie dane oželieš a budeš pokračovať podľa starých podmienok. Tí, čo si teraz zakladajú DDS už nemajú na výber. Tí začínajú už podľa nových podmienok.