meszarosov
10.03.14,19:16
Kúpila som sedaciu súpravu cez internet v nemenovanom obchode na slovensku.Po 6 mesiacov je sedacia časť deformovaná.Napísala som reklamáciu a prišiel montér opraviť sedačku rovno od výrobcu z Poľska a chcel vykonať opravu v mojom malom byte.A chcel aby prišiel domov moj manžel z roboty lebo poterebuje pomoc /prišiel sám montér/ Keď nedovolím vykonať opravu sedačky v mojom byte a výrobca nechce zobrať na opravu do poľska ani vymeniť na novú čo môžem robiť a či má nárok výrobca,resp.obchod kde som to kúpila podľa zákonu odmietať moju reklamáciu?Hlavnou otázkou je: či mám nárok odmietnuť opravu v mojom byte a žiadať od výrobcu resp.od obchodu návrh iného riešenia reklamácií?Ďakujem za odpoveď.
arizona
10.03.14,21:34
Predajca nemoze pozadovat,aby si ty zabezpecila manzela, ci ineho pomocnika na potrebnu opravu.To je jeho zalezitost,aby si to zabezpecil.
Nie,predajca nema narok odmietnut reklamaciu. Je to v jeho kompetencii,ako si to zabezpeci, ci uz posle potrebny pocet pracovnikov,alebo vezme sedacku so sebou a prinesie ju do 30 dni. Vasa,ako zakaznika to nemusi zaujimat.
Ked ti ju opravi na mieste,si vo vyhode, ze nemusis byt mesiac bez sedacky...
meszarosov
11.03.14,17:44
Ďakujem za odpoveď,ale mojou hlavnou otázkou je: či mám nárok odmietnuť opravu v mojom byte /aj keď nebudem mať sedačku 30 dní/ a žiadať od výrobcu resp.od obchodu návrh iného riešenia reklamácií?Ďakujem.