sisagrellova
10.03.14,22:33
Dobry vecer. Mam jednu otazocku. Ochorela mi dcerka,mala velke teploty,tak som zavolala doprace ze na druhy den nepridem kedze musim ist surne s dcerkou k lekarke. Lekarka mi dala papier,cize paragraf,na ktorom bolo zozadu napisane,,doprovod nutny cely den,,,,ked som prisla doprace a dala im papier tak mi vzadu v kancelarii povedali ze mi to neuznaju kedze som mala mat poobednu smenu,ze je zaciatok mesiaca a ze si to mam dorobyt,,,,pdotykam ze lekarka bola od 11nasej,dcerka s vysokymi teplotami,nemohla som ju dat doskolky cizesom snou musela byt doma,,,,no v praci mi papier nechu zobrat. Neviem ako to mam teaz riesit. Dakujem
Katy a R
10.03.14,21:36
je to také všelijaké - § je na ošetrenie u lekára na nevyhnutný čas!
Požiadaj lekárku o OČRku - podľa mňa je to elegantnejšie riešenie ..
veronikasad
10.03.14,22:29
Ak si bola s dcérou na vyšetrení v dopoludňajších hodinách, postup zamestnávatela je správny. Náhrada mzdy pri tejto prekážke v práci patrí zamestnancovi za čas strávený ako doprovod na lekárske vyšetrenie, nie na domáce ošetrovanie. Tak ako píše Katy, mala si si vyžiadať od lekárky OČR-ku, ktorú prepláca max. po dobu 10 kal. dní sociálna poisťovňa. Dávka je však podstatne nižšia ako platená prekážka v práci hradená zamestnávatelom.
ivka70
11.03.14,06:27
Teraz sa dohodni so zamestnavatelom na dovolenke alebo nahradnom volne ... alebo si daj vypisat spatne OCRku.