Slexa
11.03.14,10:52
Dobrý, potrebovala by som pomôcť... som zamestnaná v sročke, ale mám súčasne živnosť, a rozhodla som sa pre vedenie podvojného účtovníctva. Podávam B-čkové DP, plus prílohy Suvaha a Vykaz ziskov a strat a Poznamky...ale potrebujem radu, či príjmy zo závislej činnosti z sročky dávam len do B-čka, alebo ich musím zahrnúť aj do Výkazu ziskov a strát? ďakujem za každý názor :)
kn-alka
11.03.14,11:01
príjmy zo závislej činnosti sú podľa § 5
príjmy zo živnosti sú podľa § 6
K príjmom zo živnosti robíš výkazy, takže tam nepleť žiadne príjmy zo závislej činnosti. Tie máš v potvrdení od zamestnávateľa, nepatria do živnosti !!!
Slexa
11.03.14,11:15
Dakujem, tiež som bola toho názoru, ale istota je gulomet :)