sollange
11.03.14,11:03
Dobrý deň,niektoré veci ohľadom mojej otázky som si na porade našla ,ale nie na všetko,takže by som poprosila o radu,aby som si bola 100% istá,keďže som začínajúci účtovník-samouk.Sro,ktorá ma jediného spoločníka si od neho ako od FO chce prenajať nebytové priestory,ktoré potrebujú veľa opráv.Fo je už registrovaná na DÚ a chce so so svojou sro podpísať zmluvu,v ktorej by boli všetky opravy zahrnuté,aby si to sro mohla dať do nákladov.Otázka:Fo si praje,aby nájom bol symbolický vzháldom k opravám,ktoré na vlastné náklady sro urobí-Je to možné?Nie je to nepeňažný príjem vlastníka,pokiaľ sú všetky opravy jasne stanovené v zmluve?Ak by sa jednalo sčasti aj o technické zhodnotenie-čo by bolo v zmluve samozrejme zahrnuté tiež,aby si to odpisovala sro-je možnosť rozdelenia,teda časť TZ a časť priamo náklady-opravy údržba?

V budúcnosti by chcela FO presunúť aj prenajímanie iných priestorov,z ktorých má príjem.Je možné urobiť nájomnú zmluvu na tieto priestory s sro za symbolické 1 euro,keďže si príjem z nich dá sro do účtovníctva a vlastne sa jedná o jednu a tú istú osobu?ko je to v tomto prípade najlepšie vyriešiť z energiami,keďže sa FO chce zbaviť povinnosti podávať DP,zo symbolických súm by jej nevznikla povinnosť a všetko chce presunúť na svoju sro,pričom nehnuteľnosti si chce nechať vo svojom vlastníctve ako FO.

Zdĺhavé zadanie viem,ďakujem vopred.