renca2913
11.03.14,13:49
Dobrý deň,bude to znieť asi čudne ( manžel si myslel ,že mi šibe),ale mne cez deň nejdú skylink programy,všimla som si že mi nejdú hlavne vtedy keď svieti slnko ,akonáhle sa zotmí alebo je zlé počasie tak mi všetko ide v poriadku.Samozrejme ,že mi to manžel neveril,lebo chodí večer domov z práce ,ale teraz je na marodke a fakt tomu nechápeme. Vie mi niekto pomôcť? Ďakujem pekne.
taiko
11.03.14,13:04
.
1. aky mate satelitny receiver?
2. Aku mate parabolu?
3. idu ine programy na danom satelite?
karakul
11.03.14,13:13
... dúfam, že ti manžel na deň neodstavil sledovanie - minule tu totiž jeden sa sťažoval, že mu manželka iba celý deň seriály sleduje...
renca2913
11.03.14,13:17
1. mali sme openbox 820 a robilo to aj na ňom,teraz máme novú telku a máme v nej zabudovaný slot ,tam dávame kartu skylink irdeto.
2. parabolu,no neviem to upresniť,ale je bez toho motorčeka.
3. cez deň mi nejdú len slovenské programy,české idú dobre.
taiko
11.03.14,13:45
no to je velmi zaujimave, ze Ti ceske programy idu a slovenske nie. Ako pise kolega dole, tak sa mi vidi, ze SK programy su zablokovane v urcite hodiny.
renca2913
11.03.14,14:17
nie,vazne sa tu od rana rozculuje a konecne mi verí že to cez den nejde. Aby som to este upresnila ono to zacne sekat az mi to vypne prepnem vratim sa na ten kanal ide asi 10 sek. potom zacne zasa sekať a az okolo vecera to ide normalne. A este pise mi vzdy ked to vyhodí žiadny signal.
renca2913
11.03.14,14:19
no to by sa tu od rána nerozčuloval,prečo to nejde...zle som to asi napisala,ono mi to seka prepnem na česky vzapeti sa vratim a ide ale len 10 sek. kym mi to nesekne znova. A ked to sekne tak mi to napise ,že nie je signal...Ale prečo iba cez den?
misoft
11.03.14,16:36
Takže keď dá oznam "No signal" - máte asi zle natočenú parabolu. Na akú družicu máte namierené, na aký azimut? 19° alebo 23°? Pozrite v nastaveniach kvalita signálu a sila signálu......
taiko
12.03.14,05:46
.
1.a ked prepnes na iny kanal a vratis sa naspat, tak to potom zakazdym ide 10 sekind, kym to vypadne?
2. a vypadne to stale v tu istu hodinu?

Ja by som to tipoval na LNB ( to je taka ta mala krabicka, co je na palicke pripevenena k tanieru a z ktorej ide koaxialny kable do TV/Receivera. Uz pomaly odchadza. Moze tam byt nejaka porucha, ktora je teplotne zavisla, alebo zavisla od vlhkosti. Na niektore frequencie to moze mat vplyv ma a na niektore nie. Uz sa nieco podobne stalo aj mne, aj ked nie tak ze cez den nesli programy a v noci ano :).
Kupte nove LNB, (1-100EUR) a uvidite. Napr tento je vynikajuci. ale maju aj lacnejsie http://www.satelity.ellano.sk/21539/inverto-hgln40-black-ultra-singl-lnb.html
srska
12.03.14,06:16
tai, pred cca týždňom som mal podobný problém ale mne "odišli" nemecké programy. hral som sa s tým 2 dni. predtým stačilo naladiť astru 3a/3b aj astru 1 automaticky a bolo všetko ok. (mám monoblok). keď som skúšal naladiť teraz automaticky, nemecké programy nenačítalo. musel som sa pohrať s diseqc + a3, a1 naladiť manuálne
srska
12.03.14,06:19
+ som ladil len tie, kde ide signál so satelitu dvb-s, nie dvb-s2. (tuner v tv je dvb-s)
taiko
12.03.14,06:45
no len problem je ze zadavatelke cez den nejdu a v noci idu. keby bol problem ako popisujes, tak jej nejdu vobec podla mna
renca2913
12.03.14,11:38
dakujem pekne, pojdem pozriet nove LNB,lebo to fakt neni mozne,zasa to seka ako nam na to praží slnko a ked začne zachádzať a je už zimšie tak ide všetko v pohode....
renca2913
12.03.14,11:42
máme nastavené na 23, ked dam kvalitu siganlu tak je super a zrazu ako sa zacne stracat,keby to bolo zle nastavene tak by nam nesli večer a skoro ráno,nesli by asi vobec. Nehýbem s tým ale ako náhle začne pražiť a byť teplo tak seka,podotýkam že celú zimu ked boli teploty pod 10 stupnov vsetko slo v pohode,ale pred zimou ma už šlo šibnut.