zuzka406
11.03.14,16:20
Dobrý deň, pri kontrole dokladov z roku 2013 pri ročnej uzávierke a inventarizácii som zistila, že od septembra mám niekde chybu v účtovníctve, pretože účet 343 namiesto zostatku 600 € daňová povinnosť, mi vykazuje zostatok 800 € nadmerný odpočet. Účtovníctvo robím po večeroch keď decká zaspia, tak som asi niekde spravila unavená chybu. Opraviť to zrejme musím, lebo mi to bude ťahať chyby aj do ďalších rokov. Lenže čo keď prídem na to, že každý mesiac bola zle priznaná a odvedená DPH? To budem musieť za každý mesiac podať dodatočné DP???Čo by ste prosím robili na mojom mieste? (Platci DPH sme našťastie len od septembra 2013, takže priznanie sa podalo za 4 mesiace.)
Tweety
11.03.14,15:34
Chybu treba najprv zistiť, porovnať DP s účtom a potom podľa toho, z čoho pozostáva aj postupovať. Teda asi bude treba podávať DDP.
karakul
11.03.14,16:38
... zásadný nedostatok v popise problému vidím v tom, že "účet 343 má zostatok..." táto informácia je nevypovedajúca a nedostačujúca - účet 343 musí mať predpísanú analytiku a na základe zostatkov jednotlivých analytických účtov možno bližšie dedukovať, kde hľadať chybu.