poodleman
11.03.14,18:14
Dobrý deň,chcel by som sa spýtať,ako správne umyť podomácky auto,akurát dnes som umýval a to tak,že som najprv studenou vodou oblial celú karosériu pomocu hadice,potom som hubkou naniesol šampón,konkrétne turtle wax a zmyl som studenou vodou pomocou hadice šampón dole. Potom troška som nechal nech schne a pustil som sa do utierania nasucho,lenže na karosérii ostali také flaky od vody,neviem čo robím zle,musel som si vziať mokrú handričku a prejsť znova kus po kuse a hneď som aj utieral dosucha suchou handričkou...Ale je to moc zdĺhavé,vie mi niekto poradiť nejaký lepší systém ako na to? Zvykol som zaniesť do autoumyvárky,odtiaľ tiež ak výjdem je celá karoséria mokrá,zvykol som tiež utierať dosucha,ale žiadne flaky tam neboli.Ale dneska napr bolo dobré počasie tak som chcel že ho umyjem doma. Ďakujem
karakul
11.03.14,17:58
... prvá chyba - nechal si troška uschnúť - vodu si mal hneď so stierkou (napr.) silikonovou stiahnuť... ďalšia - predpkladám že to tak bolo - dnes pekne svietilo slnko - nemá sa umývať auto na slnku... v prípade chlorovanej či tvrdej vody sú potom fľaky jedna radosť.
allgreen
11.03.14,18:11
Skus poguglit metodu dvoch vedier kde v jednom sa len oplachuje, cital som par for o detailingu a umyt kvalitne auto je veda :)
vicktor
14.03.14,14:37
Naco sampon? Ja som prestal samponovat pred 30 rokmi.
2-3 kyble vody, navhlcim, spongiou poutieram a zmyjem, pockam nech otecie, handrou utriem zvysky vody dosucha, raz za rok potriem autobalsamom a vylestim. Lak je po 13 rokoch ako novy. Pravda, auto (http://www.porada.sk/auto#__AUTOKW) je garazovane.
Ale myli ma: sampon sa vola "wax" ?
Flaky mozu byt z uschnutej tvrdej vody - stopy po vapniku.
avalik
14.03.14,14:51
LukyKs
14.03.14,19:55
Umývaš doma ?

A kam odteká šampón ?
petmar
17.03.14,17:48
Najradšej umývam auto (http://www.porada.sk/auto#__AUTOKW) v daždi, dokončím jeho robotu čistou teplou vodou a mäkkým portvišom - je to za pár sekúnd. Vosk dám v umyvárke alebo po jej použití doma, musí to byť ihneď, aby sa nezaprášilo a nevznikli ryhy zo zrniečok prachu.
Kedysi boli také šampóny, neviem, či ich ešte predávajú, čo sa po umytí s nimi len jemne opláchlo a obsahovali aj dáky dočasný balzam.
Jozef Varhaník
11.10.14,06:48
Dobre si urobil, že si auto najprv oblial vodou. Potom si daj trochu šamponu do kyblika a speň to vodou. Zas pozor je šampón a šampón. Tu máš kvalitné autošampony http://www.autostore.sk/umyvanie/
Vodu so šamponom rozotieraj na aute mikrovláknovou rukavicou. Pozor na klasické hubky, tymi akurát doškrabeš lak. Auto oplachni a hneď poutieraj mikrovláknovým uterákom, nenechávaj vodu zaschnúť.
Tu máš všetko čo treba na poriadne umývanie auta. http://www.autostore.sk/lak
arizona
11.10.14,09:19
Zas si si prisiel zaspamovat?
misoft
11.10.14,10:51
poodleman dovtedy už to auto i 100x umyl :D:D:D
lujza.j
11.10.14,10:57
auto treba umývať :eek::D
misoft
11.10.14,11:05
:D - môžeš i kúpať, sprchovať, utopiť.....
lujza.j
11.10.14,11:09
duški načo vidieť ako je poodierané...kade tade...ked ti do neho niekto na parkovisku drbne pri nastupovaní dverami.....nehovorím už o tom,že mi odťahovkár prevalil dvere...tým popruhom....čo už....
dalid
13.10.14,10:28
tak vieš, je umývanie a umývanie...
dalid
13.10.14,10:30
fortunka
13.10.14,10:45
Hlavne nedoškriabať... auto sa umýva totálne na mokro, navlhčené sa určite nešpongiuje... čiže by som si na to kúpila správne náradie najskôr. Nedám dopustiť na mikrovláknovú/vlnenú rukavicu na umývanie auta. Dokonca sa auto nemusí umyť naraz (namočíš celé auto, kým ho obehneš špongiou uschne). Opláchnuť od šampónu a hneď sušiť, leštiť.. napr. leštidlom. A detto nie je šampón ako šampón a vosk ako vosk.. a handra ako handra :) Skús meguiars, nás nikdy nesklamal... nie som si istá či na stránke ich, ale na internete (FB) majú aj kopec postupov a návodov.... a aj napriek cene, skutočne veľmi dlho vydrží a umyté auto je krásne lesklé a ošetrené.
fortunka
13.10.14,10:47
tak som sa dala nachytať na starú tému aj ja... no hambaaaa
Chesapo
13.10.14,11:43
No, jedna rada. Pouzivat dva kyble/vedra. Do jedneho namacat spinavu handru a do druheho ked idem na auto. Na dno vedier dat nejaku sietku (podobnu cedidlu), nech sa hruba spina (mikro kamienky) usadnu na dno a pri namacani nezvihli hore a nenaiesli na cistu handru.
X ich je dalsich, ale toto mi napadlo ako prve.
+ netriet handrou, velmi jemne, ako babatko, idealne len prilozit, svedska handra lacna z istych obchodov (pozor, cena sa moze brutalne lisit, prepocitajte si to na cm2 :) )
klara118
09.12.19,13:55
Dobrý deň, obnovujem diskusiu. Chcem sa opýtať na vaše odporúčanie prostriedkov na umývanie auta. Mám prvé auto, tak neviem, ako na to. Našla som nejaký profesionálny web ..... , ale neviem. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Alebo odporučíte niečo iné? Moc moc ďakujem.
Chobot
09.12.19,14:58
Ale no tak ... prvý príspevok a hneď reklama?

Odkaz som ti vymazal.

Choď do nejakého supermarketu, tam je oddelenie autokozmetiky, kde v pohode nakúpiš všetko, čo pre údržbu auta potrebuješ. Alebo choď s autom do autoumývarky. Neverím, že budeš doma umývať auto ručne.
vicktor
09.12.19,15:13
Prve alebo piate - to je jedno.
Precitaj si co som napisal pre 5 a pol rokom.
Robim stale rovnako, pretoze je to dobry postup.
misoft
09.12.19,16:22
Okrem iného - do diskusie sa nové otázky nekladú, ani vo forme komentára - toto si preštuduj:
https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zadávanie otázok
Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát."