trevor
11.03.14,20:04
Prosím o radu,
1/ budem predvolaný na prejednanie priestupku na DI - ide o skodovu udalosť, škoda (http://www.porada.sk/skoda#__AUTOKW) už bola uhradená. S poškodeným sme dohodnutí. Hrozi mi min. 300€ pokuta. Je možné to este stiahnuť, zastavit?? Napr. navrhovatelom na to prejednanie? Je to poškodený?
Poškodený volal políciu, oni následne mňa. Vinu si plné priznávam, bolo to v práci v plnom nasadení, skratove konanie fakt..
- mimochodom pre pobavenie, poskodeny je a.s. s milion. obratom...

2/ Co si prosim myslite o pravnom zastupovani na DI, mam si niekoho/koho vybavit? Vinu som priznal, nahrada skody by uz v case pojednania mala byt plne uhradena PZP. Predpokladam, ze to bude uz iba o vyske sankcie..
Stretli ste sa uz realne aj s udelenim iba pokarhania?
Martin1310
11.03.14,19:21
Podla mna je to dopravný inšpektorát, došlo zrejme k závažnejšiemu dopravnému priestupku a ten sa bude riešiť.
trevor
11.03.14,20:16
Myslíš ako policia/DI samotna?
Martin1310
11.03.14,20:31
Hej, myslím, ale ak chceš mať istotu, že čo sa deje, kludne tam zavolaj a spýtaj sa o čo pôjde, nikto ti hlavu neutrhne.
V prípade dopravného inšpektorátu by malo isť len o dopravný priestupok, majetkové veci riešia potom poistovne, prípadne súd.

Až teraz som si všimol doplnenie otazky.
Pokial došlo k nejakému dopravnému priestupku tak poškodený nemá vplyv na to či dostaneš pokutu to je len vecou polície. Havária ako taká je tiež dopravný priestupok.Ked už to raz policia rieši už sa to nedá zrušiť aj ked si poškodenému škodu uhradil. Mimochodom tá škoda mohla byť uhradená aj zo zákonného poistenia.
trevor
11.03.14,20:37
Trochu som to rozpisal..
misoft
12.03.14,11:51
Uvedom si jedno: priestupkové konanie je jeden z úradných postupov a tie vykonávajú orgány štátnej správy. Teda priestupkové konanie na DI iniciuje samotný inšpektorát. Píšeš - boli policajti pri incidente - bolo to zdokumentované. A pokiaľ je to zdokumentované (a zaevidované!) - zastaviť sa nedá, len verdikt môže byť rôzny, ale musí byť verdikt!
Priestupkové konanie medzi dvoma osobami = výmena názorov, bitka a pod. Právne nepodstatné, výsledok rôzny (a nakoniec - ak niekto po hube dostane - aj tak bude priestupkové konanie, ale pred "inými" osobami.....)
trevor
12.03.14,12:05
Chapem, tiez ma napadlo ako prve, ze to navrhuje samotny DI z nejakej uradnej povinnosti..AK mozem este doplnim otazku - co si myslite o pravnom zastupovani na DI, mam si niekoho/koho vybavit? Vinu som priznal, nahrada skody by uz v case pojednania mala byt plne uhradena PZP.