danula27
11.03.14,20:35
chcela by som poradit, ako vyplnit danove priznanie, ked nemam potvrdenie o prijme. pracovala som 1-4 2013, potom nastup na matersku. jedine co mam su prijmove listky, pretoze mzdy boli vyplatene dodacne naruku, a za prve dva mesiace mam este vyplatne pasky. potvrdenia sa nemozem dopatrat, pretoze ked som bola na materskej, firma skoncila a postou mi nic neposlali. teraz externa uctovnicka uz nic nema a byvaly majitel nekomunikuje. volala som aj na danovy urad, do poistovni, nikde nic nevedia a nemozu nic potvrdit. proste sa neviem dopracovat k tomu, kolko som ako zamestnanec odviedla na daniach. vychadza mi to tak, ze danove priznanie podat musim, a zaroven by som mala mat preddavok na daniach. dakujem za akukolvek radu. daniela
veronikasad
11.03.14,19:59
Do 31.3.2014 podaj DP z pások, ktoré máš. Počkaj do konca apríla, či zamestnávatel nepodá na DU ročné Hlásenie, z ktorého by bolo možné zistiť tvoju zrazenú daň, potom by si podala dodatočné DP ...
danula27
12.03.14,18:55
dakujem za radu. uz sa mi podarilo ziskat vsetky pasky. len teraz vycitat z toho, kolko tvoria tie dane. neviete poradit aj v tomto? a netreba podat nejake prehlasenie, ze som to potvrdenie o prijmoch nedostala? dakujem...
Katy a R
12.03.14,19:01
napíš len krátke vysvetlenie do poznámok (osobit. záznamy) .. daň predsa na výplatnej páske musíš mať - iba ak bol malý príjem - tak žiadna nebola;)
kn-alka
12.03.14,19:10
ja fakt obdivujem odvahu niektorých - nevie ani vyčítať údaje z výplatnej pásky ale je schopná vypracovať daňové priznanie (http://www.porada.sk/danove-priznanie#__AUTOKW) - rozum sa mi zastaví
danula27
15.03.14,18:32
aha. dakujem. ano, dan tam je, len je to tak divne rozpisane. ale uz mi to dava zmysel. dakujem za radu. ..