01TOP
12.03.14,03:00
Zdravim stavebnici :-)

Poprosim o neake vyjadrenie kompetentnych ludi ktory sa tomu rozumeju aky maju nazor na stavbu garaze. Ako laik rozmyslam dat vyhotovit partii stavebnikov garaz z plotovych dielcov. Rozpis jednotlivych ukonov:

1. Rozmery garaze cca. 5000x7000
2. Material- plotovy system od Lukabeton (podla toho co som cital mal by byt jeden z kvalitnejsich na trhu)
3. Vystavba by spocivala v zabetonovani betonovych stlpov, beton do nezamrzajucej hlbky 800, rozmery jamy 500x500. Zaroven pri betonovani stlpov by sa ulozil jeden rad panelov na vysku 30cm cistocne zapustenych do zeme. Po vytvrdnuti "patiek" by sa na takto pripraveny ako keby obsalovany priestor zabou zhutnil strk a zalial betonom (verzia 2. zamkova dlazba). Tym by nam vznikla "deka" aj so stlpmy. Po obvode by sa dali panely, samozrejme uz pri osadzani stlpov sme vymerali otvor na garazovu branu, dvere, okna by sa priebezne pri ukladani panelov vynechali.
4.panely su z vonkajsej strany hladke, rozdiely by boli jedine medzi stlpikom a panelom cca 5cm ktore by sa vyplnili fasadnym polystyrenom tym padom by sa vyrovnali rozdiely a aj by sa stavba zateplila a pripravila na omietku.
5.sirka stlpika je 15 cm, otazka je ci to staci aby to udrzalo strechu? Strecha by pozostavala z pomurnic (hranol 150x150) na tychto stlpikoch a vytvorenie sikmej strechy z predu do zadu. Pouzity by bol stresny plech nejaky kvalitnejsi.

Myslite ze mury nebudu vlhnut alebo ako sa to bude spravat? Mne sa to celkom pozdava nakolko murovana garaz a tato sa mi vidi dost velky rozdiel v cene. Rozmyslal som aj o monolitickej garazi ale nakolko ju nevyrabaju v takom velkom rozmere toto mi pride ako celkom dobre riesenie. Garaz chcem vyuzivat na parkovanie auta a taktiez odkladanie materialu, kosacky atd... kurit sa v nej nebude. Oplati sa do toho investovat alebo by ste mi odporucili nieco ine? Cenovo material plotove dielce, strecha +praca 2500eur= bez zateplenia
buchač
12.03.14,07:45
....a stavebné povolenie už máš ???
So všetkými náležitosťami ... ;)
01TOP
12.03.14,07:54
Stavebne povolenie mam vydane samozrejme, i ked na stavbu z ineho materialu, co si myslim ze by nemusel byt problem. Zaujime ma skor technicke vyhotovenie ako som to +- napisal ja ze ci to bude v poriadku alebo ci tam budu nejake problemy dobuducna- vlhnutie atd..
ipg
20.03.14,19:49
Betonové dielce ako vodu naberú,tak sa jej postupne zbavujú,nemal by byť problém.Horšie to bude so spojením strechy (http://www.porada.sk/strechy#__AUTOKW),treba si dať záležať na pretesnení spojov,pretože môže pôsobiť ako tepelný most,treba pouvažovať o kvalitnom vetraní,dtto aj z pohľadu "parkovania" predpokladám benzínových pomocníkov pre záhradné práce.
buchač
20.03.14,20:05
Pod tú betónovú " deku " by som dal určite Kari rohož ...
lapejko
20.03.14,21:30
doporučujem násyp pod platňou oddrenážovať a pod platňu vložiť hydroizoláciu, napr. netkanú geotextíliu a na ňu nopovú fóliu s nopmi dohora.
chata22
08.05.14,10:04
na tento rozmer treba stavebne povolenie, a to dostanes ak bude mat projekt urcite nalezistosti...a to veru z plovoveho systemu neurobis...