Jozef
12.10.04,07:53
Dobry den,
vedel by mi niekto poradit ohladne zauctovania faktury z roku 2003?
Teraz mi poslali fakturu, ktoru som ja nemal v evidencii a dodavatel ano a tvrdi, ze tovar bol od nich vyexpedovany.
Ako mam zauctovat takuto fakturu, ked k nej nemam prijemku a je este z roku 2003?
Dakujem
Janca
12.10.04,05:55
Dal si si poslat doklady o prevzati toho tovaru, aby si vedel, kto to od Vas prevzal?
Jozef
12.10.04,06:09
Janca,

tam sa jedna o doslu fakturu.
Janca
12.10.04,06:14
No ved, hovoris, ze nemas prijemku a dodavatel Ti tvrdi, ze tovar vyexpedoval. Ked Ti posle jeho vydajku, uvidis, kto u Vas zabudol prijemku urobit, nie ?
Jozef
12.10.04,06:18
Prijemky v tom obdobi som robil len ja, takze ta faktura sa k nam vobec nedostala. A ci tovar fyzicky prisiel, neviem. Ak ano, tak bol zahrnuty v inventurnych rozdieloch.
A teraz neviem ako mam zauctovat tu fakturu.
Janca
12.10.04,06:31
Ja by som ju zatial nezauctovala, snazila by som sa donutit dodavatela, aby mi ukazal doklad, z ktoreho je zrejme, ze ste od nich tovar ako firma prevzali /popr. kto konkretne/. Ak by bol rozdiel v inventurach, tak by ste mali mat vlastne prebytok.
Zalezi o aku sumu ide, a ci tam bola DPH. Ale ak sa potvrdi, ze fa je opodstnena a obaja ste platcovi DPH, tak by som robila dodatocne DP.
Jozef
12.10.04,06:35
DPH ma netrapi, nakolko to bola zahranicna faktura.

Len neviem ako mam tu fakturu zauctovat?
Dam to do nakladov ako pripocitatelnu polozku? Hodnota faktury je 10800 CZK.
Janca
12.10.04,07:07
Uz som mala raz taku fakturu zo stareho roka, islo o vyuctovanie, nebola urobena dohadna polozka, ale bola omnoho mensia, vedenie rozhodlo o pripocitani k DZ v tom nasledujucom roku. Ak Vam to nebude chybat, ze ste si mohli znizit ZD, tak by som to zuctovala ako pripocitatelnu polozku v dalsom roku / roku zistenia /. V podstate poskodis seba. A co s tym inv. rozdielom ? Nic si o nom nenapisal.
vladan
12.10.04,07:16
ja len chcem podotknúť, že v roku 2004 (za obdobie roka 2003) máme prvýkrát možnosť otvárať účtovné knihy po podaní daňového priznania. Aj daňové priznanie (súvahu, VZaS) by ste mali mať dve (až na šikovné výnimky) - jedno zostavené a druhé schválené. Ak ešte nemáte schválené, tak by tie faktúry z roku 2003 boli ísť ešte do roka 2003, nemyslíte? Či zas si to chcem zjednodušiť? Skúste sa na to mrknúť :-)
Pekný deň
Jozef
12.10.04,07:22
Co s inventurnym rozdielom?

Ak je to pravda, ze nam ten tovar poslali, tak by mal byt zahrnuty v prebytku a nasledne prijaty na sklad.
INGRID.S
14.10.04,06:12
Ako vam to prešlo cez colnicu,ked to bola zahranicna faktura?
Jozef
19.10.04,09:56
Predpokladam, ze to cez colnicu nepreslo a za tovar nebol uhradeny colny dlh.
MirkaV
19.10.04,10:28
nemôžte to nechať tak .. nezaevidovať a iba im tú faktúru uhradiť??