Gong
30.03.06,10:36
Mám otázočku, čo je pravdy na tom, že dôchodcovia majú nárok za každý odpracovaný mesiac na zvýšenie penzie? Ak viete niečo na túto tému, prosím napíšte mi podrobne o tom (akým spôsobom sa to nahlasuje na sociálke, aké doklady k tomu treba a o koľko sa zvyšuje dôchodok?)
ďakujem
Barbara
30.03.06,09:08
Mám otázočku, čo je pravdy na tom, že dôchodcovia majú nárok za každý odpracovaný mesiac na zvýšenie penzie? Ak viete niečo na túto tému, prosím napíšte mi podrobne o tom (akým spôsobom sa to nahlasuje na sociálke, aké doklady k tomu treba a o koľko sa zvyšuje dôchodok?)
ďakujem


keď pracujúci dôchodca poberá dôchodok má nárok na prepočet dôchodku. k tomu potrebuje za rok 2005 evidenčný list dôchodk. poistenia. keď pracuje u Teba tak mu vytlač evidenčný list a s tým ELDP pôjde do Soc. poisťovni a prerátajú mu ten dôchodok.
nie za každý odpr. mesiac, ale sa berie celý rok- /evidenčný list/:p
Dada
30.03.06,09:30
No sú s tým teraz problémy. Mám čerstvú skúsenosť. U nás ten ELDP nechcú potvrdiť, aj keby mali, lebo v BA, kam žiadosť o prepočet dôchodku posielame, si to žiadajú. Poslali sme ELDP nepotvrdené našou sociálkou s "pekným" listom a teraz čakáme na odpoveď.
Ináč som čítala, že tí dôchodcovia, ktorým bol priznaný dôchodok po 1.1.2004 majú nárok na prepočet dôchodku až po ukončení pracovného pomeru. Tí spred 1.1.2004 po starom.
Palino
30.03.06,09:38
No sú s tým teraz problémy. Mám čerstvú skúsenosť. U nás ten ELDP nechcú potvrdiť, aj keby mali, lebo v BA, kam žiadosť o prepočet dôchodku posielame, si to žiadajú. Poslali sme ELDP nepotvrdené našou sociálkou s "pekným" listom a teraz čakáme na odpoveď.
Ináč som čítala, že tí dôchodcovia, ktorým bol priznaný dôchodok po 1.1.2004 majú nárok na prepočet dôchodku až po ukončení pracovného pomeru. Tí spred 1.1.2004 po starom.
Naši dôchodcovia každý rok nosia na Sociálku žiadosť s ELDP, ktoré im dávame do ruky (lebo veď na pobočku nemáme prečo ELDP posielať). A už dva roky im dôchodok bez problému prepočítali.
Ingrid G.
30.03.06,09:49
Áno, aj dôchodcovia, ktorí pracujú u nás a dôchodok im bol priznaný do 31.12.2003 si dávali prepočítavať dôchodok. Potrebovali k tomu ELDP, ktorý si dali na pobočke potvrdiť a spolu so žiadosťou zaslali SP ústrediu. Dôchodcovia, ktorým bol dôchodok priznaný po 1.1.2004 a stále pracujú, si dajú žiadosť o prepočet až po skončení PP, preto je zbytočné dávať im ELDP - nič nevybavia.
Dada
30.03.06,09:51
Naši dôchodcovia každý rok nosia na Sociálku žiadosť s ELDP, ktoré im dávame do ruky (lebo veď na pobočku nemáme prečo ELDP posielať). A už dva roky im dôchodok bez problému prepočítali.

Veď pominulé roky to bolo bez problémov. Len tento rok zamestnávateľ mojej mame vystavil ELDP a išla s tým na sociálku, že to chce potvrdiť kvôli dôchodku ako každý rok. Tak ju tam okričali, že potvrdzujú ELDP len pri ukončení prac. pomeru. A pritom máme list z BA, kde si vyslovene žiadajú našou sociálku potvrdený ELDP. Tak majú tu v tom chaos.
kalinka
30.03.06,18:40
Prosím, prepočítava sa aj dôchodok SZČO, ktorý poberá starobný dôchodok?