zdena2
12.03.14,12:39
Rada by som poprosila tych, co maju skusenosti... ci by mi vedeli poradit vyhody linky na mieru.
Nie je nutne spominat- vyberiem si aku skrinku kde chcem, ake farby chcem, dokonale pasuje do miestnosti...
Skor by ma zaujimalo samotne vyhotovenie. Znami kupili linku po jednotlivych skrinkach a vyskladali si ju sami. Je pekna, nemozem povedat, no niektore detaily im vadia- ako napr, ze je vlastne zmontovana z viacerych skriniek. Tie samozrejme uz k sebe tak presne nepasuju, takze na spodu pod dvierkami je vidno, ze tie jednotlive doky su od seba navzajom posunute. Rovnako na samom vrchu linky (co teda bezne clovek nevidi). Zaroven medzery medzi jednotlivymi skrinkami su vacsie nez ked ma jedna skrinka dve dvierka (nejde upravit posunutim dvierok v pantoch). Jednoducho kazda skrinka je i pri najlepsej snahe predsa len o kusok posunuta....Pracovna doska úplne nesedí k rohovej poličke v spodnej casti linky- zaublený roh, co by sa dalo urezat, ale problem by bol so zapáskovaním- nenasli takú pasku a tiez by boli hrany ostre a nie zaoblene ako na zvysku pracovnej dosky.
Viem, ze su to mozno detaily, no zvazujeme v priebehu par rokov novu linku. Predbezne uvazujeme o linke na mieru. Ide o to, ci i ta nebude mat taketo "nedostatky". Ako sa vlastne take linky robia? Su tie prostredne vodorovne dosky spolocne pre dve skrinky, alebo i tam su dve ako je tomu u dvoch samostatnych zmontovanych skriniek? Ake su supliky? Som mozno staromodna, ale mne najviac vyhovuju tie stare klasicke supliky v "komunistickych" linkach a teraz su vsade len take s kovovymi bokmi z vnutra a aj to nie az po vrch. U nas su supliky riadne plne a z takeho by mi polka veci vypadla. Je sice pekne ze je vysoky, no co ked tam tu vysku nevyuzijem??? Ke dbudem mat na mieru, urobia mi taky?
dakujem
wowe
13.03.14,08:53
Ked je dobry stolar urobi podla poziadavky
margot157
13.03.14,10:29
Tieto nezrovnalosti svedčia o zlom majstrovi stolárovi, podľa mňa by malo všetko sedieť presne, žiadne nepasovanie skriniek, možností je veľa, my keď sme plánovali vymeniť kuchyňu, príp. iný nábatok, obiehali sme výstavy nábytku, tam vystavuju veľkí, aj menší výrobcovia, na mieste si môžete popozerať ich prácu, detaily a presnosť, nám sa na takejto výstave ( mimochdom práve tento týždeň jedna beží v Nitre ) padla do oka jedna kuchyňa od najväčšieho slovenského výrobcu a dnes ju máme už vyše desať rokov a som spokojná.M
buchač
13.03.14,10:54
Sorry .....Nie je miera ako miera .

Lebo výraz na " mieru " znamená vyhotovenie stolárom a nie vyskladanie si na " mieru " niekde v kamennom obchode alebo nebodaj na nete ...

Stolár príde , zameria , vymeria , odkreže , poskladá ...so všetkými otvormi na tie káble alebo rúrky ...
Peggynka
13.03.14,17:58
Na mnohé otázky si si odpovedala sama...Teraz už len nájsť dobrého stolára,urobiť DOBRÚ zmluvu o dielo a hlavne vedieť,čo chceš.Šuplíky ti spraví,aké chceš a dám ti dobrú radu;pokiaľ si spokojná so svojim rozmiestnením ,tak neexperimentuj.Príklad:mám šuplíky vedľa varného panelu 40rokov,tak som si ich dala tam aj teraz.
Ty brďo,mne sa to normálne podarilo pridať...Ešte keby som vedela ako,chichi.Toto je moja nová kuchyňa,už je dokončená,ale mám radosť.Všetko som si navrhla sama.MW pôjde do toho výklenku (bude nová).
command
13.03.14,18:35
Tý známi si ju kupili po jednotlivych castiach cize seriovo vyrabane vo velkych podnikoch nie u stolara mozno len ten kto im to skladal odflakol robotu. A k Výstavam na to treba dat pozor tam sa nikto nepojde predvadzat s nepodarkami tam si davaju sakra zalezat na tom aby tie exponaty vyzerali vynikajuco. Inak dnes som bol na vystavve a bol som totlane sklamany, niekedy sme chodievali s otcom na tieto vystavy a to sa neda ani porovnat.
command
13.03.14,18:36
Napriklad mi mame tiez robenu kuchynu na mieru a taktiez je vrchna cast robena z viacerych skriniek a nezda sa mi ze by tam boli velke medzere alebo ze by tam boli nejake rozdiely v zarovnani. Mozno len montaz bola neodborne spravena(myslim u tych vasich znamych). samozrejme stolar spravi aj skrinky v jednom kuse ale ide o to ze jednak je vacsi problem s prepravou dielcov nakolko narp. nasa linka je dlha cez 3 metre a take dlhe diely sa nedaju ani vyrobit nakolko rozmer DTD je do max 2800 a to je uz fakt problem, to nie len odrezat ale s tym aj pracovat. Samozrejme stolar spravi tak ako ty chces aj sufliky ti spravi tie komunisticke. Jemu to problem nerobi. Dobry stolar ti aj pracovnu dosku vyrobi(odreze) zaobli a zahrani. Samozrejme nejake tie vyhovorky uz naznacuju tomu ze to asi nebude az taky dobry stolar, takze najviac zalezi na vybere majstra. Inak my sme si robili kuchynu sami nakolko vsetci sme z tohoto oboru.
Excise Duty
13.03.14,18:38
"Znami kupili linku po jednotlivych skrinkach a vyskladali si ju sami..." To bude asi ten problém!
Treba si to dať poskladať tomu, kto to vie a je na to špecializovaný, nie je to tak drahé.
command
13.03.14,18:44
Neviem ci to nie je drahe napr. u nas nemenovany predajca D.... chce za poskladanie kuchynskej linke ktora ma hodnotu cca 1000€ nejakych 300-350€. Obcas robim tieto prace samozrejme nie je to jednoduchá robota ale pýtať za montáz tretinu ceny kuchyne je asi moc.
Excise Duty
13.03.14,18:51
To je teda naozaj neúrekom, ja som platil za zmontovanie kuchyne tiež v cene cca 1000 € nejakých 30 - 40 €!
kukučka
13.03.14,19:02
Podľa mňa je to jedno, záleží na tebe koľko si ochotná zaplatiť.
Ak nemáš atypickú kuchyňu dá sa v obchode vybrať. Nikdy by som si nič nedala robiť súkromníkovi, kým by som na vlastné oči nevidela jeho prácu.
Radím ti dobre si obzri a vyskúšaj v obchode práve tie zásuvky, nielen boky, ale kovanie. To práve robí nábytok kvalitným a drahým.
Doplním: predpokladám, že stolár donesie už zhotovené pevné skrinky, ktoré zmontuje u zákazníka, tie lacnejšie z obchodu donesieš dosky v krabici.
PS.
Ani ten najlepší nábytok nenamontuješ pekne na krivé steny.
korela
13.03.14,23:11
Výhody sú nesmierne.
Linka na mieru využije každý cm štvorcový, čo je vzácne najmä pri menších kuchyniach. Ak má človek predstavu, ako by mala vyzerať, objednáš si firmu podľa získaných referencií. Príde, vypočuje požiadavky, vymeria priestor, predvedie vzorky dvierok - materiál a farebnú škálu.
Manžel videl u klienta dokonale vypracovanú kuchyňu, onedlho sa moja priateľka sťahovala, pomáhala som jej ju navrhnúť. Okrem linky si dala vyrobiť ešte jeden sólo kus nábytku, ktorý dokonale zapadol do celkového dizajnu kuchyne, a keďže išlo o panelákovú kuchyňu so známou "špajzou", nahovorila som ju, aby si ju ponechala, ale s novým šatom. Obložil ju aj zvnútra, je to hygienickejšie, nové police a hlavne nové dvere. Dvere sa upravili tak, že sa nezachoval ich pôvodný vizuál, hore maličké, dolu vo výške zárubní, ale kopírovali veľkosť chladničky s mrazničkou, ktorá sa umiestnila vedľa špajze, čiže medzera medzi dverami na špajzi bola v jednej línii s chladničkovými.
Keď som videla hotovú prácu, bola som nadšená, žiadna medzera pre vstup prachu do skriniek. Všetko tesné a rovné.
Je tomu viac ako 10 rokov, bola to jeho druhá kuchyňa v BA, je zo stredného Slovenska, pri tejto príležitosti som si pozrela ich web, pokročili.
K tým preplneným zásuvkám. Neviem koľko máš rokov, ale v podstate je to jedno. Asi žiadna žena dobrovoľne nezredukuje svoje kuchynské náčinie. A staré váhou preťažené zásuvky, hlavne tie nižšie uložené, dávajú poriadne zabrať panvovému dnu.
Pouvažuj, tzv. drôtený program je na nezaplatenie, budeš otvárať zásuvky jedným prstom. Je to síce finančne náročnejšie, ale vydrží ti do staroby. Plus hygiena udržiavania. Výborná je tiež výsuvná potravinová skriňa. Prehľad, systém, hygiena. Lepšie uskladňovanie ako na policiach so 60 cm šírkou.
command
14.03.14,04:21
To sa mi zda az prilis malo napr pracovnu dosku ste maly uz presne vyrezanu aj s otvormi pre umývadlo a sporak?
switch
14.06.15,10:23
trosku sa inspirujem po internete a moc sa mi nepozdava ta skrinka na mikrovlnku hned vedla varnej dosky. Nemate s tym problem? Nas od toho odhovaraju, ze vraj je velmi blizko zdroja tepla a moze sa casom hrana odlepit.
Peggynka
14.06.15,11:08
Nie je to problém,lebo horáky na varnej doske sú najmenší a stredný,ale pravdou je,že chcela som tú skrinku nad tým otvorom na MW,aby opticky bola s úrovňou skriniek po ľavej strane (a je hlbšia),dnes to vidím inak;mala som to dať zarovno so skrinkou nad digestorom a bolo by to vyššie.Teraz mám od prac.dosky po skrinku 20cm,mám tam chlebnicu,ale 45cm by bolo lepšie :).Mala som aj problém zohnať MW do toho otvoru,je tam šírka 46cm,ale podarilo sa,zohnala som 42cm.Všetko som si sama rozkreslila...a som spokojná :) Sú maličkosti,ktoré nedomyslíte.
misoft
14.06.15,16:58
...a potom zistí, že colštok na začiatku mal nalomený a chýbali 2cm.....:D
karol.za
14.06.15,18:17
treba slolárov jeho meter skontrolovať :D