Janca
12.10.04,08:19
Vie mi niekto poradit uctovne a danove aspekty /popr. odvolavku na nejaku publikaciu/ na predaj podniku - medzi szco/szco, popr. szco/s.r.o., s.r.o./s.r.o. Dakujem
Janca
28.10.04,10:25
Nie je toto zaujimava tema pre tych, ktori teraz vytvaraju s.r.o. zo SZCO ? Alebo to SZCO riesite tak, ze date len ukoncenie zivnosti a DP a s.r.o. ide od nuly ?
Co urobite potom napr. so zakupenym softwarom a inymi vecami ?
Dada
28.10.04,10:30
Ja teraz riešim kúpu SZČO, sme s. r. o. ...... :-)))))
Janca
28.10.04,10:50
A ked poriesis, poradis ?
Dada
28.10.04,10:53
Je iný pohľad na vec z pozície predávajúceho a iný z pohľadu kupujúceho. A ešte k tomu predávajúci má JÚ a kupujúci PÚ. Ale ak budem dačo vedieť, tak ti napíšem.
gita
09.12.04,10:59
Zaoberala som sa tým pri rozpustení združenia FO aj mám oficiálne stanovisko od Poradcu-Makroconsult Žilina.Ak ide o FO, ukončí živnosť, urobí daňové priznanie a vysporiada sa s Daňovým úradom. Čo si nahonobil - majetok si necháva, nedochádza k zmene vlastníckeho práva. U nás išlo najmä o tovar, ktorí si vlastníci mali rozdeliť určitým podielom. Ak ide napr. o softwér, môže sa dať ako vklad do s.r.o
andy.z
28.02.05,19:23
hej to je sice pekne,ale my sme predali sro v novembri a mne povedali aby som dorobila PU to sa este da, ale zaroven sme kupili novu sro a tam som jasna ako mam postupovat,zalozena bola v juli tohto roku,ale ja nemam nic v rukach,len prepis vorky a spolocensku zmluvu
otazka znie,novu firmu len tak zacnem?bez vstupnych ID?