Bambi23
30.03.06,12:27
Môže mi niekto poradiť so zahraničným cesťákom. Zamestnanec bol na služobvnej ceste, služobným autom v Čechách. Za ubytovanie zaplatil firemnou VISA kartou, na bločku ma Kč. Benzín tankoval v Čechách vlastnou kartou. Mám mu cesťák vypočítať v SK podľa kurzu NBS a preplatiť ťam len stravne a benzin? Ako zaúčtujem platbu za ubytovanie, ktorá išla z firemného účtu?
Takýto cesťák som ešte nerobila, tak som z toho trochu mimo :)
Ďakujem
Chobot
30.03.06,12:03
Môže mi niekto poradiť so zahraničným cesťákom. Zamestnanec bol na služobvnej ceste, služobným autom v Čechách. Za ubytovanie zaplatil firemnou VISA kartou, na bločku ma Kč. Benzín tankoval v Čechách vlastnou kartou. Mám mu cesťák vypočítať v SK podľa kurzu NBS a preplatiť ťam len stravne a benzin? Ako zaúčtujem platbu za ubytovanie, ktorá išla z firemného účtu?
Takýto cesťák som ešte nerobila, tak som z toho trochu mimo :)
Ďakujem

- náhradu za ubytovanie nezahrnie do cesťáku, to si firma zaúčtuje osobitne priamo oproti bežnému účtu do nákladov. Prepočet na SK bude uvedený na výpise z bežného účku, ku ktorému bola vydaná tá VISA karta.
- cena za benzín sa mu preplatí v plnej výške, sumu z bločku v CZK uvedieš na vyúčtovaní služ. cesty ako nutné vedľajšie výdaje a pripočítaš k celkovej náhrade (spolu so stravným a vreckovým).

Nakoniec vyjde nejaká suma v CZK, ktorú vyplatíš buď v CZK alebo ak s tým zamestnanec súhlasí, tak mu to môžeš prepočítať na SKK kurzom NBS platným v deň vyúčtovania.
Bambi23
30.03.06,12:24
ďakujem za radu