babina.k
13.03.14,09:20
Mali sme schôdzu SVB (http://www.porada.sk/svb#__AUTOKW) odhlasovali sme si firmu na revitalizáciu nášho domu. Overovateľka zápisnice nechce podpísať zápisnicu. Chce tam uviesť veci ktoré sa na schôdzi nestali. Čo máme robiť aký máme zvoliť ďalší postup. Stačilo by keby nadpolovičná väčšina vlastníkov by si prečítala zápisnicu a podpísala, že s tým súhlasia. Prosím poraďte potrebujeme to rýchlo čas nás tlačí.
sito
13.03.14,10:48
Overovateľ - telia sú na to, aby dozreli, overili či je v zápise všetko zapísané, podstatné, čo sa na schôdzi udialo, odsúhlasili.

Ak ozaj nechce podpísať niečo podstatné, čo na schôdzi nebolo prerokované a schválené, alebo to bolo inak zapísané, chcete precigániť overovateľku, alebo Zhromaždenie?
mareko
13.03.14,10:53
Asi si zle čítal, lebo to overovateľka chce dopísať veci, ktoré sa nestali. Čiže chce klamať overovateľka, nie zapisovateľ.
sito
13.03.14,11:10
A ty vieš, čo to malo byť, dopísané a čo nepodpísané? Počkáme, čo sa bude diať ...
babina.k
13.03.14,11:20
My sme v zápisnicu uviedli všetko tak ako sa udialo čo nám potvrdila druhá zapisovateľka ktorá zápisnicu podpíše. Vybrali sme firmu ktorá prešla 7za 3 proti. Firmu ktorú chcela overovateľka neprešla a teraz ako truc nám nechce podpísať zápisnicu. Je to typ susedky ktorá len frfle ale nič pre dom neurobí.
mareko
13.03.14,11:54
pre sito: Vychádzam z otázky zadávateľky a nedomýšľam si nič čo tam nie je napísané.
mackoivan
13.03.14,11:59
navrhujem zájsť za troma majiteľmi bytov a tí nech podpíšu za overovateľku. K overovateľke dopísať "odmietla podpísať so subjektívnych dôvodov" Ale možno ma overovateľka pravdu, v tom prípade je potrebné do zápisnice napísať to čo sa na Zhromaždení naozaj dialo. Inak ak so zápisnicou súhlasí rada SVB a predseda tak si overovateľka môže trhnúť nohou a s rekonštrukciou môžete začať aj bez jej súhlasu. Dúfam, že zápisnicu aj s uznesením potom zavesíte na nástenku SVB a tiež, že máte prezenčnú listinu s podpismi účastníkov zhromaždenia SVB
mackoivan
13.03.14,12:18
v takom prípade by som sa tým jej podpisom vôbec nezaoberal- stačia podpisy tých čo máte - pri jej mene by som napísal "odmietla podpísať, lebo presadzovala inú firmu" Ak zápisnicu potrebujete doložiť k žiadosti o úver treba do zápisnice zapísať inú overovateľku , ktorá to podpíše
sito
13.03.14,21:55
Babina, hneď to lepšie vypadá! Takže je vás desať. Sedem za a traja proti. Jednoduché 2/3 = 66,66% Sedem z desiatich je 70 %, že? Takže, ak aj úver zoberiete, zoberiete ho aj pre tých troch a budú ho musieť tiež splácať ako spoluvlastníci domu.

Podstatné je rozhodnutie vlastníkov bytov a to je v súlade so zákonom, ak ste splnili všetky procedurálne veci v súlade so zákonom. Teda splnili podmienku, že oznam o konaní schôdze, aj s programom bol doručení minimálne päť dní pred konaním schôdze, každému vlastníkovi oproti podpisu.

Ona nemusí podpísať zápisnicu z trucu, to ale neznamená, že je zápisnica neplatná. Tobôž vaše rozhodnutie, rozhodnutie väčšiny, 70 % spoluvlastníkov.

Ako vlastník bytu, spoluvlastník domu môže požiadať súd, aby vaše rozhodnutie zrušil. A má dôvod ho súd zrušiť?

Proste nedajte sa, tým trom prevalcovať.

A kto ju navrhol za overovateľku, kto schválil napriek predpokladu jej priekom voči domu?
sito
13.03.14,22:04
mareko, čítať a chápať sú dve rozdielne veci, ktoré spolu súvisia.

Myslím, teda viem. Viem hovno, ak sa neopýtam. Ak chcem vedieť viac, nepýtam sa priamo, ak, tak aj odpoveď je priama, úprimná, áno, alebo nie. Výsledok, že sa niečo dozvieš, môže byť piate napísané slovo v odseku.
babina.k
14.03.14,10:45
Ďakujem za názor aj radu. Volala som dnes do združenia SVB (http://www.porada.sk/svb#__AUTOKW) a niečo podobné mi poradili. Idem teraz zháňať podpisy. Hnevá ma len to, že sa stále zdržujeme pre takéto veci. Inak tá susedka je členka dozornej rady a stále robí problém ako keby si neuvedomovala, že to aj pre ňu robíme. Vlastníci si mysleli, že keď bude členka dozornej rady tak bude niečo prospešné robiť ale opak je pravdou.
mareko
14.03.14,11:16
Veď nemáte problém na zhromaždení zvoliť do rady iného člena a budete mať pokoj :-)
babina.k
14.03.14,11:30
Presne toto máme v pláne už sa to nedá ďalej tolerovať.
mareko
14.03.14,12:02
Škodnú treba zneškodniť, lebo škodí všetkým :D
sito
15.03.14,17:01
babina, keby vás bolo stodesať nepoviem, ale je vás len desať. Teoreticky by ste sa mohli dohodnúť bez problémov. Ono to nie je o počte, ale o kvalite a schopnostiach pochopiť spoločnú vec ako je bytový dom.

No, poznáš. Nie je domu, kde nie je lomu.

Vieš, len tak zháňať podpisy zaváňa porušením zákona. Ten by ste mali rešpektovať, ako celok, dom!

Možno vás to chvíľku zdrží, ale mali by ste postupovať v súlade so zákonom.

Zvolanie schôdze požaduje minimálne päť dní, písomné hlasovanie minimálne sedem dní.

Dal by som prednosť tej schôdzi. Požiadať môže o jej zvolanie 1/4 vlastníkov vo vašom prípade traja. Lepšie bude, ak požiada všetkých sedem, ktorí boli za uznesenie.

Do programu uviesť návrh, meno toho kto spraví zápisnicu a meno toho kto ju overí. Stačí jeden, vlastne zákon to ani nevyžaduje, len keby prišlo k požiadaniu zrušenia rozhodnutia súdom, bol by ako svedok schválený schôdzou. Ale svedkovia môžu byť všetci vlastníci bytov vo vašom dome, malom.

Ďalej, odvolanie členky rady, neprispôsobivej.

Návrh nového člena rady, jeho meno.

Potom všetko to čo bolo schválené na predošlej schôdzi.

Ak vás bude tých 70 %, nie je problém to odsúhlasiť pre dom, všetky byty v ňom.

A máte to v súlade so zákonom

Tí traja, ale aj každý sám sa môžu požiadať súd, aby vaše rozhodnutie zrušil. Ak uhradia súdny poplatok, okolo 200 €.

Ak sa tak rozhodnú, ako bude, len súd rozhodne.

Krajná možnosť, ale zákonná.
LukyKs
15.03.14,17:17
Babine :

Všade sa nájdu debovia
U mňa sa rozhodli, že bude 5 zástupcov.
Keď sa zišli (bezo mňa) a otvorili 3 či 4 obálky s CP na zateplenie jeden z nich
ZMIETOL všetky zo stola ( K+1 boli za jedného dodavateľa / 1-2 lavírovali)
- že sa to nedá porovnať
- že majú zlé výmery
- že on ich spracuje

Trvalo mu to aspoň 3 týždne

Potom sa 5 zástupcov a už aj ja stretlo

K dostal odo mňa 3 zalepené CP

A debo sám doniesol 3 CP

2 hodiny trvalo, kým sa dohodli, že z 3 CP (od K)
aj z 3 CP (od deba)
vyberú po jednej
a tie dve firmy sa predstavia na schodzi

Na schodzi vyhrala firma (od K) pomerom 10 : 3

A debo sa ani po 3 mesiacoch nezmieril s tým, že nevyhrala tá jeho :D
prcik
14.05.14,21:53
Na začiatku schôdze sa určuje zapisovateľ a overovatelia 2ja. vo vašom prípade ste asi overovateľa mali len jedného určeného a schváleného. v prípade že jeden z nich nesúhlasí, podpíše to iný overovateľ, vždy je treba určiť 2 overovateľov zápisnice. vo vašom prípade- by som v najbližších dňoch zvolal nanovo schodzu s bodom programu a určil zapisovateľa a 2 overovateľov - iných , aby nebol porušený zákon