janaGT
30.03.06,13:02
Dneska ma skoro porazilo, keď mi volala zamestnankyňa, že ona mala minulý rok ešte aj príjem ako sprostredkovateľka stavebného sporenia.
Len problém je v tom, že ja som jej v 01/06 urobila ročné zúčtovanie dane za našu firmu, nakoľko som o tejto vedľajšej činnosti nevedela.
Ćo mi poradíte urobiť? "Zruším" ročné zúčtovanie - to by sa ešte dalo i keď s kopou roboty okolo toho, a urobím jej daňové priznanie B?
Ide o konateľovu manželku, takže musím súrne niečo vymyslieť!
Poraďte mi, prosím!
Dada
30.03.06,11:03
Nech si podá daňové priznanie a priloží tam aj ročné zúčtovanie. Tvoja chyba to nebola a nie je.
Nika
30.03.06,11:11
Ja som to mojej dcére tiež tak urobila a DÚ neprotestovali.
janaGT
30.03.06,11:12
Lenže mám je to urobiť ja, lebo ona nevie ako na to. Šéfova manželka je šéfova manželka! Mám ro rozkazom!
Takže to jej urobím DP B? A tam príjem zo sprostredkovania do odd. VI. r. 8 - z činností sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou?
A čo s tými údajmi z ročného zúčtovania dane za firmu? Kam to zapíšem?
janaGT
31.03.06,03:53
Posúvam ...
ajobs
31.03.06,04:50
Lenže mám je to urobiť ja, lebo ona nevie ako na to. Šéfova manželka je šéfova manželka! Mám ro rozkazom!
Takže to jej urobím DP B? A tam príjem zo sprostredkovania do odd. VI. r. 8 - z činností sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou?
A čo s tými údajmi z ročného zúčtovania dane za firmu? Kam to zapíšem?

Áno, urobíš DP typu B, príjmy zapíšeš do riadku 8 (oddiel VI.), príjmy zo ZČ riadky 33-35 (oddiel V.).
janaGT
31.03.06,05:13
Ďakujem, už som to konzultovala aj s kamoškou, ktorá má príjem zo sprostredkovania DSS, je to r. 8 oddiel VI + uplatniť paušálne výdavky 25% na rom istom riadku stĺpec výdavky.