Pukluš
30.03.06,13:17
Je to blbá otázka ale každý sa učí. Ja sa nemám s kým radiť, vy ste moja jediná záchrana a pomoc.
Prosím vás v PU mi vyšiel HV strata, v DP po odpočitateľných a pripočitateľných položkách vyšla daňová strata. V účtovníctve účtujem o HV, nie o daňovej strate všsk?
Tweety
30.03.06,11:20
Je to blbá otázka ale každý sa učí. Ja sa nemám s kým radiť, vy ste moja jediná záchrana a pomoc.
Prosím vás v PU mi vyšiel HV strata, v DP po odpočitateľných a pripočitateľných položkách vyšla daňová strata. V účtovníctve účtujem o HV, nie o daňovej strate všsk? Účtuješ o účtovnom HV, v tvojom prípade, strate. 702/710.:eek:
anto
30.03.06,11:32
Samozrejme, daňová strata je fiktívne číslo, ktoré slúži akože pre daňové účely, nie účely účtovníctva. V účtovníctve evidujeme len zisk alebo stratu z podnikania a súčasťou nákladov, ktoré ovplyvňujú hospodársky výsledok je aj daň z príjmu právnickej osoby.Ak máme daňovú stratu, neplatíme žiadnú daň. Zostatok - t.j. hospodársky výsledok potom podľa rozhodnutia majiteľa (ľov) spoločnosti účtujeme na nerozdelený zisk/stratu, alebo inak, ako rozhodne šéfstvo.