korduľa
30.03.06,14:46
dobry den, velmi pekne prosim o radu.
mam byt po rekonstrukcii je tam plavajuca podlaha, nebyvam v nom, ale urobila som si z neho pracovnu. platim ho ale ako byt, nie je tam sidlo firmy, ani ho nikomu neprenajimam, ani nemam nijaky prijem z prenajmu.suseda pod nami sa stale stazuje, ze jej vsetko vadi, ked sa chodi po podlahe, ked sa posuvaju stolicky a otvara suplik.
chcem sa spytat, moze mi niekto nakazat ako si mam zariadit byt, alebo ze v nom musim mat kob erec, uz som bola aj u spravcu, ale tam len krutili hlavou, ze pani sa moze obratit na miestny urad. mozem mat nejake problemy. som v byte maximalne do 9 vecer, neviem si predstavit, keby byvala pod niekym kto ma male deti, ved dnes je normalne, ze ludia si davaju len plavajucu podlahu alebo parkety. poradte prosim, mam cakat nejaky problem??
DanielaSL
30.03.06,13:16
My sme tiež mali v dome takúto pani susedu . Strpčovala život susedom nad ňou aj pod ňou. Tí chudáci sa tam aj žiť báli. Sústavne sa niekde chodila sťažovať , ale nikde neuspela. Potom jej začali vadiť všetci nájomníci v dome, na každého si niečo našla. Jednu susedu skoro aj vlasov zbavila. Susedia nad ňou plánovali už meniť byt. Práve sa odovzdávala posledná postavená bytovka. Ale našťastie na bytovom družstve ponúkli väčší byt tejto nepríjemnej osobe na najvyššom poschodí v tej poslednej bytovke a ona to na šťastie nás všetkých prijala. Odvtedy máme pokoj. Neviem síce ako strpčuje život ľuďom teraz , aj som počula kadečo, ale našťastie to je už mimo nás. Verím ti , je to hrozné keď sa nájde v dome človek takéhoto typu.
korduľa
30.03.06,13:20
asi by som to vyriesila keby som to zmenila na kancelarske priestory, prosim vie mi niekto poradit aky je postup pri zmene bytu na kancel. priestory.
dakujem pekne,
teraz je danove priznanie, neviem kde mi hlava stoji a riesim neuroticku pani
Chobot
30.03.06,13:25
dobry den, velmi pekne prosim o radu.
mam byt po rekonstrukcii je tam plavajuca podlaha, nebyvam v nom, ale urobila som si z neho pracovnu. platim ho ale ako byt, nie je tam sidlo firmy, ani ho nikomu neprenajimam, ani nemam nijaky prijem z prenajmu.suseda pod nami sa stale stazuje, ze jej vsetko vadi, ked sa chodi po podlahe, ked sa posuvaju stolicky a otvara suplik.
chcem sa spytat, moze mi niekto nakazat ako si mam zariadit byt, alebo ze v nom musim mat kob erec, uz som bola aj u spravcu, ale tam len krutili hlavou, ze pani sa moze obratit na miestny urad. mozem mat nejake problemy. som v byte maximalne do 9 vecer, neviem si predstavit, keby byvala pod niekym kto ma male deti, ved dnes je normalne, ze ludia si davaju len plavajucu podlahu alebo parkety. poradte prosim, mam cakat nejaky problem??

My zažívame to, čo Tvoj sused pod Tebou. Sused nad nami si dal kachličky do kuchyne a vymenil sedačku za stoličky. Počujeme každé hrkotanie stoličky.

Ale musíme si priznať, že nebývame izolovanie, ale v paneláku, čo prináša určité nepríjemnosti (hluk susedov...). Pokiaľ to nie je v nočných hodínách (22-06), tak si nepomôžu. My to tiež berieme tak, že keby sme chceli mať úplný pokoj, museli by sme sa presťahovať do rodinného domu. takže sme sa s tým zmierili. Ani sme sa im nesťažovali, však kvôli nám terez nebudú vo vlastnom byte chodiť po špičkách. Rovnako aj ostatní susedia musia tolerovať, že niekedy môžu počuť hudbu alebo televízor alebo iný hluk pochádzajúci z bežnej činnosti.

Pokiaľ tam teda nesústružíš hydraulické piesty alebo nebrúsiš mramor, tak nech sa suseda sťažuje trebárs aj na lampárni. To je Tvoj byt a je logické, že keď tam si, tak činnosťou môžeš spôsobiť nejaký hluk, ktorý môže ona logicky počuť, keďže býva pod Tebou.

Jej sťažnosti ber jedným uchom dnu druhým von.
korduľa
30.03.06,13:56
asi mas pravdu, clovek ak by chcel pokoj tak musi byvat vo svojom, bohuzial panelaky su o tom, ze ludi delia len steny, takze musia ratat s tym, ze pocuje vsetko o to si pamatam este v kupelni jadra, ktore neboli murovane...
tiez byvam v bytovke a pocujem stekat psov, pocujem televizor od susedov, ale nejak ma nenapadlo stazovat sa, lebo to tak proste je.
kukučka
30.03.06,14:15
Stoličkám nalep zospodu filc, alebo zbytky koberca, ochrániš si tým aj podlahu a susedy sa milo opýtaj, čo by robila na tvojom mieste? :D
DanielaSL
30.03.06,14:17
Áno , urob tak ako ti radí kukučka, dostať kúpiť také kúsky na nalepenie, ja to mám doma tiež. Síce skôr kvôli podlahe ako susedom.
korduľa
30.03.06,14:19
mame pod stolickami ochranne folie, kupili sme este aj velku korkovu plochu pod tie folie aby to bolo odhlucnene, ale vadi jej aj to ked prejdem v topankach po z izby do izby, ze vraj vsetko pocuje, ale ja som predsa nedavala novu plavajucu podlahu preto, aby som tam podla "tresla" koberce
DanielaSL
30.03.06,14:23
Tak s takou už nič nenarobíš. Buď odtiaľ odídeš ty alebo ona, alebo sa bude musieť ona naučiť tolerovať teba, alebo sa naučíš ty nevšímať si ju.
GabiZ
30.03.06,19:28
Ja len doplním tak, ako v príspevku Chobot je uvedené, že ak nerobíš hluk (ak sa to tak dá nazvať) v období nočného kľudu, tak sa naozaj nezaťažuj susedou, ktorá sa možno aj vyhráža. Ľudia sú bohužial rôzny a ty sa predsa nenaučíš lietať len preto, že ona chce mať úplne ticho. Ale poznám to, takže nie je čo závidieť. Hlavne starší ľudia sú hákliví na čokoľvek, čo narúša ich ticho. Častokrát aj na deti, ktoré sa nedajú uviazať na špagát, akokeby zabudli, že aj oni mali raz deti a tiež určite nesedeli na jednom mieste. A chcela by som ináč počuť, ako sa sťažuje niekde, že jej vadí, že z hora počuje hrkotanie stoličky xixixi, to by bola sranda! Asi by si dotyční úradníci pomysleli svoje!
Orim
30.03.06,21:52
To je ako keby sa tu hovorilo o našom baráku. Tiež máme takéto problémy, aj keď si susedia viacmenej vyšli v ustrety je to vraj dosť počuť.

Skôr poraďte ako to spraviť aby to neklopkalo ak si niekto chce dať kachličky alebo tú plávajúcu podlahu.
dana9
31.03.06,05:09
Pod plávajúcu podlahu je vraj možné dať ďalšiu vrstvu, zvukovo izolačnú, ale vy z toho nebudete mať žiadne výhody, iba susedia ;)
Jozef I
31.03.06,06:03
Mal som ten istý problém so staršími susedmi. Nakoľko mame male dieta a vsade plavajuce podlahy, zacalo to susedom pod nami vadit. Viete si predstavit aky hluk dokaze spravit male auticko s umelými koleckami na ktorých je dezen? Ked ho maly zacal po tej podlahe tahat a behal s nim po celom byte, tak to vadilo aj mne doma. :D Samozrejme ze dobehli susedia a buchali na dvere ze co to je za hluk. Maly dobehol aj s rachotiacim autickom a pozeral ako sused nadava. V tom sa rozplakal a ja som povedal susedovi ci by chcel malemu zobrat auto ked ma z neho taku radost. Sused sa otocil na pate a od vtedy mame pokoj. Asi to pochopil ze sa s tym nic neda robit. :rolleyes: :D
Miriam.x
31.03.06,07:52
Sused sa otocil na pate a od vtedy mame pokoj. Asi to pochopil ze sa s tym nic neda robit. :rolleyes: :D

Tak to si mal šťastie. Ja mám dve deti a suseda, ktorý je celý deň doma. Podobné výstupy som mala denne. Dokonca aj keď ma stretol na ulici mi začal nadávať, že prečo ich nedám do škôlky alebo im mám kupiť len gumenné hračky. A to som dala do detskej izby aj koberec. Raz k nám dokonca poslal aj mestskú políciu, že nahlas splachujeme WC :eek: :D .
Myslím, že v niektorých prípadoch môžeš robiť čo chceš aj tak sa nájdu ľudia, ktorým vadí všetko.
Prajem ti pevné nervy.
Barbara
31.03.06,08:55
To je ako keby sa tu hovorilo o našom baráku. Tiež máme takéto problémy, aj keď si susedia viacmenej vyšli v ustrety je to vraj dosť počuť.

Skôr poraďte ako to spraviť aby to neklopkalo ak si niekto chce dať kachličky alebo tú plávajúcu podlahu.



tak ja by som Ti len poradila totok - nechodiť v šteklách po byte a neťahať nábytok, teda stoličky , ale pekne ich dvíhať a je to!!!
ináč aj nad nami majú nie plávajucú podlahu, ale pre zmenu všade majú kachličky, hovorím všade,to znamená, že tiež vše je počuť.
ja som nešla za nimi, lebo nechcem sa vadiť s nikým, ale je to dosť nepríjemné.
mala by som sto chutí jej povedať, že nech aspoň na 1 deň sa vymeníme, ja budem robiť hluk a ona bude to počúvať. nooo bola by som zvedavá, či by jej to nevadilo, keby to bolo opačne.
:D :p :D :)
GabiZ
31.03.06,09:18
Všetko je to o tolerancii medzi ľuďmi. Nielen tí, čo musia trpieť by mali byť trochu tolerantní, ale hlavne tí, čo hluk spôsobujú by si mali uvedomiť, že sú veci, na ktoré by si mohli dať pozor (ako napríklad to zasúvanie stoličiek a pod.), pretože nebývajú tam sami. Ale to obyčajne býva najväčší problém medzi ľuďmi, vzájomná tolerancia. A na druhej strane, existujú fakt ľudia, ktorí by mali žiť niekde na samote, lebo im vadí aj to, ak niekto nad nimi kýchne. Takže sme všeliakí ale rozumní vždy nájdu spôsob, ako sa dohodnúť.
Halli
31.03.06,16:21
Ach jaj a moji susedia nado mnou maju také hlučne vodovodne baterie, že to mam namiesto budika rano, maju tam hnusne talianske baterie....no važení je toho dost čo nam vadi v tých "králikarnach":eek: ale ja som si rodinneho domu tiež užila a nechcem robit služku v dome a starat sa o svoj dom až raz budem babka a budem sa v nom nahanat s dedkom, hehe,... lebo ma baví starat o celý panelak, xixi :eek: :eek: .... a tak žijem každy den s hlučnými bateriami a dufam, že im raz dojde životnost :p
Orim
08.04.06,16:30
Mňa by zaujímala nejaká technológia kladenia kachličiek, plávajúcej podlahy atď. aby to po dokončení nebolo také hlučné.
Počul som niečo o polystyréne ale to asi dosť zdvihne kachličky a bude problém s dverami. Alebo potom zdvihnúť aj dvere.
Nika
08.04.06,19:15
Kušnierik
19.03.07,23:35
Mňa by zaujímala nejaká technológia kladenia kachličiek, plávajúcej podlahy atď. aby to po dokončení nebolo také hlučné.
Počul som niečo o polystyréne ale to asi dosť zdvihne kachličky a bude problém s dverami. Alebo potom zdvihnúť aj dvere.

Ahoj na vaše problemi jednoznačne odpovedá zakon 182/93 o bytoch len ho treba poriadne čítať, dalej občiansky zakon a naposledy stavebny zakon ktorí jednoznačne hovorí že na vmenu podlahovej kritiny netreba suhlas ale ostatné predpisi tym nie su dotktnute a to zaistit odhlučnenie uvedenej novej krytiny podlahy - dlažba a plavajuca podlaha. Potom sa nečudujte ze budete musieť kupovať kobare.
Ahoj
Orim
20.03.07,20:14
Nejedná sa o mňa, ale chodia ma susedia otravovať s takýmito problémami. :)
UGO
31.03.07,09:39
mozem mat nejake problemy. som v byte maximalne do 9 vecer



Podla zakona je nocny klud od desiatej vecer ked ty si tam len si tam len do deviatej tak sa nema co stazovat a ked pôjde s tym na sud urcite to prehra.
Halli
31.03.07,14:03
Ja mám aj ďalší príspevok ohľadom hluku... Môj sused, ktorý je nadomnou a ešte aj krížom-čiže v druhom vchode každé ráno tak "čľapoce do WC", že ma to normálne ráno budí... no, čo by ste nedali za taký budíček :eek: :D bŕŕŕ...
Jurino
04.04.07,10:49
Všetko je to o tolerancii medzi ľuďmi. Nielen tí, čo musia trpieť by mali byť trochu tolerantní, ale hlavne tí, čo hluk spôsobujú by si mali uvedomiť, že sú veci, na ktoré by si mohli dať pozor (ako napríklad to zasúvanie stoličiek a pod.), pretože nebývajú tam sami. Ale to obyčajne býva najväčší problém medzi ľuďmi, vzájomná tolerancia. A na druhej strane, existujú fakt ľudia, ktorí by mali žiť niekde na samote, lebo im vadí aj to, ak niekto nad nimi kýchne. Takže sme všeliakí ale rozumní vždy nájdu spôsob, ako sa dohodnúť.

Minule som robil poriadky a omylom mi padla na zem šálka. Postaršia susedka, ktorá býva podo mnou začala v tom momente búchať na radiator, ako keby čakala priňom s trstenicou v ruke /to je ten typ lazníka ako ty píšeš - samotka/.
O tri dni neskôr bez ohlásenia sused vedľa mňa vŕtal tri hodiny v kuse, to už jej nevadilo /asi ma bytostne neznáša, pretože som mladý?/

No nevadí nabudúce, keď budem upratovať napíšem dole oznam:
"Dňa 7.4.07 od 15 hod - 17 hod bude v byte č. 9 prevádzané jarné upratovanie. Za prípadne náhodne zhodené šálky sa vopred ospravedlňujem" :)
Jurino
04.04.07,10:54
Ja mám aj ďalší príspevok ohľadom hluku... Môj sused, ktorý je nadomnou a ešte aj krížom-čiže v druhom vchode každé ráno tak "čľapoce do WC", že ma to normálne ráno budí... no, čo by ste nedali za taký budíček :eek: :D bŕŕŕ...

Super budíček, vhodný na účely situácie, keď elektronika zlyháva. Nazval by som tento štýl budenia ako energeticky nenáročný, tzv. EKOBUDÍK :)
vieruschka
17.04.07,13:21
Ja mam tiež problém čo sa týka suseda. Teraz som sa dozvedela že sused má na byt nahlásenú firmu - on je živnostnik. Lenže ten byt nieje jeho a nemá ani nahlásený trvalý pobyt. Býva v ňom so svojou družkou a troma detmi v jednoizbovom byte. Strašne sú hlučný a tvária sa ako keby im to tu celé patrilo. A ešte teraz to chcú prerábať že si chcu spraviť predsienku a na streche v podkrový izbu. A ked som im povedala že potrebujú nato povolenie oni že môžu všetkych j...ť a že si to spravia aj tak. :eek: A je to vlastne hned vedľa mňa - máme spoločenú stenu a strechu takže na strechu môže ísť jedine cezomňa.
Ani do fondu mi neplatia. Ako to môžem riešiť?:mee:
Elena Navrátilová
17.04.07,15:09
O stavbách, nadstavbách sa tu popísalo mnoho. On bez vlastníka bytu nemá žiadne práva ani povinnosti voči SVB. On je nájomník podľa toho čo si písala. Ty máš tiež jednať len s vlastníkom. Písomne vyzvi vlastníka bytu, aby sa vyjadril k predmetnému prolému s jeho nájomníkom.
vieruschka
17.04.07,16:31
O stavbách, nadstavbách sa tu popísalo mnoho. On bez vlastníka bytu nemá žiadne práva ani povinnosti voči SVB. On je nájomník podľa toho čo si písala. Ty máš tiež jednať len s vlastníkom. Písomne vyzvi vlastníka bytu, aby sa vyjadril k predmetnému prolému s jeho nájomníkom.

On vlastne nieje nájomník. To je byt družkynho brata. A ona tvrdí že jej to brat daroval tak je to jej lenže darovacia zmluva je neplatná / nie je úradne overená napísané na zdrape papiera/a nemá ani list vlastníctva. A jej brat než tu býval mal tiež všetko na háku a mal samé exekúcie tak preto rýchlo odyšiel preč a akože jej daroval byt. Teraz som počula že je ževraj niekde na východe. Preto neviem čo robiť. No s tým nadstavovaním a prerábaním by som aj vedela / nahlasím to na meskom úrade - lebo aj oni majú podiel na byte/ ale teraz sa mi jedná stým "podmikom" - že tu má nahlásenú firmu a nieje to jeho byt ani tu nemá trvalí pobyt - či to môže mať.
Elena Navrátilová
17.04.07,16:54
Písomne vyzvi majiteľa bytu /podľa LV/ o vyjadrenie. Keď neplatia aj upomienku.... Treba všetko písomne.
vieruschka
17.04.07,17:35
Písomne vyzvi majiteľa bytu /podľa LV/ o vyjadrenie. Keď neplatia aj upomienku.... Treba všetko písomne.


Tomu rozumiem a viem že všetko mám písomne ale neviem kam mu to mám poslať ked on je niekde na východe neviem kde a podľa listu vlastníctva má tuto adresu tohto bytu vo Svätom Jure. Takže aj tak by to neprevzal. Jedine čo viem nejakú poštu preberá jeho sestra a tá býva v tom byte a ten jej družba je ten živnostník čo tam má nahlásenú firmu na ten byt o čom píšem že je problém. A ako som písala a poznám ho / toho vlastníka bytu/ on to má všetko na háku. A určite sa sem nevráti lebo má exekúcie. Dúfam že som to už dobre vyjasnila. Tak čo robiť. :confused:
Elena Navrátilová
17.04.07,18:01
V zmysle novelizácie sa pošta považuje za prevzatú /doporučenú/ aj keď nedôjde k fyzickému prevzatiu. Napíš v zmysle, že žiadaš vyjadrenie.... všetko čo potrebuješ vyriešiť... ďalej tam daj lehotu dokedy sa má vyjadriť /žiadaj písomnú odpoveď ale mu hneď oznám, že jednať budeš len s platným vlastníkom bytu zapísaným v katastri mala by si tým predísť rôznym invektívam z jeho strany/... zároveň tam daj "bububu" v zmysle zákona k čomu ako SVB môžete a mienite pristúpiť pokiaľ nedôjde k zlepšeniu a odstráneniu vzniknutých problémov. V 182 máš aj možnosť...SVB môže pristúpiť k odpredaju bytu... takže stačí skutočne uplatniť len znenie zákona a zmluvy a dodatku k zmluve. Samozrejme, dozorná rada, zhromaždenie, uznesenie, že súhlasia s takýmto postupom. Poprosím Ťa, nemôžeš písať na čierno? Ak máš potrebu niečo urgentne zvýrazniť zvýrazni, ale to modré sa dosť zle číta. Ďakujem. Dúfam, že je to zrozumiteľné. Ja by som zaujala takýto postup určite.
vieruschka
17.04.07,19:26
V zmysle novelizácie sa pošta považuje za prevzatú /doporučenú/ aj keď nedôjde k fyzickému prevzatiu. Napíš v zmysle, že žiadaš vyjadrenie.... všetko čo potrebuješ vyriešiť... ďalej tam daj lehotu dokedy sa má vyjadriť /žiadaj písomnú odpoveď ale mu hneď oznám, že jednať budeš len s platným vlastníkom bytu zapísaným v katastri mala by si tým predísť rôznym invektívam z jeho strany/... zároveň tam daj "bububu" v zmysle zákona k čomu ako SVB môžete a mienite pristúpiť pokiaľ nedôjde k zlepšeniu a odstráneniu vzniknutých problémov. V 182 máš aj možnosť...SVB môže pristúpiť k odpredaju bytu... takže stačí skutočne uplatniť len znenie zákona a zmluvy a dodatku k zmluve. Samozrejme, dozorná rada, zhromaždenie, uznesenie, že súhlasia s takýmto postupom. Poprosím Ťa, nemôžeš písať na čierno? Ak máš potrebu niečo urgentne zvýrazniť zvýrazni, ale to modré sa dosť zle číta. Ďakujem. Dúfam, že je to zrozumiteľné. Ja by som zaujala takýto postup určite.

Toto som pochopila presne a ďakujem za podrobné vysvetlenie len bude horšie s tým súhlasom od dozornej rady a zhromaždenia /lebo zhromaždenie sú všetci vlastníci a všetci sa boja niečo robiť/. Radšej sú všetci ticho. Zatial nič neprerábaju a nebudujú tak uvidíme ale spravím tak ako píšeš. Lenže stále neviem a nedostala som odpoveď nato že tam ma nahlasenú tu firmu. To mi asi nevieš poradiť?
Elena Navrátilová
18.04.07,02:37
Toto som pochopila presne a ďakujem za podrobné vysvetlenie len bude horšie s tým súhlasom od dozornej rady a zhromaždenia /lebo zhromaždenie sú všetci vlastníci a všetci sa boja niečo robiť/. Radšej sú všetci ticho. Zatial nič neprerábaju a nebudujú tak uvidíme ale spravím tak ako píšeš. Lenže stále neviem a nedostala som odpoveď nato že tam ma nahlasenú tu firmu. To mi asi nevieš poradiť?
To máš v tom "bubububu" a v tej písomnej výzve ... tam od neho žiadaj vyjadrenie sa k tomuto problému. V 182 máš vyslovene uvedené, že prenájom bytu a rôzne iné skutočnosti sa musia oznámiť. Ak on má aj adresu firmy na byt, nie je to nič proti právne. Záleží na tom či mu tam chodí aj klientela.
vieruschka
18.04.07,18:21
Sem tam ho tu niekto hľadá viem že väčšinou telefonicky alebo cez internet ho kontaktujú lebo roznášal letáky a ma aj reklamu na internete. Asi cez mail si ho objednávajú to neviem. Takže nieje to protiprávne. To som chcela vedieť tak diki za info. ;) Však nikto nevie všetko ani ja a preto sa učim a povedané vyzvedam, ako mi povedal jeden dobrý človek nikto z neba múdry nespadol.:---
Judit
10.02.09,20:24
Keď začnú niečo robiť nahlás to na stavebný úrad na mestskom úrade je také oddelenie. Na takéto práce potrebuje minimálne ohlásenie stavby, ale podľa mňa tu stavebné povolenie. Oni veľmi radi prídu, pozrú a dávajú pokuty.
No a ktomu stavebnému povoleniu bude potrebovať aj súhlas správcu aj majiteľov bytov. Takže aj dodatočne mu bude ťažké vybaviť to povolenie, keď nikto s tým nesúhlasí, no a podľa listu vlastníctva to nie je jeho byt, takže musí k tomu zohnať aj majiteľa. Neviem, prečo niektorí si myslia že aroganciou môžu všetko vybaviť a my normálnejší len môžeme na to pozerať.
willma
11.02.09,04:59
mimotemy Judit skôr než začneš reagovať na nejaký príspevok, skús si všimnúť aj dátum zadania posledného príspevku, tento problém sa riešil v APRÍLI 2007 a domnievam sa, že už je bezpredmetný.;)
charonme
19.02.09,10:01
aj tak by ma zaujimalo ako to dopadlo
beal123
26.08.09,05:47
uz je to asi neaktualne ale urcite nieco podobne zaziva aj niekto iny. kupte si riadne bedne a vypekajte hudbu na plne gule aspon mesiac. ked s tym skoncite, uvidite aka radost zavladne, ze uz iba sem tam vrzgne stolicka a vsetci vas budu milovat :)
Ja mam pod sebou maldeho zasrana, ten v kuse ale fakt v kuse (druhy rok) pocuva Eminema a podobnych sracov. To ze sa nam trasie podla mu nevadi, dvere neotvara. Najovsie si kupil mikrofon tak si tam lalaka. Vsetko od osmej rana do osmej vecera. ten chlapec ma neskutocne vytaca. rodicov ma tiez nejakych vadnych takze tadial tiez cesta nevedie. Jeden by si myslel, ze vyraste a bude pokoj, lenze v rade za nim vyrastaju dalsi dvaja podobni smradi. Keby to bol raz za tyzden nepoviem, aj ja som bol mlady (este kusok som) ale kazdy den to uz je moc. Tiez s tym nic nezmozem. Asi ich budem pravidelne vytapat.