Wes
14.03.14,14:32
Zdravím, mal by som jednu otázočku.

Je možné, ak fyzická osoba, ktorá si berie úver od právnickej osoby poskytujúca úvery, si nechá poslať peniaze na účet inej fyzickej osoby a tento účet aj uvedie v úverovej zmluve a následne FO, ktorá "požičala účet" ich prevedie na iný účet dlžníka?

Jednoducho na chvíľu si požičia bankový účet. Majiteľ účtu si ale neúčtuje žiadny profit. Službička kamarátovi.

Dá sa to vôbec oficiálne? Je potrebné spísať nejaký dokument alebo súhlas vlastníka účtu?

Ďakujem za odpoveď
Chobot
14.03.14,13:53
Kto je tá "právnická osoba" od ktorej si berie úver? Je to banka? Banky zvyčajne prevádzajú úver na účet klienta v tej istej banke, neviem, či by súhlasili s prevodom na cudzí účet.

Na druhej strane, ak to poskytovateľ úveru neobmedzuje, ty, ako príjemca úveru si môžeš určiť, na ktorý účet majú byť prostriedky z úveru prevedené. Poskytovateľa úveru to prakticky nezaujíma, komu patrí účet. Príjemcom úveru (dlžníkom) podľa zmluvy si ty.

Takže ak s tým nemá problém veriteľ, nepotrebuješ s majiteľom účtu žiadnu dohodu. Jednoducho po tom, čo mu prídu peniaze, ti ich prevedie na tvoj účet. Na to ani neexistuje zmluva ani sa to "oficiálne" nedá "požičať si účet".

Neviem, prečo to takto komplikuješ, ale vystavuješ sa riziku, že ti ten majiteľ účtu peniaze nedá, alebo sa môže stať (http://www.porada.sk/stat#__AUTOKW) čokoľvek, a o peniaze prídeš (napr. bude voči tomu tvojmu kamarátovi začatá exekúcia (http://www.porada.sk/exekucia#__AUTOKW) a zablokujú mu účet - exekútora nebude zaujímať, koho sú tie peniaze).
Wes
14.03.14,14:06
Našťastie sa nejedná o môj prípad, ale riziko si uvedomujem aj ja. Veriteľom je nebanková spoločnosť a druhý problém je, že v zmluve je uvedené prehlásenie dlžníka ako vlastníka účtu. Preto neviem, či takáto možnosť je alebo dôjde tam k rozporu s nejakým zákonom.
avalik
14.03.14,14:34
ja by som ako vlastnik uctu do takejto sluzbicky nesla

kamarat ak nema ucet, nech si ho zalozi sam a vsetky rizika nech berie na seba

majitelovi uctu ale odporucam, v pripade, ze sa necha na sluzbicku nahovorit, dat si podpisat prevzatie penazi kamaratom aj s uvedenim, ze slo o preniaze z uveru

nema ten kamarat na krku exekutora?
misoft
14.03.14,14:55
Toto by sa mohlo kvalifikovať aj ako úverový podvod! Úver vyplatený na účet osoby, ktorá s tým nemá nič spoločné, následne peniaze prevedené na iný účet. A lietajú v tom obaja!
LukyKs
14.03.14,20:03
Klapec si tu ladí (asi na podvodík ) Know how
Ty ho vyzradíš
a dostane How now
ale vždy lepšie
jak taký Leo pol dow :D :D
misoft
15.03.14,16:31
BINGÓÓÓ!!!!! :D:D:D