Januš
12.10.04,11:30
Viem že sa o tom popísalo už dosť, ale predsa, ak doklad z reg.pokladne nemá uvedený základ dane, DPH a spolu mali by sme ho podľa zákona vyradiť, alebo dať si vystaviť faktúru. Bežne sa v praxi stretávam, že namiesto FA my nosia dodací list, dá sa to akceptovať ak to tam je všetko rozpísané. Ja som klientov upozorňovala, ale zväčša ide o dosť veľké sumy, tak mi to nebolo nič platné, teraz si to dávam podpisovať, že súhlasia zo zaradením takého dokladu do DPH. Myslím,že by ho mali nejak novelizovať v náš prospech, ozaj nedáme im nejaký návrh aký by vyhovoval nám účtovníkom, asi si poviete zbytočná práca pripravovať to ale čo ak???

Peký deň!!!! :rolleyes:
janaGT
12.10.04,10:22
Nechápem načo si dávaš podpisovať klientom, že súhlasia so zaradením dokladu do DPH. Dodávateľ je povinný vystaviť DD spĺňajúci všetky náležitosti vrátane základu dane.

............ á už som to asi pochopila, ty si dávaš podpisovať tvojim klientom, ktorým robíš účto, že súhlasia, aby si doklad, kde nie je základ dane, ab y si z neho uplatnila DPH?
Januš
12.10.04,11:01
Presne tak som to myslela, musím sa predsa nejak istiť, keď im po rokoch príde kontrola aby som nebola ja tá čo si to všetko odskáče.