moncici121
30.03.06,15:28
Ktorý je správny? Ten, kde sa spomína 1. "poistné do rezervnéh fondu solidarity" alebo ten, kde je 2. "poistenie do rezervného fondu"?

A do kedy treba za zamestnancov odviesť poistné a zaslať výkazy?
DanielaSL
30.03.06,13:49
Správne je rezervný fond solidarity. A toto ti vyberám z usmernenia SP.

e) predkladať pobočke výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie za príslušný kalendárny mesiac v lehote
splatnosti ním odvádzaného poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie v členení na jednotlivých zamestnancov a na
nemocenské poistenie, starobné poistenie a starobné dôchodkové sporenie, invalidné poistenie, úrazové poistenie, garančné
poistenie, poistenie v nezamestnanosti a rezervný fond solidarity a predkladať na výzvu organizačnej zložky Sociálnej poisťovne
podklady na zistenie správnej sumy poistného a príspevku na starobné dôchodkové sporenie
Odvod poistného, platenie poistného, splatnosť poistného

Zamestnávateľ, ktorý je povinný platiť poistné, je povinný poistné odvádzať. Za zamestnanca odvádza poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti zamestnávateľ. Zamestnávateľ vykoná zrážku poistného, ktoré je povinný platiť zamestnanec. Poistné sa platí na účet Sociálnej poisťovne v Štátnej pokladnici za kalendárny mesiac pozadu. Ak zamestnancovi trvalo poistenie len časť kalendárneho mesiaca, poistné sa platí len za túto časť. Poistné sa platí bezhotovostným stykom, poštovou poukážkou alebo v hotovosti v Sociálnej poisťovni. Poistné, ktoré platí a odvádza zamestnávateľ, je splatné v deň určený na výplatu príjmov. Ak je výplata týchto príjmov pre jednotlivé organizačné útvary zamestnávateľa rozložená na rôzne dni, poistné je splatné v deň poslednej výplaty príjmov zúčtovaných za príslušný kalendárny mesiac. Ak nie je taký deň určený, poistné je splatné v posledný deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, za ktorý sa platí poistné. Ak deň splatnosti poistného pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň. Ak platba poistného sa na účet Sociálnej poisťovne v Štátnej pokladnici poukázala v nesprávnej sume, Sociálna poisťovňa poukázanú sumu rozdelí pomerne podľa jednotlivých sadzieb.
moncici121
30.03.06,13:56
Ďakujem, a ešte mám otázku ohľadne výkazu do zdravotnej poisťovni. Keď mal zamestnanec PN 7 dní vo februári, tak do kolonky "celkovy prijem" dam sumu HM+mzda za PN a do kolonky "vymeriavaci základ"dam sumu iba HM bez PN?
DanielaSL
30.03.06,14:08
PN sa nikde neuvádza.
Beata
07.04.06,11:26
V tlačivách som našla - tlačivo do SP "Mesačný výkaz poistného a odvodov", pdf formát.
Nemá niekto aj prílohu v pdf formáte?
lenkak
07.04.06,17:23
Príloha :)
tinka111
29.06.06,06:20
Ahojte,
prosim mozete mi poradit, v jednej firme mavam len dohodarov. V mesiacom februar az april ziadne dohody neboli, az v maji - za to som uz zaniesla aj vykazy aj zaplatila UP. Len mi vcera dosiel zo SP list v ktorom ma upozornuju na nedodrzanie zakona - za neodvedenie vykazov za mesiace februar - april. Ucto som prebrala len v aprili. Mam povinnost podavat aj nulove vykazy??? Dakujem!
Tweety
29.06.06,06:26
Ahojte,
prosim mozete mi poradit, v jednej firme mavam len dohodarov. V mesiacom februar az april ziadne dohody neboli, az v maji - za to som uz zaniesla aj vykazy aj zaplatila UP. Len mi vcera dosiel zo SP list v ktorom ma upozornuju na nedodrzanie zakona - za neodvedenie vykazov za mesiace februar - april. Ucto som prebrala len v aprili. Mam povinnost podavat aj nulove vykazy??? Dakujem! AK neboli za tie mesiace dohody, tak aké prihlasovanie?
Prihlásiť je povinnosťou pred začatím vykonávania prác na dohodu. Tak ak začal pracovať v máji, tak 30.4. bolo povinnosťou prihlásiť., alebo 2.5. tesne pred začiatkom práce. V januári zrejme bola, tak ku koncu dohody bolo potrebné odhlásiť.
Antonia1
29.06.06,06:26
Ahojte,
prosim mozete mi poradit, v jednej firme mavam len dohodarov. V mesiacom februar az april ziadne dohody neboli, az v maji - za to som uz zaniesla aj vykazy aj zaplatila UP. Len mi vcera dosiel zo SP list v ktorom ma upozornuju na nedodrzanie zakona - za neodvedenie vykazov za mesiace februar - april. Ucto som prebrala len v aprili. Mam povinnost podavat aj nulove vykazy??? Dakujem!
Áno, ak ste sa neodhlásili zo SP ako zamestnávateľ a neodhlásili ste na RL dohodárov.
tinka111
29.06.06,06:30
Mne sa jedna o to ci som mala zaslat aj nulove mesacne vykazy poistneho.
Takze mala...
Myslite ze ked im to tam hned zajtra zanesiem tak mi daju pokutu???
tinka111
29.06.06,06:32
To im mam dat len mesacne vykazy s nulami bez prilohy???
jankasm
29.06.06,06:48
To im mam dat len mesacne vykazy s nulami bez prilohy???

Áno, daj im len mesačný nulový výkaz.
Možno žiadna pokuta nebude, keďže tam nevznikne žiadny nedoplatok.
tinka111
29.06.06,06:52
Dakujem....