Charlie_Z
30.03.06,16:52
Prvykrat vypisujem danove ako zivnostnik. Cely rok som sa chystal na dan s 25% a bez uctovnictva, no nevyslo. Tak idem "normalne". Kde najdem (kto poradi) so vzorom na Vykaz o maj. a Zav.? Cela ziv. len sluzby a nejaky predaj. Ziadny majetok, ziadne pohladavky, nic na sklade.
Zaciatocnik dakuje!
DanielaSL
30.03.06,15:02
Prvykrat vypisujem danove ako zivnostnik. Cely rok som sa chystal na dan s 25% a bez uctovnictva, no nevyslo. Tak idem "normalne". Kde najdem (kto poradi) so vzorom na Vykaz o maj. a Zav.? Cela ziv. len sluzby a nejaky predaj. Ziadny majetok, ziadne pohladavky, nic na sklade.
Zaciatocnik dakuje!

Tak ak si robíš účtovníctvo , tak zrejme budeš mať niečo v pokladni alebo na bankovom účte. Takže v tom prípade vyplníš riadok 10 a 11. V riadku 09 je potom súčet obidvoch. No a vyplníš ďaľšie súčtové riadky r.15 a r.98. V druhej časti takto vyplníš ak máš nejaké záväzky.
No a potom by si mal vyplniť druhý výkaz - výkaz o príjmoch a výdavkoch. Tam znovu vychádzaš z účtovníctva. V jednej časti tvoje príjmy a v druhej všetky výdavky , ktoré si mal v priebehu roka. Tam sa riaď peňažným denníkom.
Charlie_Z
30.03.06,15:29
Dakujem pekne!
Marína
30.03.06,18:01
Charlie, vyrobila som Ti pomocníka_tabuľku v Exceli. Zelené polia neprepisuj!!! Sú tam vzorce.
Charlie_Z
31.03.06,09:58
Charlie, vyrobila som Ti pomocníka_tabuľku v Exceli. Zelené polia neprepisuj!!! Sú tam vzorce.

ĎAKUJEM!!!
912
11.12.06,10:24
Chcela by som Vás poprosiť o radu: za rok 2005 si podala sestra daňové priznanie, má jednoduché účto., neúčtovala skutočné výdavky, ale uplatnila si % výdavky. Je potrebné aj v takomto prípade dávať k daňovému priznaniu Výkaz o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch? My sme to totiž nespravili.
Ďakujem.
STRELEC
11.12.06,10:26
Chcela by som Vás poprosiť o radu: za rok 2005 si podala sestra daňové priznanie, má jednoduché účto., neúčtovala skutočné výdavky, ale uplatnila si % výdavky. Je potrebné aj v takomto prípade dávať k daňovému priznaniu Výkaz o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch? My sme to totiž nespravili.
Ďakujem.Nie. Výkazy sa nepodávajú. Nie je totiž čo tam uviesť.

Ešte doplním: na priznaní malo byť vyznačené, že sa jedná o uplatnenie výdavkov % z dosiahnutých príjmov. Tuším na 3. strane priznania.
912
11.12.06,10:28
Ďakujem veľmi pekne, tam sme to uviedli, ale včera večer ma tak v posteli napadlo, že či sa tam náhodou nemali dať aj tie prílohy. Veľmi som si vydýchla.
Zuzana
magdalenaa
11.12.06,10:30
Nie je potrebné odovzdávať výkaz o majetku a záväzkoch, príjmoch a výdavkoch vzhľadom k tomu, že si uplatňuje výdavky paušálne. Je potrebné si viesť evidenciu /možno trebars aj v zošite/ o príjmoch a taktiež výdavkoch na zdravotné a sociálne poistenie, pretože o odvody si môže znížiť príjmy. Príjmy - % výdavky a - odvody.
STRELEC
11.12.06,10:32
Ďakujem veľmi pekne, tam sme to uviedli, ale včera večer ma tak v posteli napadlo, že či sa tam náhodou nemali dať aj tie prílohy. Veľmi som si vydýchla.
Zuzana... dúfam, že Ťa niekedy napadajú aj záležitosti príjemnejšie. Ale buď kľudná - je to naprosto v poriadku - len treba mať urobenú predpísanú evidenciu príjmov a i., uhradených fondov. Ja by som odporúčal aj evidenciu majetku. Pre budúcnosť.
912
11.12.06,10:33
Ďakujem aj tebe. Toto všetko máme, spravili sme to úplne v pohode (dokonca tam mala ešte aj príjem zo zamestnania), len neviem prečo ma napadli tie nešťasné výkazy, takmer 3/4 roka po ...
Zuzana
marco04
11.12.06,12:03
Aj ja by som chcela poprosiť, za tento rok budem 1 krát robiť daňové priznanie, ako živnostník - všetka práca je vykonávaná zahraničí + 1 mes. som pracovala na SK ako zamestanec. Mohol by mi niekto poradiť, čo všetko mám priložiť k DP?