domacnost
30.03.06,16:14
Ahojte všetci poraďáci, dlho som premýšlala nad týmto nápadom , ktorý teraz uvediem. Keďže sa blíži koniec daňových priznaní nemôhli by sme sa všetci tu na porade začať deliť o svoje vedomosti, prebrali by sme všetky parag. v zákone o dani z príjmov a v zákone o dph. Myslím, že spoločnými silami by sme začali viacej chápať účtovníctvu a viac by sme sa zdokonalili.

Aký máte na to názor? Skúsenejší poraďáci by pomáhali slabší no a ved aj ty slabší niekedy vedia to čo možno nevedia skúsenejší. Viac hláv, viac kapusty. Čo vy na to? Budem rada , ak sa tiež niekto k tomu vyjadrí bud pozitívne alebo negatívne. Takže sa ozývajte.:)
Tweety
30.03.06,14:15
Ahojte všetci poraďáci, dlho som premýšlala nad týmto nápadom , ktorý teraz uvediem. Keďže sa blíži koniec daňových priznaní nemôhli by sme sa všetci tu na porade začať deliť o svoje vedomosti, prebrali by sme všetky parag. v zákone o dani z príjmov a v zákone o dph. Myslím, že spoločnými silami by sme začali viacej chápať účtovníctvu a viac by sme sa zdokonalili.

Aký máte na to názor? Skúsenejší poraďáci by pomáhali slabší no a ved aj ty slabší niekedy vedia to čo možno nevedia skúsenejší. Viac hláv, viac kapusty. Čo vy na to? Budem rada , ak sa tiež niekto k tomu vyjadrí bud pozitívne alebo negatívne. Takže sa ozývajte.:) ALe veď to tu celý čas robíme.
domacnost
30.03.06,14:20
No robíme, ale myslela som, že by sme si prešli všetky odstavce k paragrafom a každú vetu si laicky vysvetliť.
DanielaSL
30.03.06,14:20
Dievčatá máte pravdu , celý čas tu pomáhame , ale ona možno myslí trochu inú pomoc. Často sa tu zacituje zákon , ale mnohí tomu aj tak nerozumejú. Neviem či jej nejde o takéto vysvetlenia zákonov.
Tweety
30.03.06,14:22
Dievčatá máte pravdu , celý čas tu pomáhame , ale ona možno myslí trochu inú pomoc. Často sa tu zacituje zákon , ale mnohí tomu aj tak nerozumejú. Neviem či jej nejde o takéto vysvetlenia zákonov. Asi áno, ale to by bolo dlhé vysvetľovanie, nestíhal by komputer.
DanielaSL
30.03.06,14:24
No ja by som bola za. Aj keď by sa postupovalo pomaly. Výsledok by za to stál.
domacnost
30.03.06,14:25
Dievčatá, ale stálo by to za to. Je tu strašne veľa ľudí, ktorý sú na porade , ako tak ovládajú účtovníctvo, ale nie zákony a myslím, že teraz nebude veľa práce na porade, z dôvodu už je pomaly po daňových priznaniach. Tak by sa to aj dalo.
Tweety
30.03.06,14:31
Dievčatá, ale stálo by to za to. Je tu strašne veľa ľudí, ktorý sú na porade , ako tak ovládajú účtovníctvo, ale nie zákony a myslím, že teraz nebude veľa práce na porade, z dôvodu už je pomaly po daňových priznaniach. Tak by sa to aj dalo. ALe aj tak, by to chcelo nejaký čas po tom všetkom pauzu.
domacnost
30.03.06,14:34
počkáme či budú súhlasiť aj ďalší a môžme začať hoci kedy, ako sa tu dohodneme. Dajte prosím vás aj ostatný vedieť...
korduľa
30.03.06,14:43
ja s tym suhlasim jednoznacne, zakony su napisane pekne, ale niekedy ich teda vazne neviem aplikovat v praxi
DanielaSL
30.03.06,14:45
Treba urobiť anketu...len to ja neviem.
renča1
30.03.06,14:48
Toto je super nápad, rada pomôžem niekomu a aj sa priučím, tiež nemôžem o sebe povedať, že ovládam všetko . Neni lepší pocit, ked niekomu pomôžem, poznám to, pretože ešte radšej som, ked niekto pomôže mne. :) Spolu to zvládneme, pripájam sa. Ľudia pripojte sa aj ostatný.
domacnost
31.03.06,03:45
Anketu založím, len som chcela počuť názory. Vyjadrí sa k tomuto nápadu ešte niekto?
Barbara
31.03.06,04:48
Anketu založím, len som chcela počuť názory. Vyjadrí sa k tomuto nápadu ešte niekto?


Ahojte , no ja by som bola tiež za!!!!! lebo tie zákony sú napísané v jazyku právnikov a laik tomu ťažko rozumie, čo vlastne to znamená a ako si to treba vysvetlovať.
ja som už raz písala o tom, že chcem aj ja vedieť čítať zákony a bolo mi povedané, že aby som čítala k tomu literu napr. dane a účtovníctvo , lebo že sú tam aj výklady zákonov aj príklady .

takže hor sa do toho!!!!:p :p
skvelý nápad:D
kukučka
31.03.06,05:01
Ja som zvedavá, či to nebude čítať len pár ľudí a ostatní etiketa-neetiketa rovno položia otázku najradšej s aspoň tromi podotázkami, aj keď sa to tu už rozoberalo a možno im odpoveď svieti pod nosom? mimotemy
domacnost
31.03.06,06:07
Kukučka aj to sa môže stať, práve preto zisťujem kdo by mal záujem, treba sa vyjadriť aký máte všetci na to názor a či vy skúsenejší ste ochotný nám s výkladmi pomáhať. Dajte vedieť aj ostatní.
domacnost
31.03.06,09:02
...............posúvam. Prosím a čo vy ostatní?
dana9
31.03.06,09:15
Tak na začiatok by som sa venovala § 4 zákona o DPH - Registračná povinnosť. Podľa odseku 1 tohto ustanovenia: Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 1 500 000 Sk, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň.

Podľa môjho názoru je tu legislatívna chyba, pretože v zmysle tohto ustnovenia sa povinnosť registrácie vzťahuje len na ... obrat 1 500 000,- Sk... - je to uvedené ako presná suma.:eek: Podľa môjho názoru však bolo úmyslom zákonodarcu, aby sa tato povinnosť vzťahovala na obrat minimálne 1.500.000,- SK.:confused:

So zákonom o DPH robím minimálne, možno je za tým nejaký skrytý zmysel, ktorý mi unikol, ale ktovie?:confused:


dana
domacnost
31.03.06,10:03
Môžete začať hlasovať.
lenkak
31.03.06,15:03
Už sa stalo.
domacnost
31.03.06,16:21
Zatiaľ len deviati hlasovali? :confused: Myslela som,že budú mať záujem viacerí.
............posúvam
Miriam.x
31.03.06,16:27
Nečuduj sa, asi si chcú trochu oddýchnuť od PC. :) Počkaj deň-dva a ono sa to rohýbe;)
renča1
31.03.06,16:47
ja som tiež hlasovala za. Treba si trošku oddýchnuť a určite /aspoň tomu verím/ sa pridajú aj ďalší.
Richard
01.04.06,06:44
Nápad je to dobrý. Aj ja som nad ním rozmýšľal už dávnejšie. Aj mám v zálohe nejaké technické riešenie, ktoré by to mohlo riešiť.

Ide však o to, že viacerí by otvorili diskusiu napr. k jednému paragrafu, ktorá môže byť siaaahodlhá a niekto to na konci musí zhrnúť a vybrať tie "viac správne" názory. Ten niekto však musí byť dostatočný odborník aby to vedel dostatočne posúdiť.

Práve kvôli tomu som dospel k názoru, že bude lepšie pozvať sem odborníkov ktorý sa výkladu zákona venujú. Ako ste si všimli prvé lastovičky komentárov sú už tu. Čoskoro pribudne jeden veľký komentár k celému zákonu.

Ďalej sa mi z praktického hľadiska vidí lepšie robiť "vypracovné otázky", pretože tam sa najlepšie rieši konkrétny problém, ktorý v sebe aplikuje ustanovenia zákona. Už som s aktérmi, ktorí pracujú na týchto "vypracovaných otázkach" hovoril o tom, že by bolo neskôr dobré dať ku každému zákonu odkaz na praktické príklady a tým by sa dosiahol rovnaký efekt ako keby sa robil komentár a navyše by bol "praktický". Koniec koncov väčšina hľadá riešenie konkrétnych problémov, nie samotný komentár.
domacnost
04.04.06,03:36
Nápad je to dobrý. Aj ja som nad ním rozmýšľal už dávnejšie. Aj mám v zálohe nejaké technické riešenie, ktoré by to mohlo riešiť.

Ide však o to, že viacerí by otvorili diskusiu napr. k jednému paragrafu, ktorá môže byť siaaahodlhá a niekto to na konci musí zhrnúť a vybrať tie "viac správne" názory. Ten niekto však musí byť dostatočný odborník aby to vedel dostatočne posúdiť.

Práve kvôli tomu som dospel k názoru, že bude lepšie pozvať sem odborníkov ktorý sa výkladu zákona venujú. Ako ste si všimli prvé lastovičky komentárov sú už tu. Čoskoro pribudne jeden veľký komentár k celému zákonu.

Ďalej sa mi z praktického hľadiska vidí lepšie robiť "vypracovné otázky", pretože tam sa najlepšie rieši konkrétny problém, ktorý v sebe aplikuje ustanovenia zákona. Už som s aktérmi, ktorí pracujú na týchto "vypracovaných otázkach" hovoril o tom, že by bolo neskôr dobré dať ku každému zákonu odkaz na praktické príklady a tým by sa dosiahol rovnaký efekt ako keby sa robil komentár a navyše by bol "praktický". Koniec koncov väčšina hľadá riešenie konkrétnych problémov, nie samotný komentár.

Richard, ďakujem že si prispel aj ty svojim nápadom. Mala som takú predstavu, že by sa preberali len § v zákonoch, pretože, ak porozumieme parag.tak budeme rozumieť aj príkladom. K jednému príkladu sa viaže aj 4 parag. Nie vždy sa dá vymyslieť taký príklad, ktorý bude obsahovať aj také parag., ktoré neboli ešte preberané. Súhlasím s tým, aby boli na porade určitý odborníci na zákony, ved bez nich by sme moc toho "nevypotili".:D
Moc by nám pomôhli. Teraz neviem , ako ďalej. Počkať na teba či niekoho zoženieš alebo to nechať tak? Teraz , ako?
domacnost
05.04.06,17:18
Moc by nám pomôhli. Teraz neviem , ako ďalej. Počkať na teba či niekoho zoženieš alebo to nechať tak? Teraz , ako?

Naozaj ich tu treba. Posúvam
Miriam.x
10.04.06,17:33
;):) :) dúfam, že ste nezabudli na túto tému, bola by to škoda, podľa mňa je to skvelý nápad;) :cool:
sybila3
10.04.06,20:40
Skvelý nápad. Teším sa na nové informácie!!!!!!!!!!!!!!!
domacnost
14.04.06,07:38
Ďalej sa mi z praktického hľadiska vidí lepšie robiť "vypracovné otázky", pretože tam sa najlepšie rieši konkrétny problém, ktorý v sebe aplikuje ustanovenia zákona. Už som s aktérmi, ktorí pracujú na týchto "vypracovaných otázkach" hovoril o tom, že by bolo neskôr dobré dať ku každému zákonu odkaz na praktické príklady a tým by sa dosiahol rovnaký efekt ako keby sa robil komentár a navyše by bol "praktický". Koniec koncov väčšina hľadá riešenie konkrétnych problémov, nie samotný komentár.

Richard, prosím ťa bude sa teda niekto zaoberať týmito našimi požiadavkami?
Môžeš dať info, čo a ako , kedy ,a či sa bude niekedy nejaký odborník zaoberať s týmto nápadom v budúcnosti ? Daj aspoň pookrajovo vedieť, či čakať alebo nečakať a do kedy?;)
domacnost
19.04.06,07:57
posúvam........