zuzka g
15.03.14,20:51
tictac7
15.03.14,19:54
...ukáž - pfu- pfu.... ešte bolí? Aj mňa. Napr. bývalé zlomeniny pri zmene počasia sú fakt úžasný barometer..... Nepomohlo? Skús aj uja dochtora obštíviť....
arizona
15.03.14,19:57
To si fakt myslis, ze ta niekto vysetri a zrontgenuje cez obrazovku pocitaca?
Ta bolest moze mat rozne priciny,Poradaci mozu jedine hadat,ale to ti nepomoze.
Jedinu presnu odpoved ti da lekar po dokladnom vysetreni
mafo2253
16.03.14,07:54
mal som rovnaky problem,kedze navsteva u lekara je samozrejme az na poslednom mieste,na radu kohosi som si dal Diclofenac duo,teraz neviem ako sa to spravne pise,v kazdom pripade som mal 3-4 dnni pokoj,potom to zaberalo na 1-2 dni a nakoniec to tak nejako pominulo samo,uz dva roky mam pohodu.tym to ta nechcem odradit od vysetrenia u mudr.len sa delim o moje skusenosti
korela
16.03.14,08:34
Nejde o to, že nezdvíhaš ťažké veci, ale ako často. Či nezdvíhaš ruku do výšky, akú máš skladbu stravy, resp. akú si mala aj v minulosti, nevieme koľko máš rokov, či pracuješ fyzicky.
Ak z tohto niečo áno, skús si vygoogliť čo je omartróza. Pri nej sú bolesti, čo nedovolia človeku ani spať.
Ericka12
02.04.14,19:02
moze to byt aj problemy spojene s chrbticou.Mne stacilo drzat rameno v teple vzdy ked som mohla a bolest po case presla.Bolesti trvali niekolko tyzdnov,niekedy boli naozaj silne.Skus si pozriet nejaky hrajivy pas na rameno.Ja som pouzivala Heat pack
Llívia
03.04.14,04:26
To si fakt myslis, ze ta niekto vysetri a zrontgenuje cez obrazovku pocitaca?
Ta bolest moze mat rozne priciny,Poradaci mozu jedine hadat,ale to ti nepomoze.
Jedinu presnu odpoved ti da lekar (http://www.porada.sk/lekar) po dokladnom vysetreni
Súhlasím s tebou. Nechápem, prečo takéto zdravotné problémy ľudia riešia v prvom rade s internetom a nie s lekárom.
Llívia
03.04.14,04:32
Ahojte,mám 32rokov a uz dlhsiu dobu ma trápia bolesti ľavého ramena.Je to také akoby "lámanie" v kosti od pleca az k zapästiu.Neviem prečo ale bolí ma to vždy ked si lahnem,napr. idem spať po nočnej.Ťažké veci dvíham len občas.Viete niekto čo to môže byť?neaké podobné skúsenosti?
Nie, neviem, čo to môže byť. Ale poznám človeka, ktorý mal tiež bolesti v ramene, na rengéne sa lekárovi niečo nepáčilo a teraz hádaj ty, čo to je? Namiesto vypisovania na Poradu choď k lekárovi, lebo neskôr môže byť aj neskoro!
Llívia
03.04.14,07:52
Ahojte,mám 32rokov a uz dlhsiu dobu ma trápia bolesti ľavého ramena.Je to také akoby "lámanie" v kosti od pleca az k zapästiu.Neviem prečo ale bolí ma to vždy ked si lahnem,napr. idem spať po nočnej.Ťažké veci dvíham len občas.Viete niekto čo to môže byť?neaké podobné skúsenosti?
Nie, neviem, čo to môže byť. Ale poznám človeka, ktorý mal tiež bolesti v ramene, na rengéne sa lekárovi niečo nepáčilo a teraz hádaj ty, čo to je? Namiesto vypisovania na Poradu choď k lekárovi, lebo neskôr môže byť aj neskoro!
Niekto nepozná odpoveď na moju otázku, ktorú som smerovala na Zuzku g, tak mu odpoviem: je to rakovina. Nabudúce sa stačí normálne opýtať a nie klikať na neužitočné :)
buchač
14.04.14,15:40
...a čo ???

Rameno je v už v poriadku ???
Teraz hlava dostáva zabrať ???

Ja len preto sa pýtam , lebo si vymazala zadanie otázky ....či ???
Ale inak máš aj smolu , lebo v jednom príspevku sa nachádza komplet znenie ...
margot157
15.04.14,10:11
No ale ste sa do nej pustili a to je na porade nová !!! Žeby sa tu už všetci menili na Buchačov? Niekedy mi pripomína toho chrobáka, čo sa narodil v drevenom zábradlí v kine :-) ... Neviem kam to smerujeme, keď tu čítam takéto odpovede... !!!
tictac7
15.04.14,10:12
buchi, si to trafil presne - hlava dostala zabrať - aj neužitočné rozdáva :)
margot157
15.04.14,10:39

buchač
15.04.14,10:40
No ale ste sa do nej pustili a to je na porade nová !!! Žeby sa tu už všetci menili na Buchačov? Niekedy mi pripomína toho chrobáka, čo sa narodil v drevenom zábradlí v kine :-) ... Neviem kam to smerujeme, keď tu čítam takéto odpovede... !!!

Margot , nehnevaj sa ....

ALE

Nevadia Ti tie STUPÍDNE ( pre laikov - po slovensky - hlúpe ) zadania otázok ???

Beriem do úvahy všeličo a všetko ... ja som jedinec objektívny a uznávajúci každý problém a je úplne jedno , o akú tému sa jedná .
Výnimku však tvorí problematika zdravia .
Nikdy som nepochopil a ani nepochopím ( niekedy sa až čudujem ) , že ako sa poniekorí vedia liečiť - ba dokonca aj vyliečiť cez tie káble internetu .

Spomeniem aj finančnú stránku ???
Nuž teda poviem takto ... ak niekto zanedbá tou domácou liečbou ( malé náklady na tie medikamenty rôzneho typu ) ten problém v počiatkoch , tak následne nasleduje liečba odbornejšieho rázu - niekedy aj hospitalizácia a prípadne aj operácia ( veľké a až obrovské náklady ) .
Lež je rozdiel zaplatiť pár éčiek z vlastného vrecka , alebo ak poisťovňa zacvaká neskutočné love - v podstate zo spoločného ...

Možno je to aj tým ( tie moje ironické odpovede ) , že ja si svoje zdravie neskutočne aj vážim ... už len z toho hľadiska zastávam taký názor, lebo som už bol svojho času v Prievozníkovom člne a tento sa z pol cesty vrátil nazad .

Takže množste a liečte sa ( poniektorí ) ...a oboje robte hlavne podomácky .
Tá prvá možnosť je aj v poriadku ...o tej druhej nech každý porozmýšľa a aj koná , ako uzná za vhodné ...
Kvaka
15.04.14,10:41
tictac, ja ti nerozumiem, ak by si mne takto v prvom príspevku odpovedala, tak tiež mažem, zle by mi to padlo, tak sa nečuduj, ak ti niekto dal nesúhlas. Skúsenosti s bolesťami ramena máme viacerí, ale nejak sa mi ani nechce odpovedať, nechcela by som pofúkanie. Asi by sme mali hlasovať o zrušení rubriky zdravie, stačilo by tam dať upozornenie, utekajte k doktorom a nepýtajte sa.
buchač
15.04.14,10:53
tictac, ja ti nerozumiem, ak by si mne takto v prvom príspevku odpovedala, tak tiež mažem, zle by mi to padlo, tak sa nečuduj, ak ti niekto dal nesúhlas. Skúsenosti s bolesťami ramena máme viacerí, ale nejak sa mi ani nechce odpovedať, nechcela by som pofúkanie. Asi by sme mali hlasovať o zrušení rubriky zdravie, stačilo by tam dať upozornenie, utekajte k doktorom a nepýtajte sa.
Kvaka ...
Poviem inak .

Tu nejde o zrušenie rubriky ...mne osobne vadí hlavne aj to , že poniektorí sa obrátia z vyslovenou maličkosťou ...povedzme ...Ako dlho sa hojí rana po extrakcii zuba , Čo si dať pri bolestiach hlavy ...etc , etc ...
Na druhej srane sa tu objavia exoti , ktorí s bohorovným presvedčením budú doporučovať to alebo onô , ako sa vyliečiť trebárs aj z onkologického ochorenia ( teraz ale nemyslím obchodníkov alebo spamerov ) ...

Chápeme sa ???

Spomínaš skúsenosti ?
Každý môže predsa len a len za seba ...a nič iné !!!
Ja sa tak aj snažím ...pokiaľ ide o normálnu otázku , tak dostane aj normálnu odpoveď ...
Alebo snáď nie , pobadala si hádam opak ???
Kvaka
15.04.14,10:56
Poviem inak ....Chápeme sa ???
margot157
15.04.14,10:59
Ja si myslím, že nie sme tu na to, aby sme hodnotili zadané otázky, alebo nebodaj zadávateľov, keď mám čo povedať k téme, poviem a keď nemám, tak nemám. Nikto nemôže vedieť, čo je v pozadí za takou položenou otázkou, ale nálady a dojmy sem podľa mňa nepatria.
tictac7
15.04.14,11:36
neviem, koho som sa tak strašne dotkla, ale budiš. Toto je predsa debata a nie odborná téma. ...a nesúhlas za to, že niekoho so zdravotným problémom posielam k lekárovi - nedajte sa vysmiať :D
buchač
15.04.14,13:57
neviem, koho som sa tak strašne dotkla, ale budiš. Toto je predsa debata a nie odborná téma. ...a nesúhlas za to, že niekoho so zdravotným problémom posielam k lekárovi - nedajte sa vysmiať :D

Ako som spomenul , nech každý koná , ako uzná za vhodné - kľudne aj nech kliká jak pán preceda ...
...a aj iné !!!

Otázka na okraj :
Po obede ma začali neskutočne bolieť stehenné svaly , achilovky a aj kotníky .
Teraz ma už ale nebolia , trvalo to cca 2 - 3 hodiny ...
Čo to mohlo spôsobiť , kde mám hľadať príčinu ?
zuzka g
22.08.14,17:13
Ahojte,vdaka za vtipnu debatu k mojej otazke,samozrejme som navstivila lekara s mojim problemom,otazku som sem zadala preto lebo som najprv len chcela vediet ci s tym ma niekto skusenost.Zistili mi kalcifikaty v ramennom klbe,blok v krcnej a hrudnej chrbtici,zapal v ramennom klbe momentalne absolvujem druhu seriu rehabilitacii kedze sa mi to vratilo:( dakujem vsetkym za odpovede majte sa :))