Katarina
30.03.06,17:51
Prosím Vás do ktorej kolónky účtujete v PD prijaté nájomné. V MRP mám možnosť - predaj výrobkov a služieb, alebo ostatné príjmy. Ja by som to účtovala do kolónky predaj výrobkov a služieb, nakoľko nájomné považujem za službu, aj keď náklady súvisiace s prenájmom /elektrina,kúrenie upratovanie, plyn.../ sa nefakturujú.Ide čiste o prenájom nebytových priestorov bez poskytovania ostatných služieb.
renča1
30.03.06,15:56
účtuje sa to na predaj výrobkov a služieb.
Zita5
30.03.06,15:57
Príjem ako príjem ,.......... ja nájom účtujem príjem - iný .


Služby chápem na základe podnikateľských činností podľa ŽL.
lenkak
30.03.06,17:48
predaj výrobkov a služieb
laudvili
13.04.06,06:43
Prosím Vás do ktorej kolónky účtujete v PD prijaté nájomné. V MRP mám možnosť - predaj výrobkov a služieb, alebo ostatné príjmy. Ja by som to účtovala do kolónky predaj výrobkov a služieb, nakoľko nájomné považujem za službu, aj keď náklady súvisiace s prenájmom /elektrina,kúrenie upratovanie, plyn.../ sa nefakturujú.Ide čiste o prenájom nebytových priestorov bez poskytovania ostatných služieb.
Prijaté nájomné za v JU účtuje ako príjem iný
ekopo
14.04.06,09:38
Otázka bola síce spred dvoch týždňov, ale reagujem na ňu, pretože je to širšia problematika: Keď má SZCO v ZL uvedené dané služby, t.j. nájom priestorov a pod., a je aj vlastníkom predmetnej nehnuteľnosti, tak je to v JU príjem predaj služieb. Ak v ZL nemá uvedenú činnosť- prenájom priestorov, a nehnuteľnosť vlastní ako súkromná osoba tak sa jedná o príjmy podľa § 6 ods.3, zákona o dani z príjmov, s tým, že v r. 2005 boli tieto príjmy oslobodené do 22.900,-Sk a v daňovom priznaní sa uvádzjú len príjmy nad túto hranicu. Evidencia je osobitá. Nie je možné na danú otázku dať jednoznačnú odpoveď, pretože otázka je nedostatočne formulovaná = málo informácií.
laudvili
03.05.06,11:41
Musím sa opraviť !
Príjem z prenájmu ak je majetok zaradený v obchodnom majetku sú príjmy z podnikania a účtujú sa v položke príjmy za výrobky a služby .
Ja mám dom v obchodnom majetku, ktorého časť využívam na vlastnú podnikateľskú činnosť a druhú polovicu prenajímam.Keď som sa pýtal na živn.úrade mi bolo viackrát povedané,že nepotrebujem prenájom mať uvedený v ŽL. Príjem z prenájmu účtujem ako príjem za výrobky a služby v jednom denníku pre obe činnosti .
Do dnešného dňa mi nie je jasné či postupujem správne,už som z toho blázon.
Keď som volal Žilinu nedostal som jasnú odpoveď ,hlavne na ten ŽL.