romana288
17.03.14,07:18
Je povinna spoločnosť zlikvidovat anulovanu zmulvu o uvere, ktory sa nezacal cerpat?resp. znicit papiere, osobne udaje tak, aby uz neboli spolocnosti dostupne?..alebo ide dalej zmluva na archivaciu?
misoft
17.03.14,13:30
A to ste vyčítali niečo o zlikvidovaní písomností od firmy? Každá fima má doklady, ktoré je povinné archivovať - a čo sa týka financií - je to dôležité, aby sa to archivovalo. A keď sa to raz zarchivuje, je to uložené a nik iný sa k tomu nedostane, len tie orgány, ktoré by potrebovali robiť kontroly. Teda štátne orgány - ostatní sa k tomu už nedostanú.....
romana288
18.03.14,06:37
myslela som ci sa to nezvtahuje na ochranu osobných udajov. Informovala som sa v jednej spolocnosti na svoje splatene uvery. Ja evidujem tri, jeden z nich som anulovala hned po jeho schvaleni, pretoze tovar ktory som zan na splátky kupila bol poskodeny. No pri informacii o mojich uveroch, spolocnost tento anulovany uver vôbec neevidovala...preto ma zaujimalo, ci ma spolocnost v ramci ochrany osobných udajov povinnost takuto zmluvu po istom case zlikvidovat.
misoft
18.03.14,16:04
Nie som si istý - ale povinnosť archivovať finančné doklady je 5 rokov..... a u fyzických osôb (obyčajných ľudí) by som odporúčal aspoň 20 rokov...... pretože sa často stáva, že nejaká ***** firma si začne cez exekútora pýtať nejaké peniaze spred roku 1999 a ty nemáš žiaden doklad - a sú na koni.....
BTW: ja doteraz archivujem papiere z roku 1985!