Lenuška
30.03.06,17:49
Prosím, ako mám zaškrtnúť krížikom v DP opravné nemôžem sa do toho dostať. Stále je zaškrtnuté riadne. Ako teda na to?
Ďakujem.
DanielaSL
30.03.06,15:57
Prosím, ako mám zaškrtnúť krížikom v DP opravné nemôžem sa do toho dostať. Stále je zaškrtnuté riadne. Ako teda na to?
Ďakujem.

Veru ani mne to nejde , asi nič iné neostáva , len urobiť to DP znovu.
Lenuška
30.03.06,16:02
ako znovu , ja to nechcem písať v ruke. A v PC stále je x na riadne. Odniekaľ to ťahá ale odkiaľ????
Zita5
30.03.06,16:03
Aj ja som Alfista , ale veru nemám tušenie . Firma Kros asi nepredpokladala , že budeme raz robiť aj opravné resp.dodatočné .:rolleyes: :)
Tweety
30.03.06,16:07
Aj ja som Alfista , ale veru nemám tušenie . Firma Kros asi nepredpokladala , že budeme raz robiť aj opravné resp.dodatočné .:rolleyes: :) Neviem, či Vám to pomôže, robím v úplne inom softe, ale tieto veci mám nadefinované vo výkazníctve.
Lenuška
30.03.06,16:27
Aj ja som Alfista , ale veru nemám tušenie . Firma Kros asi nepredpokladala , že budeme raz robiť aj opravné resp.dodatočné .:rolleyes: :)

NO asi to teda zabielítkujem to riadne ---- a začiarknem fixou opravné.
Tí Alfisti by mohli automaticky z výkazu PaV sťahovať do DP údaje automaticky, lebo mojim blbým zaokrúhľovaním tam mám rozdiel. Ale na vine som ja že som si to neskontrolovala a hlavne neopísala z výkazu o PaV. NO poučená.....
Manual
30.03.06,18:00
Aj ja som Alfista , ale veru nemám tušenie . Firma Kros asi nepredpokladala , že budeme raz robiť aj opravné resp.dodatočné .:rolleyes: :)
Dievčatá, nedá sa to, Kros slúbil že do roka by to spravil aby sa to dalo editovať. Tak len "zabielítkovať" a zakrížikovať.
Pekný večer...:)
Zita5
30.03.06,18:18
Dievčatá, nedá sa to, Kros slúbil že do roka by to spravil aby sa to dalo editovať. Tak len "zabielítkovať" a zakrížikovať.
Pekný večer...:)

Ja som mala tušáka , že sa pripojíš do debaty a usmerníš nás .Ďakujeme, zasa o niečo naviac okolo ALFY sme získali.:)
Lenuška
30.03.06,18:29
ĎAKUJEM.
Už je zabielitkované a zakrížikované........OK.
atramka
30.03.06,18:36
NO asi to teda zabielítkujem to riadne ---- a začiarknem fixou opravné.
Tí Alfisti by mohli automaticky z výkazu PaV sťahovať do DP údaje automaticky, lebo mojim blbým zaokrúhľovaním tam mám rozdiel. Ale na vine som ja že som si to neskontrolovala a hlavne neopísala z výkazu o PaV. NO poučená.....
Lenuška, mám ten istý problém, robila som to cez vlastnú ALFU prvýkrát, veľmi sa mi to páčilo, dne som to chcela odovzdať, ale som si nad to všetko hotové sadla, že si to idem skontrolovať a......skoro som skolabovala... no ale idem na to tvojím systémom, opíšem to z výkazov.
Potom to bude dobre??? Na čo si mám dávať pozor??
A mám jednu otázočku: počítač za 29000,- mám zaradený ako režijný náklad bude to v poriadku? mám to ešte niekde zaevidovať? uviesť to ako krátkodobý majetok?? alebo nie, dám to len do prevádzkovej rézie?
Vďaka...
Manual
30.03.06,18:45
Lenuška, mám ten istý problém, robila som to cez vlastnú ALFU prvýkrát, veľmi sa mi to páčilo, dne som to chcela odovzdať, ale som si nad to všetko hotové sadla, že si to idem skontrolovať a......skoro som skolabovala... no ale idem na to tvojím systémom, opíšem to z výkazov.
Potom to bude dobre??? Na čo si mám dávať pozor??
A mám jednu otázočku: počítač za 29000,- mám zaradený ako režijný náklad bude to v poriadku? mám to ešte niekde zaevidovať? uviesť to ako krátkodobý majetok?? alebo nie, dám to len do prevádzkovej rézie?
Vďaka...
PC je vhodné zaevidovať do krát. majetku, predsa je to vec drahšia a časom si ho vylepšíš, stále sa na ňom pracuje, nie ?
Pekný večer...:)
atramka
30.03.06,19:00
manual, dakujem, že si sa zapojila, no čím sa skôr blíži koniec vyplňovania, tým viac stresujem ...:-(
dúfam že to nejako zvládnem v pohodičke ..:-)
...VEĎ SÚ TU PREDSA PORAĎÁCI,
ochotní pomôcť mi pri mojej práci...

-no už sa mi to aj rýmuje:

keby mi tak dobre išlo daňové priznanie,
ako mi ide rýmovanie.........
Manual
30.03.06,19:04
manual, dakujem, že si sa zapojila, no čím sa skôr blíži koniec vyplňovania, tým viac stresujem ...:-(
dúfam že to nejako zvládnem v pohodičke ..:-)
...VEĎ SÚ TU PREDSA PORAĎÁCI,
ochotní pomôcť mi pri mojej práci...

-no už sa mi to aj rýmuje:

keby mi tak dobre išlo daňové priznanie,
ako mi ide rýmovanie.........
Len drobnosť už dlhé roky som TEN...:):):):), nie tá..:)
ekopo
30.03.06,19:14
Treba si uvedomiť, že čo do hocijakého softu naládujem, tak to mi aj vylezie z neho / to je reakcia na ATRAMKU/. Skoro nikdy sa netreba spoliehať len na konečné výstupy. Chybička sa vždy nájde /a nielen v nás/. A mimochodom práve som to celé zapichol.
atramka
30.03.06,19:17
Len drobnosť už dlhé roky som TEN...:):):):), nie tá..:)
......to vidíš, ten stres, veď ja dobre viem, že si TEN - ON
a že vieš dobre riešiť knihu jázd.......
(to mám z porady
atramka
30.03.06,19:22
Treba si uvedomiť, že čo do hocijakého softu naládujem, tak to mi aj vylezie z neho / to je reakcia na ATRAMKU/. Skoro nikdy sa netreba spoliehať len na konečné výstupy. Chybička sa vždy nájde /a nielen v nás/. A mimochodom práve som to celé zapichol.

To Ti naozaj úprimne gratulujem. Ja ešte bosorujem nad dvomi DP,
a to jedno mi nesedí s výkazmi, no a nad druhým ak čarujem, tak čarujem , stále to je veľká daň..... a zhora ma nie a nie osvietiť.....:mee: :(
ekopo
30.03.06,19:29
V DP FO nechápem, čo nemôže nesedieť medzi DP a výkazmi, ja robím /robil som / DP z výkazov. A čo sa týka veľkej dane už je teraz dosť neskoro, ešte pred týždňom som vedel o nejakých 90 litroch a grátis.
ekopo
30.03.06,19:35
A čo tak kúpno-predajná zmluva medzi podnikatelom a FO na kúpu optrebovaného PC....náradia......stôl.... FO použité veci os. spotreby nezdanuje. Do 30.000 do nákladov-aj to je riešenie. Treba dobre urobiť zmluvu.
atramka
30.03.06,19:47
A čo tak kúpno-predajná zmluva medzi podnikatelom a FO na kúpu optrebovaného PC....náradia......stôl.... FO použité veci os. spotreby nezdanuje. Do 30.000 do nákladov-aj to je riešenie. Treba dobre urobiť zmluvu.

niečo také by mi bodlo....., počítač mám vlani za 25000,-
ale ešte niečo....... chcela som nejakú sprostrekovat. zmluvu, ale
ten človek by musel byť evidovaný na DIČ.....
žeby príkazná zmluva?????????????, alebo čo.??????
atramka
30.03.06,20:39
kto poradí?????????????????,
Lenuška
31.03.06,04:45
už mi to nemyslí:eek: