blondzy
17.03.14,10:36
Dobrý deň,

chcem dať výpoveď vo svojom zamestnaní s výpovednou lehotou 2 mesiace.

V tom období mám však naplánovanú 2týždňovú dovolenku, ktorú mi už môj zamestnávateľ schválil a podpísal.

Chcem sa preto opýtať môžem si čerpať dovolenku vo výpovednej lehote? Keďže bola podpísaná predtým alebo nemám nárok?

Ďakujem za každú radu!
Tweety
17.03.14,09:37
ÁNo samozrejme, že so súhlasom zamestnávateľa,môžeš. AK s čerpaním nebude súhlasíť, musíte Ti jej náhradu preplatiť pri skončení PP.
blondzy
17.03.14,09:39
dovolenka (http://www.porada.sk/dovolenka#__AUTOKW) bola podpísaná pred podaním mojej výpovede? vzťahuje sa aj na to? nemôže mi ju stiahnuť?
Tweety
17.03.14,09:40
Veď ho o jej čerpaní informuj
Chobot
17.03.14,10:47
AK ti ju schválili, mali by ti ju umožniť čerpať. Zamestnávateľ ale môže zrušiť čerpanie dovolenky, ak sú na to prevádzkové dôvody, v takom prípade ale musí zamestnancovi nahradiť škodu, ktorú mu spôsobí (napr. ak mu prepadne zaplatený zájazd).

Musíš ale rátať s tým, že ak dáš výpoveď, tak za tento rok nebudeš mať nárok na plnú dovolenku, ale iba na pomernú časť - t.j. podľa toho, koľko mesiacov odpracuješ. Zostane ti stále ešte tých 10 dní dovolenky?
veronikasad
17.03.14,10:48
Kedy končíš pracovný pomer ? Doplň ročný nárok na dovolenku a či ti zostala nejaká z roku 2013