*agatha*
30.03.06,18:11
ahojte,
trochu netradičná otázka:
nemá niekto dobrý tip, ako si zvýšiť dph na vstupe bez toho, aby som musela niečo kúpiť? každý štvrťrok mi vyhádza strašne vysoká VDP. (a to určite nie som sama). :mee: ďakujem.
rems
30.03.06,16:31
V JÚ snižujeme nákupem na sklad (říkám tomu připnutý vagón). Je to jen dočasné řešení, ale někdy pomůže. Taky se dá koupit nějaký majetek do 30.000,- Sk.
V PÚ je to složité. Snad jen ten majetek, ale kde má na to pořád ta společnost brát, že? No, dělám si srandu.
Je fakt, že DPH je potřebná ale zatěžující záležitost a kdo se jednou stane plátcem, platí a platí. Taky by se nám hodil nějaký tip.
bryan
30.03.06,19:38
co ma byt sa stane, dph neosalis, iba ak nachvilu oddialis a to asi len do dalsieho danoveho kvartalu ci mesiaca ...
durisovad
30.03.06,20:08
Ja si myslim, ze jediny legalny sposob je nakupit tovar v tuzemsku a vyviezt ho platcovi do zahranicia.
renča1
31.03.06,03:24
Ja si myslim, ze jediny legalny sposob je nakupit tovar v tuzemsku a vyviezt ho platcovi do zahranicia.

ak sa nakúpi tovar v tuzemsku a odpočíta sa dph, následne sa predá do zahraničia je treba , aby sa dph počítala koeficientom. Nebolo to myslené doslovne.:rolleyes:
renča1
31.03.06,03:28
ahojte,
trochu netradičná otázka:
nemá niekto dobrý tip, ako si zvýšiť dph na vstupe bez toho, aby som musela niečo kúpiť? každý štvrťrok mi vyhádza strašne vysoká VDP. (a to určite nie som sama). :mee: ďakujem.

s týmto sa nedá manipulovať. Ak nakúpiš zásoby, máš síce nárok na odpočet, dph sa zníži, ale tak isto ti ubudnú aj peniaze za nákup. Ved dph platí osoba, ktorá si službu alebo tovar objednala, tebe len vzniká povinnosť vysporiadať dph voči DÚ. Nemôžeš to brať tak, že zaplatenú dph si ty necháš, preto sa zisky počítajú bez dph.
misurka
31.03.06,03:54
Ak dodávaš tovar do EU (§43 Zákona o DPH) koeficient sa určite neráta.

ak sa nakúpi tovar v tuzemsku a odpočíta sa dph, následne sa predá do zahraničia je treba , aby sa dph počítala koeficientom.
adam11
31.03.06,07:31
Ja ako riesenie nepovazujem ani zvyseny nakup do zasob, pretoze sumy zaplatene za tovar su predsa omnoho vyssie ako DPH, ktoru mozno potom odpocitat z dan. povinnosti. Takze ziadna pomoc ani pre cash flow. Inac taketo otazky vacsinou kladu ti, ktory by si za korunu dali aj koleno vrtat. Prosim uvedom si, ze ak mas vysoku danovu povinnost vyplyva to len z toho, ze si mal (a) odberatel. faktury a teda aj trzby-peniaze (malo by to tak byt ak sa plati). A DPH predsa nauctovavas na cenu svojho tovaru a v podstate nieje tvojim prijmom! A ak ti uhrady bezia tak ako maju, potom je to len vyhoda. Mas cash, ktory mozes pouzivat az do datumu uhrady danovej povinnosti na DPH. Ak mozes evidovat DPH stvrtrocne tak za takych podmienok peniaze neziskas nikde! (No niekedy neviem co ludia este chcu...):eek: :confused: :cool:
korka
31.03.06,07:45
Ja by som to riešila takto:
* ak sa nedá zvýšiť vstupná DPH,
potom treba znižiť výstupnú DPH,
(aby nadmerný odpočet bol väčší
než vlastná daňová povinnosť)
a to poskytovaním služieb - dodávkou prác
zahraničnému odberateľovi s dodaním prác v zahraničí,
keď sa takémuto odberateľovi DPH nefakturuje.

Myslím to správne, seniori?
adam11
31.03.06,07:56
Moja. A ako zmenis zdanitelne plnenie v tuzemsku na sluzbu dodanu do zahranicia???
korka
31.03.06,08:04
Zmeniť to už nejde,
ale v buducnosti si myslim ze sa dá orientovať týmto smerom
(nie SMERom)
bepo
31.03.06,09:01
Znížiť dph na výstupe sa dá poskytnutím nižšej predajnej ceny,naneštastie to má vplyv aj na zisk.
ALDA
01.04.06,08:31
A ste zo zákona plátcom DPH?
*agatha*
01.04.06,08:42
dakujem vsetkym za odpoved. sme dobrovolnymi platcami dph a ucinili sme tak kvoli tomu, ze to vyzadovali nasi odberatelia. no co uz? povodne sme si mysleli, ze dph budeme mat pod kontrolou, ale nejako to nevychadza. uvidime co dalej...pekny den.
ALDA
01.04.06,08:52
dakujem vsetkym za odpoved. sme dobrovolnymi platcami dph a ucinili sme tak kvoli tomu, ze to vyzadovali nasi odberatelia. no co uz? povodne sme si mysleli, ze dph budeme mat pod kontrolou, ale nejako to nevychadza. uvidime co dalej...pekny den.

Z toho usudzujem, že robíte služby, alebo prenajímate /kde nemusíte uplatňovať DPH/..treba to premyslieť a DPH zrušiť. Ak sú s vami odberatelia spokojní, iste pochopia, že pre vás je DPH nevýhodná a aj napriek tomu budú od vás tie služby požadovať aj naďalej:)
Zuziana
01.04.06,09:50
povodne sme si mysleli, ze dph budeme mat pod kontrolou, ale nejako to nevychadza. uvidime co dalej...pekny den.[/quote]

Ale tak je postavený zákon, je predsa rovná daň a ak chceš dosahovať nejaký zisk, tak budeš len odvázať. Výnimkou je nákup investícií, ale to ide len sem - tam.
KEJKA
01.04.06,12:03
Ak máte ceny za služby stanovené podľa vašich predstáv, myslím základ dane. Tak DPH je len prirážka a treba sa na pozerať ako na "štátne" peniaze. Potom to tak nebolí. A treba si tú časť príjmov aj kontrolovať - neminúť.
Ale ak ste zostali na rovnakých cenách ako predtým, než ste sa stali platiteľmi, tak je to pre Vás nevýhoda. To čo malo byť vaším ziskom, odvádzate štátu.