flowerka
17.03.14,11:05
dobrý den, chcem sa spýtať teraz neviem či ma prepustili alebo čo to má byť. v Práci som dostala upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny. konkretizujem:

Svojím konaním- nedodržaním predpisov k zaisteniu bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a zásad beypečného správania sa na pracovisku dna... ste porušili závažným sposobom pracovnú disciplínu.

porušenie pracovnej disciplíny vyššie uvedeným spposobom spľňa podmienky na výpoveď so strany zamestnávateľa podľa §63 ODS.1 Písm. e.) zákonníka práce alebo na okamžité skončenie pracovného pomeru podĺa §68 zákonníka práce.
Tweety
17.03.14,10:07
Podľa mňa je to len upozornenie na porušenie PD s tým, že zároveň varujú pred okamžitým skončením PP alebo pred možnou výpoveďou. Takže si dávaj pozor, aby nebolo žiadne ďalšie porušenie. Ale ak si nie si istá, opýtaj sa priamo nadriadeného.
Bednarova J
17.03.14,10:10
Ide o upozornenie , vypoved ako aj okamzite skoncenie pp musi splnat aj dalsie podstatne nalezitostil.
Chobot
17.03.14,10:10
AK to je všetko, čo je napísané v písomnom upozornení, tak to nie je výpoveď. To vyzerá byť na upozornenie.
Ing. Ľubomír Janoška
17.03.14,10:17
Je mi to ľúto, ale teraz Vám výpoveď môže hroziť aj pri malom "prešľape", je možné, že zamestnávateľ si pripravuje podmienky na použitite tohoto ustanovenia:
... pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny možno dať zamestnancovi výpoveď, ak bol v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s porušením pracovnej disciplíny písomne upozornený na možnosť výpovede
Zákonník práce (http://www.porada.sk/zakonnik-prace#__AUTOKW), § 63, ods. 1 písm. e)