janka37
30.03.06,18:38
Ahojte, poraďáci,

pred chvíľou som jednému nešťastníkovi odovzdala spracované DP na živnosť a on mi zahlási, že v priebehu roka založil ešte s.r.o., má tam len obstarávacie náklady asi 1500 Sk a nemal žiadny príjem, aby som mu "vypísala" aj to. No zabiť málo.
Prosím, poraďte mi, čo s tým. Máme podať DP so stratou 1500 Sk a všetky výkazy alebo nie?

Vopred ďakujem za všetky odpovede.

Janka
rems
30.03.06,16:46
Podle zákona má nově vzniklá společnost povinnost vést účetnictví, takže i když ztráta, prostě pohyb tam je a já bych to daňové určitě podala. Ale musím říct, že je ten člověk fakt šikovný, že se mu podařilo takhle levně zřídit s.r.o.
Nevím přesně, jak je to u právnických osob, ale u fyzických lze v případě nulových příjmů pouze poslat na DÚ oznámení o nulových příjmech. Každopádně něco odevzdat musí.
janka37
30.03.06,17:56
Ďakujem za odpoveď. Myslela som si, že to asi tak nejako bude.

Takže podáme DP so stratou 1500 Sk a výkazy s dvoma-troma položkami. Paráda...:o
janka37
31.03.06,08:12
Tak a som tu znova, s ešte trochu skomplikovaným problémom.
Konateľ sa pred chvíľou rozhodol, že s touto s.r.o. nechce ísť do straty, ani keď je to len 1500,- Sk. Tieto náklady si nechce vôbec uplatniť, že tam radšej bude mať nulu.

Prosím, poraďte mi, čo s tým teraz? Máme podať nulové DP, alebo len výkazy? Súhlasím s rems, že niečo podať treba, ale čo a ako to má vyzerať?

Vopred ďakujem za Vaše názory.
Žanet
31.03.06,08:18
Podať hoci nulové veď tým nič neskazíte -radšej ako neskôr pokuta 2000.- sk za nepodanie to nevadí že firma nevykázala žiadnu činnosť ale oficiálne už existuje.+ všetky výkazy
evina
31.03.06,08:19
Tak a som tu znova, s ešte trochu skomplikovaným problémom.
Konateľ sa pred chvíľou rozhodol, že s touto s.r.o. nechce ísť do straty, ani keď je to len 1500,- Sk. Tieto náklady si nechce vôbec uplatniť, že tam radšej bude mať nulu.

Prosím, poraďte mi, čo s tým teraz? Máme podať nulové DP, alebo len výkazy? Súhlasím s rems, že niečo podať treba, ale čo a ako to má vyzerať?

Vopred ďakujem za Vaše názory.

nemôžeš podať nulové výkazy. Pre danú spoločnosť sa musí normálne vypracovať účtovníctvo, vrátane otváracej súvahy atď. Ak si nechce uplatniť ZV o.k. ale minimálne má základné imanie, jeho splatenie a ak má účet, tak aj pohyby na účte /bankové poplatky/.. Musíš aj vypracovať krátke poznámky, sú tu také aj na POrade, skúsim Ti nájsť a podať kompletné DP. Ak máš ešte sily, dá sa to dnes spracovať.
Žanet
31.03.06,08:26
Pesne tak zabudla som poznamenať že výkazy nesmú byť nulové, ale zodpovedať reálnemu stavu k 31.12.2005
evina
31.03.06,08:33
V príspevku od Luny sú také šikovné poznámky, ktoré na tento prípad úplne stačia.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=5173&page=3&pp=10&highlight=pozn%E1mky
janka37
31.03.06,08:39
Veľmi pekne ďakujem. Zachránili ste ma.
O hodinu si má po to prísť, takže to ešte stíham.. :)

Ďakujem a prajem krásny deň.
Janka