Viera123
30.03.06,20:22
poraďte, zdatnejší,
koľkokrát sa mi v rýchlosti stane, že pri prihlasovaní sa, trebárs na mailovú schránku, či do rôznych chatov a na rôzne fóra, napíšem skomoleninu. pri každom ďalšom prihlásení sa mi vyroluje. zväčša je to na škodu, pretože neraz sa stane, že v rýchlosti namiesto prihlasovacieho mena udám heslo. Ako tieto neúspešné pokusy natrvalo vymazať, aby sa mi pri ďalšom prihlasovaní nezobrazovali?? (keď začínam písať prihlasovacie meno alebo heslo, neviem, či som to napísala zrozumiteľne, snáď ano) a tým som si uchránila svoje súkromie, ak má k pc prístup aj niekto iný...
Ďakujem! :)
janka37
30.03.06,18:31
Vierka, skús stále po odhlásení vymazať z počítača všetky "cookies". Keď si kliknes v menu internetového prehliadača na "Nástroje" (Tools) a potom na "Možnosti internetu" (Internet options), stačí už len kliknúť na "Vymazať cookies" a už by sa to tam zobrazovať nemalo.

Mne náš správca siete nainštaloval aj taký šikovný program, volá sa to Disc Cleaner, ktorý sem-tam spustím a maže aj také záznamy ako sú posledné prehliadané stránky na internete alebo posledné otvorené súbory vo Worde a Exceli.
Viera123
30.03.06,18:37
Vierka, skús stále po odhlásení vymazať z počítača všetky "cookies". Keď si kliknes v menu internetového prehliadača na "Nástroje" (Tools) a potom na "Možnosti internetu" (Internet options), stačí už len kliknúť na "Vymazať cookies" a už by sa to tam zobrazovať nemalo.

Mne náš správca siete nainštaloval aj taký šikovný program, volá sa to Disc Cleaner, ktorý sem-tam spustím a maže aj také záznamy ako sú posledné prehliadané stránky na internete alebo posledné otvorené súbory vo Worde a Exceli.

Dakujem, idem to skúsiť! :) A taký program by sa mi tiež zišiel.. Zisťujem, že toho veľa neviem a pritom pri pc teda trávim dosť času...
Viera123
30.03.06,18:45
Janka, no nejako mi to zobrazuje stale... je tam toľko tých nastavení, že neviem, či som to zadala správne, ale keď som sa z mojej mailovej schránky odhlásila a znova prihlásila, opäť tam mám tie moje neúspešné pokusy :mad:. čo som urobila nesprávne?
janka37
30.03.06,19:17
Tak neviem, možno poradia skúsenejší.

Ale skús si zohnať ten Disc Cleaner, ten na to zaberá určite :). Opýtam sa nášho správcu, možno sa to dá nájsť aj niekde na webe.
Viera123
30.03.06,19:49
Tak neviem, možno poradia skúsenejší.

Ale skús si zohnať ten Disc Cleaner, ten na to zaberá určite :). Opýtam sa nášho správcu, možno sa to dá nájsť aj niekde na webe.
Vopred ďakujem! :-))
pepo_p
31.03.06,07:52
V Internet Exploreri:
"Nástroje" / "Možnosti siete internet" / záložka "Obsah" / tlačítko "Automatické dokončovanie" a tam tlačítka "Vymazať heslá a Vymazať formuláre"

toť vsjo.
janka37
04.04.06,09:00
Pepo, ďakujeme za návod, človek sa stále niečo nové naučí... :)

Vierka, podarilo sa mi zohnať ten Disk Cleaner. Ak máš stále záujem, skús si ho stiahnuť z
http://www.robertenfemke.nl/~diskclean/download.php

Ak by to nešlo, môžem Ti ho poslať aj mailom.
Viera123
04.04.06,19:27
Pepo, ďakujeme za návod, človek sa stále niečo nové naučí... :)

Vierka, podarilo sa mi zohnať ten Disk Cleaner. Ak máš stále záujem, skús si ho stiahnuť z
http://www.robertenfemke.nl/~diskclean/download.php (http://www.robertenfemke.nl/%7Ediskclean/download.php)

Ak by to nešlo, môžem Ti ho poslať aj mailom.

Ďakujem Jani, stiahnem si to, určite dám vedieť, či to šlo, len teraz som momentalne mimo dosah môjho pc!
Porada je vážne skvelá vec, nájdeme ju, nech sme kdekoľvek! :-))
Viera123
04.04.06,19:29
V Internet Exploreri:
"Nástroje" / "Možnosti siete internet" / záložka "Obsah" / tlačítko "Automatické dokončovanie" a tam tlačítka "Vymazať heslá a Vymazať formuláre"

toť vsjo.
Pepo_p aj tebe srdečná vďaka! :-)) Len neviem, či ďakujem - toť vsjo bude stačiť :-)
Axel Wers
10.04.06,14:20
Pepo_p napísal správny postup, inak nie je zlé mazať aj tie cookies. Najmä vtedy ak ste na nete robili dôležité veci, ktoré by mohli ohroziť vašu bezpečnosť. Ja to mám nastavené tak, že po zavretí browsera sa mi cookies všetky automaticky odstránia.
Marína
11.04.06,16:14
Pepo_p napísal správny postup, inak nie je zlé mazať aj tie cookies. Najmä vtedy ak ste na nete robili dôležité veci, ktoré by mohli ohroziť vašu bezpečnosť. Ja to mám nastavené tak, že po zavretí browsera sa mi cookies všetky automaticky odstránia.
Axel, prosím, ako a kde sa dá nastaviť, aby sa cookies automaticky odstránili?
lenkak
11.04.06,16:33
Máš Mozillu Firefox alebo IE?
Viera123
11.04.06,16:38
Mám oboje.
lenkak
11.04.06,16:41
V Mozille pôjdeš na Nástroje - Možnosti - Cookies - Nastavení - Zaznačíš fajkou Cookies - Ok, Ok.
Viera123
11.04.06,17:13
Vďaka, našla som to a zafajkla, hm. Zistujem, ze okolo pc ešte veľa toho neviem a pritom som si myslela, že pc ovladam celkom dobre :-((
lenkak
11.04.06,17:34
Aj od toho je tu Porada. Má aj iné témy, nielen účtovníctvo.
Marína
11.04.06,17:48
Lenka, aj ja ďakujem. Pripájam darček.
lenkak
11.04.06,17:56
Ďakujem za darček :D
Viera123
11.04.06,18:01
Darček? Mala by som poslať dajaky? :-))
lenkak
11.04.06,18:06
:eek: Nie, samozrejme že netreba. To len Marína si zmyslela...
Viera123
11.04.06,18:08
ahaaa, no "skáčem" z témy do témy, takže som na ten darček, ktorý poslala Marina, zabudla :-))
Kde si sa ty učila na pc?
lenkak
11.04.06,18:10
Na VŠ popri zamestnaní.
Viera123
11.04.06,18:13
Aha, takže stíhaš. A skúšaš aj ďalšie veci, či programy? Pretože je toho neskutočne veľa a priznám sa, že na samoštúdium momentalne asi veľa času nezostáva...
lenkak
11.04.06,18:18
Stíhala som. Už je po VŠ pár rokov.
Ja skúšam čo príde pod ruku. PC moje hobby, a využívam akékoľvek spojenie PC - účtovníctvo. Toto bola aj moja diplomovka.
Ale času málo, a vývoj ide prudko dopredu. Ale ja mám aj skvelého informátora (manžela), také prednášky mám o novinkách. :D
Viera123
22.05.06,06:13
Prosím Vás, potrebujem na pc na našej pobočke vymazať cookies, tu mám internet explorer a keď som aj postupovala podľa Jankinho popisu, stále mi to zobrazuje. Čo s tým?
Hlinkovx
22.05.06,06:18
otvor si IE
daj si nástroje, možnosti siete internet
Vśeobecné - tam daj vymazať cookies - odstrániť súbory cookies

alebo ešte ak máš napríklad WInXP: a máš ho na c disku...tak
C:\Documents and Settings\"meno počítača"\Cookies
C:\Documents and Settings\Silvia\Cookies - takúto cestu tam mám ja...ale vždy tam zostane jeden súbor INDEX

heslá sa odstraňujú takto:
OBsah - automatické dokončovanie - vymazať formuláre a heslá

malo by to potom ísť
Viera123
22.05.06,06:33
otvor si IE
daj si nástroje, možnosti siete internet
Vśeobecné - tam daj vymazať cookies - odstrániť súbory cookies

alebo ešte ak máš napríklad WInXP: a máš ho na c disku...tak
C:\Documents and Settings\"meno počítača"\Cookies
C:\Documents and Settings\Silvia\Cookies - takúto cestu tam mám ja...ale vždy tam zostane jeden súbor INDEX

heslá sa odstraňujú takto:
OBsah - automatické dokončovanie - vymazať formuláre a heslá

malo by to potom ísť
Silvia, je to v angličtine a žiaľ, neviem ako sa povie angl.obsah. Vieš ma navigovať?
Hlinkovx
22.05.06,06:45
jasné..anglicky neviem..ale znavigujem ťa.
TOOLS - internet options
GENERAL - delete COOKIES

CONTENT - AUTOCOMPLETE - clear forms
- clear passwords