katula02
18.03.14,10:18
Dobrý deň.Poprosila by som skúsenejších ľudí, ktorý majú obchod s potravinami.Chcem sa po rokoch dať aj do takejto prevádzky mohli by ste mi poradiť čo všetko k tomu budem potrebovať.V tomto som úplný nováčik.Ďakujem
maped
19.03.14,12:32
...dohodnúť si priestory na podnikanie-nájomnú zmluvu, prihlásiť sa za platiteľa-zaregistrovať účtovnú jednotku na DÚ,SP,ZP- v prípade ak budete mať predavačky-zamestnancov, potom ich následne zaregistrovať-registračné listy SP,ZP.
Kúpiť si ERP-na evidenciu tržieb, ktorú zaregistrujete na DÚ a tam aj nahlásite od koho ste pokladňu zakúpili. Robia sa už iba denné uzávierky, mesačné už sa nerobia na pokladni, potom denné uzávierky je dobré si lepiť do zošita.
Môžete zložiť kauciu pri výpožičke napr. mraziakov, pece-ak budete piecť čerstvé polotovary a pod. Vybaviť si dodávateľov ohľadne dovozu potravín - napr. pekáreň-na čerstvé pečivo,chlieb každé ráno a chodiť si prípadne nakupovať so zľavou pre podnikateľov do Metra. Tiež si môžete dojednať výmenné prepravky - zakúpenie na výmenu obalov.
Treba si vybaviť povolenie na predaj spotrebiteľského balenia liehu v daňovom voľnom obehu na colnom úrade (Colný úrad Bratislava-Miletičova 42). Potom predávate alkohol, okrem vína sa všetok predaný alkohol zapisuje do zošita. Nie som si istá či nie aj cigarety.
Mám iba skúsenosti s vedením účtovníctva potravín, tak len toľko.
katula02
19.03.14,12:56
ďakujem.Toto všetko viem už mám jednu predajňu ale nie potraviny.Chcela by som nejaké bližšie informácie ohľadom predaja alkoholu a cigariet.Ide už zabehnutú predajňu len si ju beriem do podnájmu.