ahornik
30.03.06,20:52
Ahojte, prosím Vás, viete mi niekto poradiť ohľadom nezdaniteľnej časti?

Manžel bol do 4/2005 zamestnaný, do 12.8.05 evidovaný na úrade práce a následne si založil živnosť. Vypĺňa teda DP typu A i B. Pre A mu zaslal zamestnávateľ podklady a v tomto daňovom prizn. si uplatnil celú nezdaniteľnú časť 87.936,- na daňovníka. Znamená to, že v daňovom priznaní B si už nezdaniteľnú časť na seba odpočítať nemôže?

A ešte by som Vás chcela poprosiť o radu ohľadne daň. bonusu. Prvé štyri mesiace mu bol bonus vyplatený zamestnavateľom, teda za koľko zvyšných mesiacov si môže uplatniť nárok na DB v DP typu B, keď bol do začiatku živnosti evidovaný na úrade prace? :)
KEJKA
30.03.06,18:56
prečítala si si tu príspevky?

Základná vec - podáva len jedno DP a síce B
KEJKA
30.03.06,18:59
narýchlo som odklepla odpoved aby si sa netrápila s A_čkom.
v DP_B je kolonka aj pre závislú činnosť - uvedieť podľa toho potvrdenia ČZD zo zamestnania.
V inej kolonke budeš vypl§ať príjmy a výdaje, ČZD pre SZČO, potom sa to spočíta.
Odpočítaš 87936,-Sk vypočítaš daň, potom uplatní 5000 Sk daňový bonus na každé dieťa.
toto sú základné informíácie.
Podrobnosti neskor, resp. je tu DP_B od Maríny. Tam to urobíš hravo.
ahornik
30.03.06,19:09
Velmi, velmi dakujem, tak to som sa dobre pomotala, teraz uz mam v tom jasno, len tie dan. bonusy... Ak mame dve deti a za prve styri mesiace mu uz bol vyplateny, to sa asi uvedie do r.91, no a zvysok do riadku 89? A prečo 5000?...Mozno su to primitivne otazky, ale odpoved pomoze. Este raz dakujem