marianny
18.03.14,15:14
Ahojte, nedávno som v čakárni u zubára listovala módnym časopisom a zahliadla reklamu na nejaký slovenský obchod s kašmírovým oblečením.

Rozmýšľam nad kúpou svetríka, našla som si na internete nejaké info, všetko vyzerá super. V mojom okolí som však nenarazila na nikoho, kto by mal s kašmírom skúsenosti.

Je tu niekto kto nejaký kašmírový kúsok vlastní? Kde ste ho kúpili? Ste s ním spokojní? Nejaké tipy čoho sa vyvarovať?

Veľmi pekne ďakujem

Marianna
timrava1949
07.04.14,20:00
ja som si kúpila kašmírový šál-7 0% kašmír a 30 hodváb som spokojnááá hebký, drahý a kvalitný
terezamaria
07.04.14,20:24
Mala som nádherný pulóvrik....červený s výšivkou z červených kameňov. Prala som ho presne podľa doporučenia, že tiekla stále voda tej istej teploty, cca 25 - 30 stupňov a presne taká musela byť pri pláchaní. Nosila som ho 3 roky, no bol čoraz menší.....síce veľmi pomaly sa zmenšoval, ale predsa. Potom som ho darovala kamarátke, podstatne štíhlejšej odo mňa, lebo bol ako nový....no a ona ho po nejakom čase dala dcére a teraz ho nosí také malé dievčatko, stále je pekný, ale už poznať, že je odnosený viacerými " kočkami ". Ale bol veľmi príjemný, milovala som ho.
korela
08.04.14,05:35
Hlavne si treba dávať mimoriadny pozor aj na látky zo 100% kašmíru, krásny mäkký materiál, ale treba ju nesmierne opatrne žehliť, pretože priložením naparovacej žehličky sa látka pod ňou okamžite očividne zrazí. Ten kus sa už do pôvodnej veľkosti nedá nijako zvrátiť späť. Takže pozor aj pri žehlení šálov.
Kašmírové pulóvriky teba opatrne v ruke prať, nie často, za ich pôžitok z nosenia a krásy to stojí však zato. A prostriedky na vlnu sú samozrejmosťou. Pekne to opísala terezamaria. :-)
Dáša_
08.04.14,06:27
tak kašmírový sveter, to je môj sen. Raz, ke´d budem veľká, tak si také kúpim. Hovoríš, že je taký eshop (http://www.porada.sk/eshop#__AUTOKW) na sk? Idem pohľadať. mmch, podľa popisu je to ideálny sveter na dobu chudnutia :D
marianny
15.04.14,13:56
tak kašmírový sveter, to je môj sen. Raz, ke´d budem veľká, tak si také kúpim. Hovoríš, že je taký eshop (http://www.porada.sk/eshop#__AUTOKW) na sk? Idem pohľadať. mmch, podľa popisu je to ideálny sveter na dobu chudnutia :D

myslela som http://www.kasmir.sk/ - šokoval ma obrovský výber, avšak kašmírové svetre nie sú najlacnejšie a kúpu ešte stále zvažujem

a ako hovoríte, bojím sa trošku najmä tej starostlivosti, aby som ho pri praní nezničila :) ale podarilo sa mi na internete nájsť pár návodov, treba ho prať buď opatrne ručne, alebo i v práčke (s nastavením na pranie vlny)

ak to v najbližšej dobe skúsim, tak sa určite podelím o dojmy :)
Tweety
15.04.14,14:17
Ahojte, nedávno som v čakárni u zubára listovala módnym časopisom a zahliadla reklamu na nejaký slovenský obchod s kašmírovým oblečením.

Rozmýšľam nad kúpou svetríka, našla som si na internete nejaké info, všetko vyzerá super. V mojom okolí som však nenarazila na nikoho, kto by mal s kašmírom skúsenosti.

Je tu niekto kto nejaký kašmírový kúsok vlastní? Kde ste ho kúpili? Ste s ním spokojní? Nejaké tipy čoho sa vyvarovať?

Veľmi pekne ďakujem

Marianna
Takých svetríkov som mala viacero, bolo to už dávnejšie, možno takých 10 rokov dozadu. Patrili medzi obľúbené, rada som ich nosila pre ich hebkosť. Vydržali mi dlho krásne ako nové. Je pravda, že som ich prala ručne, ale ani pri praní v práčke na nízkej teplote by určite neutrpeli. Kvalita je kvalita, a nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci.