logan
30.03.06,21:01
Ja uz fakt neviem - odovzdane DP mam, ale dali mi este 2 vykazy. Ten o prijmoch a vydavkoch snad zvladnem, ale ten O MAJETKU A ZAVAZKOCH j pre mna spanielska dedina!
Mam vsetko jednoduche: faktury co mi dosli (vsetky vyplatene) a faktury, co som poslal (vsetky vyplatene). Nijaky majetok, iba peniaze na ucte. Mam vyplnat teda iba riadky "ucty v bankach" - zostatok k 311.12.05 a "peniaze a ceniny" - prijmy minus vydavky??? (tym padom by som str. 2 mal len 2 riadky vplnene okrem ICO..).
:mad: sakra aj s uctovnictvom
kukučka
30.03.06,19:14
dal si málo info
Ako si robil účtovníctvo? Účtovné programy robia aj výkazy.
Podnikal si už v roku 2004? máš počiatočné stavy, ak nie - nuly
Robil si normálne DP? Ak paušálne výdavky, výkazy netreba.
Ak máš naozaj len banku a pokladňu, vyplňaš riadky 9,10,11,15,98,21,99
Zuzka
30.03.06,19:20
Ja uz fakt neviem - odovzdane DP mam, ale dali mi este 2 vykazy. Ten o prijmoch a vydavkoch snad zvladnem, ale ten O MAJETKU A ZAVAZKOCH j pre mna spanielska dedina!
Mam vsetko jednoduche: faktury co mi dosli (vsetky vyplatene) a faktury, co som poslal (vsetky vyplatene). Nijaky majetok, iba peniaze na ucte. Mam vyplnat teda iba riadky "ucty v bankach" - zostatok k 311.12.05 a "peniaze a ceniny" - prijmy minus vydavky??? (tym padom by som str. 2 mal len 2 riadky vplnene okrem ICO..).
:mad: sakra aj s uctovnictvom

Tu máš link na excelovú tabuľku, ktorú urobila Marína. Podľa toho si ten výkaz určite urobíš.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=23902&highlight=V%FDkaz
Zita5
30.03.06,19:23
Ja uz fakt neviem - odovzdane DP mam, ale dali mi este 2 vykazy. Ten o prijmoch a vydavkoch snad zvladnem, ale ten O MAJETKU A ZAVAZKOCH j pre mna spanielska dedina!
Mam vsetko jednoduche: faktury co mi dosli (vsetky vyplatene) a faktury, co som poslal (vsetky vyplatene). Nijaky majetok, iba peniaze na ucte. Mam vyplnat teda iba riadky "ucty v bankach" - zostatok k 311.12.05 a "peniaze a ceniny" - prijmy minus vydavky??? (tym padom by som str. 2 mal len 2 riadky vplnene okrem ICO..).
:mad: sakra aj s uctovnictvom


Takže ide Ti o výkaz o majetku a záväzkoch :

riadok 02 - 0 /píšeš že nevlastníš nič/
riadok 08 - tu píšeš zostatok neuhradených faktúr v roku 2005
riadok 10 - tu píšeš zostatok v pokladni SKK a valutovej ak máš
riadok 17 - tu píšeš zostatok došlých faktúr ktoré nemáš uhradené +
odvody do fondov + výška dane z príjmu

Tieto stavy do výkazu vyplňuješ na základe spracovania ročnej uzávierky a inventariázie pokladne , pohľadávok- to sú vyšlé faktúry , záväzkov-to sú došlé faktúry a Tvoje záväzky voči poistovniam a štátu na dani z príjmu resp. DPH.

Ak píšeš , že zostatky vykazuješ len v pokladni a na bankovom účte , tak uvedieš tieto do výkazu + súčtové riadky vyplniť resp. vypočítaš a hotovo.Čoho sa bojíš .
logan
30.03.06,19:46
dal si málo info
Ako si robil účtovníctvo? Účtovné programy robia aj výkazy.
Podnikal si už v roku 2004? máš počiatočné stavy, ak nie - nuly
Robil si normálne DP? Ak paušálne výdavky, výkazy netreba.
Ak máš naozaj len banku a pokladňu, vyplňaš riadky 9,10,11,15,98,21,99

Diky za reakciu v prvom rade, tu su odpovede:
1, nerobil som si nic. Iba som si vypisal vsetky faktury, prijmy a vydavky v exceli.
2, Podnikat som zacal az vo febr. 2005.
3, DP Typu B, nie pausalne, ale normalne vydavky

Mas podla tohoto este nejake rady, prosim???:(
kukučka
30.03.06,19:50
vyplnil si tie riadky?
10 a 11 ostatné tiež, ale to už sú súčtové a kontrolné, nie z "účtovníctva"
logan
30.03.06,20:02
vyplnil si tie riadky?
10 a 11 ostatné tiež, ale to už sú súčtové a kontrolné, nie z "účtovníctva"

Este naostro nic nevypisujem, zajtra budem musim ist este k nasej uctovnicke z firmy, snad bude ochotna..
Ved ja ani neviem, co su ceniny a peniaze. Nemam nijaky cash v nejakej pokladni, proste neviem, co kam...nenavidim uctovnictvo, fakt strasne.
logan
30.03.06,20:04
Tu máš link na excelovú tabuľku, ktorú urobila Marína. Podľa toho si ten výkaz určite urobíš.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=23902&highlight=V%FDkaz

Super super super, si genial!!!!! Vdaka, boh ti to vynahrad na detoch, nech su krasne a zdrave.
kukučka
30.03.06,20:05
Dobre ideme step by step :D
máš účet v banke?
ak áno zostatok zaokrúhlený na sk r 11
logan
30.03.06,20:08
Takže ide Ti o výkaz o majetku a záväzkoch :

riadok 02 - 0 /píšeš že nevlastníš nič/
riadok 08 - tu píšeš zostatok neuhradených faktúr v roku 2005
riadok 10 - tu píšeš zostatok v pokladni SKK a valutovej ak máš
riadok 17 - tu píšeš zostatok došlých faktúr ktoré nemáš uhradené +
odvody do fondov + výška dane z príjmu

Tieto stavy do výkazu vyplňuješ na základe spracovania ročnej uzávierky a inventariázie pokladne , pohľadávok- to sú vyšlé faktúry , záväzkov-to sú došlé faktúry a Tvoje záväzky voči poistovniam a štátu na dani z príjmu resp. DPH.

Ak píšeš , že zostatky vykazuješ len v pokladni a na bankovom účte , tak uvedieš tieto do výkazu + súčtové riadky vyplniť resp. vypočítaš a hotovo.Čoho sa bojíš .

Ty si mi aj minule dobe poradila.
S tym riadkom 17 si ma zaskocila pravdupovediac:

zostatok došlých faktúr ktoré nemáš uhradené (nemam take)
+
odvody do fondov - podnikam prvy rok, takze som neplatil este nijake, mam tam dat tie, co budem platit socialke a zdravotnej??? Asi nie..
+
výška dane z príjmu - teda naozaj tam mam dat tu sumu, co som uz aj previedol za 2005 DÚ?
Wow...ak sa mylim, oprav ma prosim.
kukučka
30.03.06,20:11
dal si málo info
Ako si robil účtovníctvo? Účtovné programy robia aj výkazy.
Podnikal si už v roku 2004? máš počiatočné stavy, ak nie - nuly
Robil si normálne DP? Ak paušálne výdavky, výkazy netreba.
Ak máš naozaj len banku a pokladňu, vyplňaš riadky 9,10,11,15,98,21,99

vyplnil si tieto riadky?
logan
30.03.06,20:11
Dobre ideme step by step :D
máš účet v banke?
ak áno zostatok zaokrúhlený na sk r 11
To by sa ti chcelo takto neskoro??? Ty si anjel!:o
11 mam, pozrel som si vypis z BU k 31.12.05.
Tie peniaze a ceniny, co s tym? Niekto mi radil, ze to je rozdiel medzi Prijmymi a Vydavkami, normalka to co mas aj v danom ten rozdiel...neverim tomu ale:confused:
kukučka
30.03.06,20:33
no hurá!
Vo firemnej pokladni môžeš mať peňazí koľko chceš. Ak sa minú a momentálne nemáš zarobené, na bežné výdavky musíš vložiť vlastné.
účtovníctvo sa buedeme spolu učiť neskôr, :p teraz dokončíme výkaz,
do r. 10 daj trebár 5000 a urob súčty a máš výkaz.
logan
30.03.06,20:40
no hurá!
Vo firemnej pokladni môžeš mať peňazí koľko chceš. Ak sa minú a momentálne nemáš zarobené, na bežné výdavky musíš vložiť vlastné.
účtovníctvo sa buedeme spolu učiť neskôr, :p teraz dokončíme výkaz,
do r. 10 daj trebár 5000 a urob súčty a máš výkaz.

Takze tento zaznam je v podstate nepodstatny:))) Mozem si vymysliet tych 5.000 a bude to ok, jo? Peniaze z uctu som si priebezne vyberal na vlastne ucely... cash som nemal nijaky, ani ten penazny dennik:rolleyes: .
Diky ti a dobru noc!!!!!!!!!!!!!! Fakt si pomohla, idem ti dat OCENUJEM
kukučka
30.03.06,20:45
ešte chvíľu počkaj!
Nechcem ti kaziť radosť z hotovej roboty, ale ten denník máš mať.
Ani klásť indiskrétne otázky aký bol tvoj príjem v roku 2005.*
Smerujem nenápadne k otázke, či si to dokončíš po daňovom období sám, alebo niekomu zaplatíš.
Zdá sa mi, že ťa účtovníctvo chytilo za srdce. :D
Stiahni si z www.kros.sk (http://www.kros.sk) demoverziu Alfy
Je zadarmo a legálne! * Ak tvoj príjem bol menší ako 200 000 Sk.
Ak väčší, gratulujem, môžeš ju vyskúšať a kúpiť si ju.
Ak si aj neúčtoval, môžes si v nej urobiť aj ten výkaz, aj DP, dobrú noc.
kukučka
31.03.06,05:33
jojko19
31.03.06,08:15
Prosím o kontrolu. Už som si nie ničím istý. SZČO ukončil živnosť 31.08.2005. Vo výkaze mám napísať Výkaz o majetku a záväzkoch k 31.08.2005
Za obdobie: od 01/2005 do 08/2005
A zostavená dňa: 31.08.2005
Netreba tam uvádzať k 31.12.2005???
Zita5
31.03.06,08:22
Prosím o kontrolu. Už som si nie ničím istý. SZČO ukončil živnosť 31.08.2005. Vo výkaze mám napísať Výkaz o majetku a záväzkoch k 31.08.2005
Za obdobie: od 01/2005 do 08/2005
A zostavená dňa: 31.08.2005
Netreba tam uvádzať k 31.12.2005???


Vo výkazoch uvedieš dátum od 01/2005 do 08/2005 zostavené dňa 31.8.2005 .
martina12
31.03.06,08:24
Takze tento zaznam je v podstate nepodstatny:))) Mozem si vymysliet tych 5.000 a bude to ok, jo? Peniaze z uctu som si priebezne vyberal na vlastne ucely... cash som nemal nijaky, ani ten penazny dennik:rolleyes: .
Diky ti a dobru noc!!!!!!!!!!!!!! Fakt si pomohla, idem ti dat OCENUJEM

Ak si chceš urobiť výkaz o majetku a záväzkoch, musíš mať spracované účtovníctvo. Nemôžeš trebárs v riadku peniaze a ceniny streliť nejakých 5000,-, keď v peňažnom denníku to tak nie je.
Ak tak veľmi neznášaš účtovníctvo (ako píšeš), prečo to neprenecháš tomu, kto to znáša viac????
jojko19
31.03.06,08:25
Vo výkazoch uvedieš dátum od 01/2005 do 08/2005 zostavené dňa 31.8.2005 .
Ďakujeeeem.
dada 1
25.05.06,06:31
Ahojte,:( teraz si pozerám výkaz o majetku a zavazkoch r.2005 a neviem či som urobila dobre, keď som na r.17 dala zostatok leasingových splátok aj s DPH jedná sa o leasing stroja, nemala som dať bez DPH, keď si viem uplatniť DPH mesačne?
Farks
12.03.07,07:50
Dobrý deň prajem všetkým na porade!!! Jedná sa o živnostníka, JÚ. Chcela by som sa spýtať, v roku 2005 uplatňoval skutočné výdavky, v roku 2006 paušálne. Chcem sa spýtať ohľadom výkazu o majetku a záväzkoch.... keďže v roku 2006 neviedol pokladňu, tak vypĺňam len riadok 11? ďakujem za pomoc
vikinka
12.03.07,07:57
Ak uplatňuje paušál.výdavky,výkazy MaZ a PaV nevypisuješ a nepodávaš.
Farks
12.03.07,08:00
A čo mám povinnosť viesť v mojom prípade?
vikinka
12.03.07,08:12
Vyplniť DP,v ktorom uvedieš v VI.odd.,že pri príjmoch podľa § 6 odst.1,2 uplatňuješ výdavky percentrom z príjmov.
Farks
12.03.07,08:14
Vyplniť DP,v ktorom uvedieš v VI.odd.,že pri príjmoch podľa § 6 odst.1,2 uplatňuješ výdavky percentrom z príjmov.
a k účtovníctvu tiež nič nezakladám? Myslela som, že aspoň nejakú evidenciu alebo tak?
zamako
12.03.07,08:14
A čo mám povinnosť viesť v mojom prípade?

Daňovník počas uplatňovania paušálnych výdavkov je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.
heike
17.03.07,12:19
Mám otázočku: robím kamarátovi DP B a uplatňujem výdavky %. Poskytuje služby a zásoby nemá. Teda na tie evidencie o príjmoch v časovom slede a pohľadávkach stačí Kniha odoslaných faktúr alebo mám mu viesť aj Pokladničnú knihu?
vikinka
17.03.07,12:22
Mám otázočku: robím kamarátovi DP B a uplatňujem výdavky %. Poskytuje služby a zásoby nemá. Teda na tie evidencie o príjmoch v časovom slede a pohľadávkach stačí Kniha odoslaných faktúr alebo mám mu viesť aj Pokladničnú knihu?
Netreba robiť poklad.knihu,treba robiť evidenciu príjmov v časovom slede,o zásobách a o pohľadávkach.