Martin Karas
18.03.14,22:09
Dobrý večer. Vo verejnej diskusii som sa zapojil do komentovania výučby učiteľky na strednej škole, kde som pred 5 rokmi chodil. Ľudia tam komentovali jej výučbu (francúzsky jazyk). Niektorí tam útočili priamo na jej osobu. Ja som napísal, citujem: "spomínam na hodiny francúzštiny s p. O... - vždy som sa na jej hodinách najedol a sem tam sme sa čo to poučili." Dnes ma čakal telefonát, že spomínaná p. O. na mňa podáva trestné oznámenie za osočovanie a poškodenie jej mena, nakoľko je prekladateľka a kvôli mne príde o klientov.
Moja reakcia bola, že si zo mňa niekto robí srandu. Viem, že s trestným oznámením by neuspela. Chcem sa iba spýtať, ako by znelo asi jej trestné oznámenie? "Trestné oznámenie za desiatovanie na hodinách francúzštiny?" alebo "Trestný čin nedovoleného stravovania sa na hodinách?"
Teraz vážne, že by nemohla spomínaná s týmto uspieť? :)
felix1
18.03.14,21:52
Pravdepodobne restne oznamenie podava nielen na teba. Mas plne gate ? Ked nic ine (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW), zvazuj do buducna co pises na nete. Na www nezostane skoro nic bez nasledkov :( Je na case aby si to uvedomili aspon chapavejsi prispievatelia ... V tvojom pripade dobehnem zo sklopenymi usami k ucitelke a priznam aky som b....c
Martin Karas
18.03.14,21:56
Tá irónia z môjho príspevku asi nie je dostatočne jasná, že? Plné gate? z čoho prosím Ťa? Za to, že s bývalými spolužiakmi spomíname na to, ako nám bolo na strednej škole dobre? Nemám 15 rokov a viem, čo si môžem a čo nemôžem dovoliť.
Chobot
18.03.14,22:31
Podať trestné oznámenie je právom ktorejkoľvek fyzickej či právnickej osoby. Budeš predvolaný na políciu, aby si sa vyjadril k trestnému oznámeniu. Je vysoko pravdepodobné (ak si tu napísal pravdu, že si povedal len to, čo si tu napísal), že vyšetrovateľ uzatvorí podanie, že nešlo o trestný čin.

Takže klídek. Trestné oznámenia sa dnes podávajú ako na bežiacom páse. (včera podal Kiska na Fica za ohováranie a myslíš, že Fica odsúdia?). Podebatuješ si s vyšetrovateľom, možno sa zasmejete na primitívnosti tej učiteľky. On bohužiaľ musí urobiť oficiálne vyšetrovanie.
LukyKs
18.03.14,22:42
keď si sa nesplašil, načo si sem písal ?

pochváliť sa ? :D
dmc
19.03.14,06:36
V poslednom case tu mnoho prispivatelov nema tendenciu poradit....ale aspon sa vysmiat a kopnut si.

Oznamenie o tom ze bol "udajne" spachany trestny cin alebo priestupok moze na PZ podat ktokolvek. O tom ci sa vo veci aj bude konat ne dalsi pribeh.
taiko
19.03.14,06:42
To zartujes nie? Plne gate z trestneho oznamenia podaneho za popis situacie na hodinach francuzciny? :D:D Daj pozor aby Ta Martin nezaloval za poskodenie dobreho mena, kedze si povedal , ze ma plne gate :D
alaya1
19.03.14,07:20
Suhlasim s tym, co robi p,. ucitelka. Urazok, osocovania, utokov na ludi, je na internete velmi vela. Kazdy si ma najskor zvazit, co kde napise a nie potom vyplakat na inej internetovej stranke. Moze to byt podane formou zaloby za kybersikanu.
taiko
19.03.14,08:46
hmm, nevieme presne co Martin o pani ucitelke napisal. Ak je pravdou to co pise o jedeni a nauceni sa coho-toho, tak je ta zaloba velice smiesna podla mna
alaya1
19.03.14,09:00
Podla mna ide o hromadnu zalobu a kazdy si ma uvazit, co o inom na nete napise. Mohol jej to povedat do oci, kym ho ucila :)
taiko
19.03.14,09:04
nuz ved hej, len ci sa nejedna o nejaku malichernost. Potom mozes rovno davat zaloby Ty na mna, ja na Teba, spolu dame zalobu na Richarda a buchaca a ten zase moze dat zalobu na Petru Novu.
A este by som bol zvedavy na pripaden dokazovanie poskodenia toho dobreho mena :)
jslancik
19.03.14,09:57
k veci... v prvom rade by musela pani učiteľka dokázať, že si to skutočne napísal ty. A to je pri "internetových veciach" veľký problém. Postupne by sa (možno) dopátrali k počítaču, z ktorého to bolo písané, ale to je všetko. K tebe ako osobe sa nemajú šancu dostať, jedine ak by si ten príspevok priznal ako svoj... Mimochodom, je šikovná vec, používať na internete nick/pseudonym/prezývku namiesto celého vlastného mena.

Pri ďalšom riešení sa stačí tváriť, že o ničom nevieš (o ohováraní). Prípadne pospomínať na hodiny s pani učiteľkou, medzirečou spomenúť, že to nebolo žiadne tajomstvo. Na škole všetci mali povedomie, aké to boli hodiny.
alaya1
19.03.14,14:38
karas, karas. ved ked vsertko vies, naco tu hladas rady.
Marian386
05.09.16,05:40
Dobry den,chcel by som sa spytat na takuto vec.Pri zbere urody bola trochu znecistena cesta slamou,nic moc.Cesta na dedine okrajova malo vyuzivana.Uroda sa isla odviezt domov a potom sme sa chceli vratit ju pozametat.No jeden zo susedov to ihned odfotil a dal na facebook s dost osocujucim komentarom kde uviedol aj nase mena.Napriek tomu ze cesta sa pozametala prispevok nezmazal a stale si ho moze kazdy precitat lebo je aj na facebooku obce.Chcel by som sa spytat aky mate na jeho postup nazor ci moze takto verejne osocovat.
misoft
05.09.16,08:33
Otázky ako komentáre sa nekladú!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Ak sa chceš niečo opýtať, poradiť - ZALOŽ si svoju novú otázku do príslušného vlákna.
Toto preštuduj - aby si vedel...
http://www.porada.sk/t217751-navod-a-tipy-na-pracu-s-novou-poradou.html