ZuzkaOE
30.03.06,22:25
Ahojte. Mám jednu otázočku v túto neskorú nočnú hodinu. Ide o výkaz o príjmoch a výdavkoch.

Chcem sa opýtať, či na riadok 08 Platby do fondov mám dať platby do soc. poisťovne a zdravotnej poisťovne, alebo mám k tomu prirátať aj tvorbu sociálneho fondu.
Riadok 10 Výdavky celkom by mi vlastne mal sedieť s výdavkami uvedenými v daňovom priznaní že?

Vopred ďakujme za odpovede.
kukučka
30.03.06,20:27
Ahojte. Mám jednu otázočku v túto neskorú nočnú hodinu. Ide o výkaz o príjmoch a výdavkoch.

Chcem sa opýtať, či na riadok 08 Platby do fondov mám dať platby do soc. poisťovne a zdravotnej poisťovne, alebo mám k tomu prirátať aj tvorbu sociálneho fondu.

sociálny fond nie

Riadok 10 Výdavky celkom by mi vlastne mal sedieť s výdavkami uvedenými v daňovom priznaní že?

áno

Vopred ďakujme za odpovede.

. .
ZuzkaOE
30.03.06,20:39
Keď tam nedám sociálny fond,tak mi to bude robiť rozdiel v daňovom priznaní o 282 Sk, (toľko mám soc. fond.)

Do daňového priznania som dávala výdavky na dosiah.a zabezpeč. príjmov.... z peňažného denníka vrátane tvorby soc. fondu.
...ale to som asi tam urobila chybu. Nemalal som to tam dávať, pretože soc. fond som nečerpala, iba mi to v mzdách vypočítalo, koľko mám tvoriť soc. fond. a ja som to tresla ku výdavkom. Takže tam asi ani nemôžem mať výdavky že? .... logické
kukučka
30.03.06,21:34
Zuzka prepáč, tvorba soc. fondu patrí do výdavkov, myslím, že do réžie a MRP to tiež dáva do fondov. :eek:
Ak sa mýlim, opravte ma!
našla som o tom tému:
www.porada.sk/showthread.php?t=20497&highlight=%FA%E8tovanie+fondu (http://www.porada.sk/showthread.php?t=20497&highlight=%FA%E8tovanie+fondu)
Melnick
31.03.06,00:13
Manual
31.03.06,04:35
Zuzka prepáč, tvorba soc. fondu patrí do výdavkov, myslím, že do réžie a MRP to tiež dáva do fondov. :eek:
Ak sa mýlim, opravte ma!
našla som o tom tému:
www.porada.sk/showthread.php?t=20497&highlight=%FA%E8tovanie+fondu (http://www.porada.sk/showthread.php?t=20497&highlight=%FA%E8tovanie+fondu) Ano tvorba SF je VOzD, čerpanie SF ve VNzD:):):)
A môžeš ho tvoriť preddavkovo, alebo presný výpočet z miezd zamestnancov.
Pekné ránko...:)