deedeecat111
19.03.14,08:27
Byvam od suseda asi 40 metrov a on ma posledny napojenu pitnu vodu v obci, neda sa s nim dohodnut, chcem sa opytat ci podla zakona je on povinny mi ju poskytnut, lebo ked nie tak od kial mam tahat ?? dakujem
Chobot
19.03.14,07:35
Prečo by mal byť povinný ti ju poskytnúť? Je to jeho vodovodná prípojka.

Doteraz si mala odkiaľ vodu? Ak chceš vlastnú prípojku, budeš sa musieť niekde napojiť na verejný vodovod, ak to to vodári dovolia. Ak nemáš pri pozemku verejný vodovod, možno budeš musieť investovať a potiahnuť ho od suseda (teda od miesta, kde je on napojený na vodovod.).
deedeecat111
19.03.14,07:55
no praveze on ma posledny pripojku na verejny vodovod, a ide to cez jeho pozemok , s nim sa neda dohodnut :-(
Chobot
19.03.14,08:00
čo ide cez jeho pozemok. Piš zrozumiteľne, aby sme to aj my pochopili. My nevieme, ako to tam vyzerá, kade ide vodovod, ako máte umiestnené pozemky, preto ti píšeme len všeobecne. Ak chceš konkrétnu odpoveď, musiš uviesť viac.

A neodpovedal si na moje otázku - doteraz si mal vodu odkiaľ?

Tiež by bolo dobré vedieť:

- Kedy sa budoval vodovod?
- Keď sa budoval, býval si už tam?
- Ak si tam býval, prečo sa budoval vodovod iba po suseda?
- Komunikoval si s miestnym úradom možnosť vybudovania vodovodu ďalej?
- Ostatní susedia majú vodu? (okrem toho "tvojho") Odkiaľ?
arizona
19.03.14,08:07
A sused je odkial napojeny na verejny vodovod?Potrubie a pripojky byvaju zvacsa na ulici pred domami. urcite je aj sused tam napojeny, takze asi budes musiet rozkopavat cez ulicu,aby si si potrubie predlzil k sebe na pozemok...To ti sused nemoze zakazat,lebo potrubie nie je jeho,aj pozemok asi patri obci, od ktorej budes nasledne potrebovat povolenie a ohlasenie.

Chod na mestsky, ci obecny urad,alebo do vodarni, oni by mali mat nakres, kadial potubie vedie a kde by bola moznost napojenia.
bodliak
19.03.14,08:20
Aj sused sa niekde napája na verejný vodovod. Od toho miesta je to jeho prípojka.
Musíš nájsť pre Teba najvýhodnejší bod verejného vodovodu a vybaviť si s vodárňami prípojku od toho bodu.