kahu
19.03.14,10:39
Ahojte, chcela by som sa spýtať živnostník, ktorý vykonáva práce v čechách a fakturuje služby českej firme v czk, uvádza v daňovom priznaní typu b, aj na riadkoch zamedzenia dvojitého zdanenia? a ešte sa chcem spýtať na oddiel VI. tabuľka č. 1a sa uvádzajú pri szčo údaje z výkazu majetku a záväzkov, alebo len pri určitých osobách, v oddieli XIV., neviem či mámu uviesť príjmy z tých faktúr z czk, a ešte príloha 1 čo sa týka sociálneho a zdravotného poistenia troška nerozumiem čo mám napísať úhrn povinného poistného §5 odst. 8, a zaplatené poistné § 6 odst. 1, nebude tam to isté? Ďakujem
tictac7
19.03.14,09:48
Ahojte, chcela by som sa spýtať živnostník, ktorý vykonáva práce v čechách a fakturuje služby českej firme v czk, uvádza v daňovom priznaní typu b, aj na riadkoch zamedzenia dvojitého zdanenia? NIE, to že fakturuje do čiech s tým nemá nič spoločné... a ešte sa chcem spýtať na oddiel VI. tabuľka č. 1a sa uvádzajú pri szčo údaje z výkazu majetku a záväzkov, alebo len pri určitých osobách NIE, ak vedieš JÚ odovzdávaš výkazy a nevypĺňaš túto tabuľku (tá tabuľka to má aj v názve...), v oddieli XIV., neviem či mámu uviesť príjmy z tých faktúr z czk NIE, a ešte príloha 1 čo sa týka sociálneho a zdravotného poistenia troška nerozumiem čo mám napísať úhrn povinného poistného §5 odst. 8, a zaplatené poistné § 6 odst. 1, nebude tam to isté? NIE § 5 je závislá činnosť a § 6 je podnikanie (http://www.porada.sk/podnikanie#__AUTOKW), či?!Ďakujem

v texte....
kahu
19.03.14,10:14
ďakujem za pomoc, s tými poistným tak to som si vôbec neuvedomila, ešte raz ďakujem.