mata323
19.03.14,20:48
Dobrý večer, vedel by mi prosím niekto poradiť, či príspevky na chod poľovníckeho združenia uvedené v jeho stanovách sú zdaniteľným príjmom? Poľovnícke združenie okrem týchto príspevkov nemá žiadne iné (http://www.porada.sk/ine) príjmy a z týchto príspevkov sú hradené všetky náklady (http://www.porada.sk/naklady) súvisiace s chodom združenia (nájomné za revír, kylonógia,..atd.). Ďakujem
a_je_to
19.03.14,20:33
Ak sú príspevky vyberané na chod združenia, tak majú mať takú výšku, aby pokryli chod činnosti. Teda nie sú určené na vytvorenie zisku v ročnom finančnom pláne. Účtujú sa do nedaňových príjmov. Ak by aj mali vytvoriť malý prebytok nedaňového rozpočtu, tak nedávať do daňových príjmov. S tým si netreba robiť starosti. Ak by mal byť prebytok väčší, tak radšej vrátiť členom ako preplatok, než dávať do daňových príjmov.
luciana1
15.01.16,18:08
prijem z predaja diviny je danovy alebo nedanovy prijem?
a_je_to
16.01.16,08:44
Rozhodujúce sú podľa mňa nákladové súvislosti. Ak je predpoklad, že doklad o nákupe diviny si niekto /hlavne výkupne a reštaurácie/ dá do daňových nákladov, tak taký príjem musí byť zdanený. Druhý aspekt sú náklady v združení na dosiahnutie príjmu. Na divinu, ktorá nejde do daňových príjmov treba vylúčiť zo základu dane pomernú časť všetkých priamych nákladov, aj časť réžie. Neviem, ako kto dáva .... Ale podľa mňa je nedaňový príjem divina na rozdelenie medzi členov združenia, ak sa krátia aj pomerné daňové náklady. Asi tak ... Odplatne poskytnutá divina je tiež kategória na posúdenie. Ak je to za krmivá, tak zdaniť, ak za náhradu škody na zemiakoch občanovi, tak by som nezdanil. Ale ... treba to vedieť dômyselne vyargumentovať prípadnej kontrole. Samé od seba sa niektoré prípady neobhája.
luciana1
16.01.16,14:50
oni tu divinu odpredavaju hlavne svojim clenom a cast do restauracii a z tych penazi financuju vsetky cinnosti, ktore maju urcene v stanovach
avalik
16.01.16,15:02
luciana, otazky sa nezadavaju do komentarov ... citaj etiketu porady