marions
20.03.14,07:12
Dobrý deň, chcem si overiť, DPFO musí byť podpísané každým na všetkých 5 miestach, aj ak nemá preplatok alebo DB, aj ak nieje príloha vypísaná, aj ak nedáva 2% dane?Tak mi to vychádza z toho čo tu čítam. Potvrdí mi to niekto? Ďakujem
tictac7
20.03.14,06:47
všetci majú 4 podpisy:
- podpíšu, či uplatňujú alebo neuplatňujú darovanie 2%
- podpíšu, že sú všetky údaje správne
- podpíšu prílohu 1 - aj keď nie sú žiadne údaje
- podpíšu prílohu 2 - aj keď nie sú žiadne údaje

Ten, kto žiada vrátenie preplatku na dani, resp. vyplatenie daňového bonusu, podíše aj tam - ostatní nie - nie je dôvod, pretože nič nežiadajú.
marions
20.03.14,06:51
Ďakujem veľmi pekne.
Blanka Urbanová
20.03.14,10:32
Keď nezaškrtnem, tak darujem 2 percentá a teda aj vypočítam sumu, máme dať podpis. Pokiaľ nedarujem 2 percentá, krížik robím a vraj podpis nedávať, tak nám to prevzali aj na DÚ. Údajne, keď nedarujem a teda ani nepodpíšem, nedá sa to nijako dodatočne zneužiť, nemožno nič dopísať, keby náhodou niekoho napadlo krížiť zatrieť.
tictac7
20.03.14,10:40
...a to ktorá múdra teta povedala. Krížikom predsa označuješ, že neuplatňuješ postup bla, bla, bla a toto svoje vyhlásenie MÁŠ podpísať...
Blanka Urbanová
20.03.14,10:50
No, na DÚ v Prievidzi nám už takto tretí rok preberajú DP. A neviem to teraz tu na porade nájsť, ale už to tu niekto tiež písal, že keď je krížik a dáme podpis, krížik vedia zatrieť a ani o tom nevieme a 2 percenta darujeme. Preto podpísať len keď vypočítame sumu. Tak neviem...
kn-alka
20.03.14,10:53
... aj na DÚ Dunajská Streda požadujú podpis pri krížiku, už mi jedno DP vrátili, kvôli tomu, že tam nie je podpis

Mimochodom, na DÚ to funguje tak, že koľko ľudí - toľko chutí - musíš sa "podriadiť" svojmu DÚ :D

Ja pre istotu dávam podpisovať všade, teda okrem žiadosti o preplatok, ak nežiada..... všade inde ide podpis, aj keď nevyplňujem tú stranu :)
Blanka Urbanová
20.03.14,11:10
Takže, vraj to bolo spresnené ešte v dokumente DRSR z marca 2011, kde sa písalo, ... uviesť svoj podpis len v prípade, že vyplňujete Vyhlásenie.... a poukazujete podiel...... Ani tety na DU nevedia, čo ich šéfovia upresňujú.
kn-alka
20.03.14,11:21
... však som písala: koľko ľudí - toľko chutí - koľko tiet na DÚ - toľko názorov :D :D

ja sa zasa kvôli jednému podpisu navyše nemienim 20 minút s nejakou tetkou hádať na podateľni :D
janako
20.03.14,12:11
dnes som bola odovzdať zopár daňových priznaní, ak neuplatňujem 2%, podpis byť nemusí, pýtala som sa aj na podpis na prílohách, pani na DÚ v Trnave mi povedala, že ak nemajú náplň, podpisovať sa nemusia /odovzdať áno aj uviesť v DP ako príloha /
maped
20.03.14,16:49
áno Janka, máš pravdu. :)