Daduľa
31.03.06,10:09
FO SZCO mal doteraz jednu prevádzku a začal stavať ČS PHM , ktorá by mala byť otvorená k 31.05.2006.
No zamestnal uz 2 zamestnancov, ktorí tam budu pracovať d 01.04.2006.
Môže si tieto ich mzdy, naklady na školenia a stravné lístky dať priamo do nákladov, aj ked prevádzka este nie je otvorená ?
Postupy účtovania hovoria, že na účte 042- obstaranie HIM, sa neúčtujú náklady na prípravu pracovníkov pre budované prevádzky a zariadenia, čiže by to mohlo ísť do nákladov alebo nie??
Prosím poradte???
jana32
31.03.06,12:14
Ja nie som expert na podvojne, ale podla mojho nazoru ak ma ako SZCO otvorenu zivnost tak je jedno ze zamestna ludi skor ako otvori prevadzku. Zda sa mi to logicke, ved potrebuje dopredu prevadzku za pomoci zamestnancov uviest do stavu aby mohla byt k 1.5. otvorena. Takze mzdy zamestnancom by som zuctovala normalne do nakladov. Este jedna otazka. Ak je to fyzicka osoba -SZCO preco sa rozhodol pre podvojne uctovnictvo?
ajobs
31.03.06,12:19
Ja nie som expert na podvojne, ale podla mojho nazoru ak ma ako SZCO otvorenu zivnost tak je jedno ze zamestna ludi skor ako otvori prevadzku. Zda sa mi to logicke, ved potrebuje dopredu prevadzku za pomoci zamestnancov uviest do stavu aby mohla byt k 1.5. otvorena. Takze mzdy zamestnancom by som zuctovala normalne do nakladov. Este jedna otazka. Ak je to fyzicka osoba -SZCO preco sa rozhodol pre podvojne uctovnictvo?

Súhlasím s janou32, samozrejme, že ide o daňovo uznateľné náklady.
Daduľa
03.04.06,08:22
Ďakujem, Vam.
Pre Podvojné účtovníctvo sa rozhodol vtedy, ked mali schvaliť ten zákon, že FO budú musieť účtovať v PU. No a ked uz mal pripravený celý prechod tak sa rozhodol pre PU. No musím uznať, že je to omnoho prehľadnejsie a pri jeho 20 mil. obrate myslím že je to takto lepšie. A kedze bude teraz robit sklad, čo doteraz nerobil, myslím že to bude taktiež veľká výhoda v PU a tiež lepší prehľad.
Dakujem este raz a pekny den.